Apple Watch'ta Can Sıkıcı Bildirimleri Hızlı Bir Şekilde Kapatma

Apple Watch'ta Can Sıkıcı Bildirimleri Hızlı Bir Şekilde Kapatma

iPhone'unuz her titrediğinde Apple Watch da varsayılan olarak titrer. Ancak, Apple Watch'unuzda özellikle rahatsız edici uygulama bildirimlerini kapatmak isterseniz ne olur? Bunu doğrudan bileğinizden yapabilirsiniz.

Apple Watch'ta Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır

WatchOS 5'ten başlayarak, Apple Watch bildirimleri doğrudan Bildirim Merkezi'nden kapatma ve devre dışı bırakma yeteneği kazandı. Sessizce Teslim özelliği iPhone'unuzla aynı şekilde çalışır. Etkinleştirildiğinde, Apple Watch'unuz vızıldamaz veya titremez, ancak Bildirim Merkezi'ni ziyaret ettiğinizde bildirimleri bulacaksınız.

Apple Watch'unuzda yalnızca bir bildirim alt kümesi (belki de yalnızca gerçekten önemli olanlar) isteyen biriyseniz, bir uygulama için bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu işleme başlamak için Bildirim Merkezinizi göstermek üzere Apple Watch'unuzdaki saat yüzünü aşağı kaydırın.

Apple watch

 Ardından, devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamadan bildirimi bulun ve ardından sola kaydırın.

Apple watch bildirimleri

Burada üç noktaya dokunun.

Apple watch

Şimdi iki seçenek göreceksiniz. Bildirimleri sessize almak için "Sessizce Teslim" seçeneğine dokunun. Bildirimleri tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, “Apple Watch'ta Kapat” seçeneğine dokunun.

Apple watch'ta kapat

Sessizce Teslim özelliği, geçici bir kesinti istediğinizde mükemmeldir. Bu ayar iPhone'unuzla senkronize edilir ve bu özelliği iPhone'unuzdaki Bildirim Merkezi'nden de özelleştirebilirsiniz.

Sessiz bir süreden sonra, varsayılan davranışa geri dönmek isteyebilirsiniz. Bunun için, bildirimi tekrar sola kaydırabilir ve seçenekleri görüntülemek için Menü düğmesine dokunabilirsiniz. Burada artık bir "Belirgin Olarak Teslim" seçeneğini göreceksiniz. Seçin.

Apple watch bildirimleri

Apple Watch Uygulama Bildirimlerini Yönetme

Bazen Apple Watch'unuzdaki bir uygulama için bildirimleri yeniden etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Bunu iPhone'unuzdaki Watch uygulamasından yapabilirsiniz.

“Saat” uygulamasını açın ve “Saatim” sekmesinden “Bildirimler” seçeneğine dokunun.

Apple watch saatim

Burada, bildirimlerini yapılandırmak istediğiniz uygulamaya dokunun.

Apple watch aktivite

Varsayılan seçeneğe dönmek için ayarı “Bildirimlere İzin Ver” olarak değiştirin.

Bildirimlere izin ver

Bildirimler bölümünde, “iPhone Uyarılarını Kopyala” bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. Burada, bildirimleri yansıtabileceğiniz bir Apple Watch muadili olmayan iPhone uygulamalarının bir listesini göreceksiniz. Bir uygulama için bildirimleri yeniden etkinleştirmek üzere yanındaki geçişe hafifçe vurun.

iPhone Uyarılarını Kopyala

İPhone'dan bildirim almak için Sessizce Teslim Et seçeneğini devre dışı bırakmak istiyorsanız, telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını kullanmanız gerekir.

Bunu yapmak için, “Ayarlar” uygulamasını açın ve ardından “Bildirimler” seçeneğine dokunun.

Ayarlar

Sayfayı aşağı kaydırın ve uygulamaya hafifçe vurun (başlığın altında "Sessizce Teslim" etiketi olacaktır).

Sessizce Teslim

Burada Kilit Ekranı ve Bildirim için uyarıları etkinleştirin. Bu bölümün altında, varsayılan davranışa geri dönmek için “Ses” ve “Rozetler” seçeneğinin yanındaki geçişlere dokunun.

“Ses” ve “Rozetler”


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Karantina sırasında evden çalışma hayatı için ipuçları Önceki

Karantina sırasında evden çalışma hayatı için ipuçları

Netflix vs. Amazon Prime... Hangisi daha iyi? Sonraki

Netflix vs. Amazon Prime... Hangisi daha iyi?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.