LG bir sonraki amiral gemisi telefon konseptini yayınladı

LG bir sonraki amiral gemisi telefon konseptini yayınladı

LG firmasının yayınladığı, yeni konsept akıllı telefon tasarımında, daha önceki tasarlanan ve üretilen telefonlarından çok farklı bir tarz benimsediği gözüküyor.

LG Perşembe günü, gelecekteki telefonu hakkında bir ipucu verecek bir tasarım görüntüsü paylaştı. Şirket, adı bilinmeyen bir akıllı telefonu tasvir eden bir dizi kavramsal çizim yayınladı ve LG nin son çıkan akıllı telefonu  LG G8X ThinQ'dan çok daha çekici olduğu söylendi. 

Çizimlerde vurgulanan iki temel tasarım özelliği vardır; Raindrop denilen kamera dizisi ve yeni bir 3D Arc Tasarım gövde şekli, LG'nin temel özellikleri olacak. 3D Arc Design'ın simetrik olarak kavisli kenarları sayesinde telefonu önceki modellerden çok daha rahat tutacağını söylüyor. LG şirketine göre, keskin açıların sayısı azaltılıyor ve telefonun görsel stilini daha da iyileştiriliyor.

LG'nin yeni tasarım telefonu arkada "Raindrop" adını verdiği, arka kamerasında yere düşen yağmur damlası görüntüsünü ortaya çıkaracağı, yeni konseptin üç arka kameraya sahip olacağı ve boyutuna göre azalarak devam eden LED flaşa sahip olacağı söyleniyor. 

LG'nin bu gizemli telefonuna sahip olana kadar, tasarımın faydalarını bilmesekde, Raindrop kamera stilinin tasarımındaki gözüken şekilleri LG müşterilerini heyecanlandıracakmış gibi gözüküyor.

LG amiral gemisi konsepti

LG bir sonraki amiral gemisi telefon konseptini yayınladı

Güney Koreli şirket sanki telefonu tasarlarken, Huawei'nin P40'ını kavisli ekranının "3D Arc Designı" yansıtmış gibi tasarımda bulunduğu gözüküyor.

Ana sensör telefonun yüzeyinde bulunurken, iki ek sensör ve flaş ünitesi daha yumuşak, daha az müdahaleci bir görünüm için camın altına gizlenmiştir. 

Benzer bir stil, lenslerinin beşinin de gövdeyle aynı hizada olduğu, olağandışı Nokia 9 PureView dahil olmak üzere telefonlarında HMD Global tarafından benimsenmiştir .

LG Mobil İletişim Tasarım Laboratuarı başkanı Cha Yong-duk telefonun, “ilk dokunuşta her zaman ayırt edici olan klasik LG tasarımlarının zengin geçmişinden yararlanacak, Bu akıllı telefon tasarımı ileride her LG akıllı telefon getirecek rekabet avantajına bir ilk bakış olacak." Diye açıklama yaptı.

Ancak, yeni cihazı ne zaman göreceğimiz konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Konsept çizimleri, telefonun üretilmesi ve piyasaya çıkması için çok erken olduğu söyleniyor. Ancak tasarım, fütüristik bir şey içermiyor ve bu da yakın gelecekte yapılmasını engellemeyeceği söyleniyor.

LG, G Serisi akıllı telefon ailesini terk ettiğine dair söylentiler var, yani bu, geldiğinde G9 ThinQ olarak adlandırılamayabilir ve bunun yerine LG'den yeni bir akıllı telefon aralığının gelişini müjdeleyebilir.

LG bu heyecan verici yeni telefonda daha fazlasını sunana kadar yapabileceğimiz tek şey spekülasyon yapmak. LG kısa süre önce, V60 ThinQ Çift Ekranı piyasaya sürmüştü.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Zoom karanlık modu nasıl açılır Önceki

Zoom karanlık modu nasıl açılır

Neden yeni bir monitör almalısınız? Sonraki

Neden yeni bir monitör almalısınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.