Kraliçenin Öldüğü Sanılan Kuzenleri, Akıl Hastanesinde Çıktı


The Crown, bu hafta sonu başlayacak yeni sezonunda, izleyicileri, Kraliçe'nin akıl hastanesine kapatılan ve ölü olarak kaydedilen kuzenleriyle tanıştıracak.

Netflix'in çok izlenen dizilerinden olan The Crown, İngiliz monarşisinin en korkunç yanlarını tasvir eden acımasız sahneleriyle tanınıyor.

İngiliz kraliçesinin, çoğu zaman kamu görevlerini yerine getiren geniş bir aileye sahip olduğu biliniyor olabilir. Ancak, kraliyet ailesinin hayatından sır gibi saklanan ve bir akıl hastanesinin dört duvarının arkasına kilitlenen iki kuzenlerinin hakkında çok az şey biliniyor.

Kraliçe'nin amcası John Bowes-Lyon'un üçüncü ve beşinci kızları olan Nerissa ve Katherine Bowes-Lyon, tüm hayatları boyunca yaşamlarını sınırlayan gelişimsel engellerle doğdu.

İki kız kardeş asla konuşmayı öğrenmedi ve "embesil" olarak damgalandılar.

Bowes-Lyon ailesi kızlarını 1941'de akıl hastanesine kapattığında Nerissa 22, Katherine 15 yaşındaydı.

Kraliçenin kuzenleri Nerissa ve Katherine'in 1963'te "ölü olarak kayıtlı oldukları" bildirildi.

The Crown dizisi sanatsal bir dil kullanıyor ve dizideki kimi sahneler tamamen doğru olmasa da akıl hastanesine kapatılan iki kuzenin Kraliyet ailesi tarafından unutulduğunu ve sadece Prenses Margaret'in varlıklarından rastgele haberdar olduğunu iddia ediyor.

Nerissa ve küçük kız kardeşi gözlerden uzak tutuldu ve Bowes-Lyon veya Windsor hanedanı tarafından hiç ziyaret edilmedi.

Dizide Kraliçe kuzenlerinin akıl hastanesine kapatılmasına şu şekilde yanıt veriyor: "Hastalıkları, aptallıkları - profesyonel olarak teşhis edilmiş aptallıkları ve embesillikleri - insanların kan bağının bütünlüğünü sorgulamasına neden olur."

Kardeşler hakkında bir belgesele konuşan akıl hastanesindeki eski bir hemşire, "Eğer Kraliçe veya Anne Kraliçe televizyonda olsaydı, reverans yaparlardı, açıkçası hafızaları hala çok güçlüydü."

Bir başka çalışanda daha önce 1981'de Galler Prensesi Diana ile Prens Charles'ın düğünü sırasında iki kız kardeşin töreni televizyonda heyecanla izlediklerini iddia etmişti.

Nerissa 66 yaşında ve Katherine'in 87 yaşında hayatlarına veda ettiler.

The Crown'ın dördüncü sezonu, Pazar gününden itibaren Netflix'te izlenebilecek.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

IP MAN 5 Fragmanı Yayınlandı

Sonraki

Gişede Milyonlar Kazandıran Düşük Bütçeli 12 Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.