Avengers Yönetmenlerinin İlk Savaş Filminin Fragmanı Yayında

Avengers Yönetmenlerinin İlk Savaş Filminin Fragmanı Yayında

Netflix, bu ayın sonunda girecek savaş filmi Musul'un ilk fragmanını yayınladı.

Avengers: Endgame yönetmenleri, Anthony ve Joe Ross kardeşlerin bu sefer yapımcılığını üstlendiği filmin fikri, The New Yorker'ın Musul'u kurtarma savaşı sırasında Ekim 2016'da yayınlanan bir makaleden geldi. Ross kardeşlerde hikayeyi bir filme dönüştürmeye karar verdi.

Film yapım ekibindeki 300'den fazla kişiden oluşan Iraklı ekibin başında. “Film projesinin hazırlanması ve yazılması iki yıl sürdü ve ardından çekimler başladı” dedi.

Filmin çekimlerine başlamak yapımcıları oldukça zorladı. Filmin çekimleri için Musul şehri en iyi seçenek olabilirdi, ancak bu olmadı. İkinci seçim Ürdün'dü, ancak bu da işe yaramadı ve yapımcılar filmi Fas'ta çekmeye karar verdiler.

Irak, güvenlik ve lojistik açısından iyi bir çekim yeri olmaya hazır değil. Altyapı düzeyinde bile değil. Sette çalışan 300 personele konfor ve koruma sağlamak mümkün olmadı, bu yüzden ekonomik imkanları nedeniyle Fas'a gitmeye karar verdiklerini ifade etti.

Filmin başlangıçta 15 Nisan'da uluslararası sinemalarda gösterilmesi planlanmıştı, ancak koronavirüs nedeniyle galası ertelendi.

Musul Netflix

Bu nedenle, yapımcılar filmin haklarını Netflix'e satmaya karar verdiler. 

Eylül 2019'da Venedik Film Festivali ve Toronto Film Festivali'ndeki prömiyerinden bu yana Musul, dünyanın dört bir yanındaki eleştirmenlerden farklı eleştiriler aldı.


Yazarın Diğer Yazıları

Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu Önceki

Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu

Bruce Willis'in Yeni Bilim Kurgu Filminden İlk Fragman Sonraki

Bruce Willis'in Yeni Bilim Kurgu Filminden İlk Fragman

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.