Kaceytron'un Korona Virüs Sözleri Kanalına Mâl Oldu


Twitch yayıncısı Kacey "Kaceytron" Caviness korona virüsüyle alakalı nefret içerikli sözleri sebebiyle Twitch'ten süresiz yasaklandı.

Rajj Patel'in sohbet yayınına katılan yayıncı Kacey "Kaceytron" Caviness'a “Korona virüslü bir kişiyi öper miydin?” sorusu yöneltildi. Kaceytron, hasta kişiyi öpebileceğini hatta elinden geldiğince virüsü yaymaya çalışacağını belirtti. Hızını alamayan yayıncı; “Karantinadan kaçıp mümkün olduğunca virüsü her yere yaymaya çalışırdık çünkü yaşlı insanların ve fakirlerin olmadığı bir dünya daha güzel bir yer olurdu.”

Kaceytron'un espri mahiyetinde sarfettiği sözleri içeren Twitch klibi sosyal medya platformlarında infiale sebep olunca şikayetler platformda karşılığını buldu. Kaceytron'un sözleri Twitch'in topluluk kuralları ihlali kapsamında “nefret içeren davanış sergileme” ve “bir grup insana karşı şiddet ile tehdit etme” bentlerine tekabül ettiği şeklinde değerlendirildi. Twitch yönetimi bu ihlallerin karşılığı olarak 2012'den beri platfromda yayın yapan Kaceytron'un kanalını süresiz kapatma kararı aldı.Yazarın Diğer Yazıları

5G ile birlikte hayatımıza girecek yenilikler Önceki

5G ile birlikte hayatımıza girecek yenilikler

iOS ve Android cihazlarda silinen WhatsApp mesajları nasıl geri alınır Sonraki

iOS ve Android cihazlarda silinen WhatsApp mesajları nasıl geri alınır

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.