Müzik dinlemek için Apple Watch nasıl kullanılır?

Müzik dinlemek için Apple Watch nasıl kullanılır?

Birçok kişi Apple Watch'u müzik dinlemek için nasıl kullanacağını merak ediyor? Rehberimiz tam size göre.

Apple Watch, Apple müziklerini, podcast'leri ve sesli kitapları oynatabilir. Bu yüzden iPhone kullanıcıları Apple Saatlerine ve telefonlarına çok aşık. Apple Watch'un size sunduğu diğer birçok seçeneğin yanı sıra, müzik dinlemek en çok kullanılan seçeneklerden biridir. Saatinizi, iPhone'unuzdan uzakken ve internete bağlı olmasanız bile müzik dinlemek için kullanabilirsiniz.

Müzik dinlemek için Apple Watch nasıl kullanılır?

Müzik dinlemek için Apple Watch nasıl kullanılır

Apple Watch'u Ayarlama

Apple Watch'u ayarlamak için birkaç şey bilmelisiniz. İlk olarak, Apple Music, Apple podcast veya sesli kitaplar kullanıyorsanız, Saati iPhone'unuzla senkronize etmelisiniz. Apple Music abonesi olmayanlar, cihazlarında sahip oldukları müziği de dinleyebilirler, ancak yine de Saat'i iPhone'a bağlamak zorundalar.

Müzik akışı için ana menüde Müzik uygulamasını açmalı ve ne dinlemek istediğinizi seçmelisiniz. Ayrıca radyo dinleyebilir ve isterseniz Radyo uygulamasına gidebilirsiniz.

Müzikleri Apple Watch ile senkronize etme

Müzikleri Apple Watch'unuzla senkronize etmek için bu adımları izlemelisiniz.

Apple Watch'ı şarj cihazına takın ve iPhone'u Watch'ın erişim mesafesine ayarlayın. İPhone'daki Ayarlar menüsüne gidin ve Bluetooth'u açın. Ardından, telefonunuzda Apple Watch uygulamasını açın ve My Watch başlığına tıklayın. Ekranda gördüğünüz müziği seçin. Bundan sonra, Müzik Ekle seçeneğine gidin.

Şarkılarınızın listesi açılacak. Orada, tüm müziklerin yanına yerleştirilmiş Şarkı Ekle seçeneğini tıklamanız gerekir. Ne dinlemek istediğinizi seçin ve Müzik Ekle seçeneğini tıklayın.

Müzik çalma

Apple Watch'tan müzik çalmak için, kulaklıklarınızı veya hoparlörlerinizi zaten Watch'a bağladığınızdan emin olun. Bildiğimiz gibi, onları Saat'e bağlamak için Bluetooth kullanıyoruz.

Saatinizde Müzik uygulamasını açın ve albümlerde ve çalma listelerinde gezinmek için Dijital Taç'ı kullanın. İPhone'dan müzik eklemek istiyorsanız Apple Watch uygulamasını kullanın. Doğrudan iPhone'dan müzik çalabilirsiniz ve bunu yapmak için Bluetooth bağlantısına gerek yoktur. Ayrıca, Apple Müzik'ten veya kütüphanenizdeki şarkıları dinleyebilirsiniz. Sadece bir şarkı seçin ve oynat düğmesine basın. Oynatılacak ve Apple Watch'unuz tarafından kontrol edebilirsiniz.

Ses seviyesini ve diğer seçenekleri ayarlama

Ses seviyesini Dijital Taç düğmesini çevirerek ayarlayabilirsiniz. Şarkıyı çalma veya duraklatma, sonraki şarkıya atlama veya şarkının belirli bir bölümünü atlama seçenekleri de vardır. Apple Watch, şarkıyı karıştırma ve tekrarlama seçeneği de sunar.

Apple Watch'tan şarkı silme

Şarkıyı Apple Watch'a ekleyebildiğiniz gibi, sile debilirsiniz. İşlem neredeyse Müziği Saate eklemekle aynıdır. iPhone'unuzdaki Apple Watch uygulamasını açın ve Saatim seçeneğine gidin. Müziği seçin, tıklayın ve bir Düzenle düğmesi göreceksiniz.

Düzenle düğmesini görmüyorsanız, şarkı Apple Watch'unuzda değildir. Çalma listesinde, tüm müziklerin yanında kırmızı Sil düğmesini göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz müziğin üzerine basın, artık orada olmayacaktır.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple FaceTime'ı profesyonel gibi kullanma Önceki

Apple FaceTime'ı profesyonel gibi kullanma

Bu ünlü benzerlikleri ağzınızı açık bırakacak! Sonraki

Bu ünlü benzerlikleri ağzınızı açık bırakacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.