Mad Max: Fury Road Senaryosuz mu Çekildi?


Son zamanlarda ortaya atılan bir iddiaya göre yönetmen George Miller Mad Max: Fury Road'u senaryosuz çekti.

George Miller'ın 2015 filmi Mad Max: Fury Road , çoğu kişi tarafından The Matrix'ten bu yana en büyük aksiyon filmi olarak kabul ediliyor. Böylesine ikonik hale gelen film ve etrafını çevreleyen efsaneler de çok büyük bir boyut kazandı. Son zamanlarda ortaya atılan bir söylentiye göre, filmin senaryosuz yapıldığı yönünde. Filmin yönetmeni George Miller söylentiyi kesin bir şekilde yalanladı.

Miller: "Fury Road'da senaryo olmadığı fikrinin nasıl ortaya çıktığından emin değilim. Elbette bir senaryo vardı! Projeyi bir yapım şirketine ve oyuncu kadrosuna başka nasıl sunabilirdik?”

Mel Gibson ile başlatılan Mad Max serisinin devamı niteliğindeki Mad Max: Fury Road'da, Tom Hardy'yi kıyamet sonrası çölleşmiş bir arazide yolunu bulmaya çalışan ikonik karakter Max Rockatansky'nin yeni bir versiyonunu oynadığını gördük. 

Fury Road'un neredeyse tamamı yüksek hızlı bir kovalamaca içinde geçiyor. Hikayenin tamamı bir dizi yüksek adrenaline sahip aksiyon sahnesi aracılığıyla anlatılıyor ve hikayeyi ilerletmek için gereken diyaloglar ise asgari düzeyinde altında. Ancak gerçek şu ki, bu tür bir film yapımı bile dikkatli bir planlama gerektirir ve filmin gelişiminin devamı içinbir senaryo gereklidir ve gerçekten ortaya atılan iddia oldukça saçmadır.

Mad Max: Fury Road'un yakaladığı ticari başarı sonrasında, George Miller devam filmi niteliğinde olan Mad Max: The Wasteland çekimlerine başlama kararı almıştı. İlk filmde Charlize Theron'un canlandırdığı Furiosa karakterinin gençliğini Anya Taylor-Joy canlandıracak.

George Miller'ın yönettiği Mad Max: Furiosa'da Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II yer alıyor. Tom Hardy'nin Max olarak görünüp görünmeyeceği veya Theron'un daha eski bir Furiosa olarak bir filmde olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Filmin henüz duyurulan bir çıkış tarihi yok.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

James Bond'un Dublörü İçin İtalya Sokaklarına 8.400 Galon Coca-Cola Döküldü

Sonraki

Die Hard Geri Dönüyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.