Netflix'in El Camino filmi hakkında bilmedikleriniz

Netflix'in El Camino filmi hakkında bilmedikleriniz

El Camino'yu sevenler ve sevmeyenler oldu. Hepsinin kendine göre haklı nedenleri var. Bu tartışmayı bırakap, film hakkında bilmediklerinize bakmaya ne dersiniz?

AMC'nin "Breaking Bad" dizisinin bitmesinden 6 yıl sonra, Netflix, Aaron Paul'un karakteri Jesse Pinkman'a dayanan bir filmin ardından dizinin sonundaki kaçışa odaklandı.

İki saatlik film Netflix'te şuan izlenebilmektedir. O zamandan beri, yıldızlar ve yazar-yönetmen Vince Gilligan, "El Camino: A Breaking Bad Movie" nin nasıl bir araya geldiği hakkındaki röportajlarda konuştu.

Netflix'in El Camino filmi hakkında bilmedikleriniz

Film aslında üç saat sürüyordu.


 
Gilligan Entertainment Weekly'e yaptığı açıklamada şöyle demişti: "[Netflix] büyük olasılıkla isteseydim bana üç saat verirdi. Amabiteceğin zamanı ve sana katlanılacak süreyi bilmek ve buna uymak zorundasın"

Paul, Collider'a, filmin% 30'unun kesildiğini, çünkü Gilligan'ın "insanları sıkmak istemediğini" söyledi. Ayrıca bunların sadece çöpe atılan küçük sahneler olduğunu söyledi.

Bryan Cranston bir kel şapkası giydi ve flashback sahnesinde kafasını küçültmek için görsel efektler kullanıldı.


 
Broadway'in “Network” uyarlamasındaki muhabir Howard Beale rolü nedeniyle o sırada saçları olan Cranston'un filmi çekmek için son 36 saati vardı bu yüzden tekrar Walter White'a benzemek için kel gösteren bir şapka taktı ancak kafa şekli önceki görünüşüyle tam olarak eşleşmedi.

Gilligan USA Today'a “Ayrıca Bryan'ın kafasını küçültmek için biraz dijital (efektler) yardım almak zorunda kaldık." açıklamasında bulundu.

Flashback'teki karavan, gerçek hayatta bir Albuquerque tur şirketinden ödünç alındı.


 
Walt ve Jesse'nin mobil met yapma laboratuvarı olarak işlev gören orijinal karavan, üçüncü sezon, bölüm altı ("Sunset") sırasında parçalara ayrıldı. Hurdalık sahibi Old Joe'nun yardımı ile araç, DEA ajanı Hank Schrader'in (Walt'ın kayınbiraderi) Walt ve Jesse'den şüphelendiğinden imha edildi.

Karavanı "El Camino" için geri getirmek amacıyla, ekip, tur şirketinin kopyasını kullanma izni aldı. Filmi sır olarak saklamak için insanlara tur için bir reklam filmi çektiklerini söylediler.

Gilligan, Entertainment Weekly'e yaptığı açıklamada, "Organizasyonu için broşürleri, meraklı izleyicilere veriyorduk." Dedi.

Jesse, Neil ile Kandy Mobile Welding'taki mücadelesi sırasında vuruldu, ancak filmin son haline bu sahne eklenmedi.


 
Sahne sırasında Jesse, ona 1.800 dolar vermeyi reddeden Neil ile bir çatışma yaşadı. Ebeveynlerinin evinden iki silah çalan Jesse, Neil'i öldürdü ve arkadaşlarının kaçmasına izin verdi.

Görünüşte bu vahşi batı düellosundan yara almadan kurtulmuştu Ancak Gilligan, Vulture'a “orijinal senaryoda ve çektiğimiz versiyonda, aslında Jesse yandan vuruluyor ve sonra Ed'in yardımı ile toparlanıyor.

"Blu-ray çıktığında, silinmiş bir sahne olarak buna sahip olacağız" diye ekledi.

Jesse Plemons, Todd Alquist rolünde bir cesedi gömmek için çöle doğru araba sürerken "korna çal" hareketini doğaçlamıştı.


 
Filmde, Todd, arabasının arkasına Jessy'yi kilitler ve Sonia'yı gömmek için çöle giderler. Sonia'nın öldürülme nedeni, Todd'un evindeki paraların yerini öğrenmiş olmasıydı.

Araba kullanırken, Todd "Sharing the Night Together" adlı şarkıyı seslendirdi ve yanından geçen bir tır'a el hareketi çekti. Eylem tuhaf karakter doğrultusunda mükemmel görünüyordu ve hepsi Plemons'un fikriydi.

Gilligan, Vulture'a “Bu senaryoda yoktu” dedi. “Bunu yaptığında, Jesse Plemons'un araba kullanıyormuş gibi yaptığı arabayı çeken dev bir çekiciye biniyordum. Monitörde izliyorum. Dışarısı soğuk. Fotoğraf yönetmenimin ve senaryo şefimin yanındayım. 

“Bu sahneyi tek seferde becerdi" dedi yönetmen. “Çok güzel bir şeydi. Kamera operatörümüz, şükürler olsun ki, kahkahalarını tutabildi, çünkü kamerayı mükemmel şekilde kullandı.”

Gilligan'ın film için yazdığı ilk şey, Jesse'nin Brock'e yazdığı mektuptu, ancak senaryodan çıkardı.


 
Filmin sonunda, Jesse Ed'e, yeni kız arkadaşı Andrea'nın oğlu ve yeni hayatına başlamadan önce veda etmek istediği tek kişi olan Brock Cantillo'ya göndermesi için bir mektup verdi.

Hayranlar Jesse'nin Brock'e ne yazdığını göremedi, ancak Gilligan başlangıçta içeriği açıklamayı planladı ve ekledi:

“Kalp kırıcı, güzel ve sadece dürüst.” Dedi Vince. "Ne olduğunu biliyor musun? Belki de en iyisi bilinmemesi” dedi. Bence de buna ihtiyacımız yok. Haklıydı. Ama mektubun içinde ne olduğunu bilmeyi isterdik. "

Paul yalan söyledi ve insanlara "bağımsız bir tutku projesi" çektiğini söyledi ve herkesi inandırdı.


 
Paul Time'a filmi gizlemenin "inanılmaz derecede kolay" olduğunu söyledi.

“Hafta sonları, karım, kız çocuğum ve ben şehirde dolaşırken, insanlar bana gelir ve orada ne yaptığımı sorarlar” dedi. “Ben sadece bir bağımsız tutku projesi çekiyorum” derdim.

"Ve bu kadardı: kimse sorgulamadı, bir kele bile" diye devam etti aktör. "setin etrafında fotoğraf çekmek için dolanan kimseyi görmedik."


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Twitter kullanıcı adınızı ve görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz? Önceki

Twitter kullanıcı adınızı ve görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz?

Windows 10'u hızlandırmak için 12 basit ipucu Sonraki

Windows 10'u hızlandırmak için 12 basit ipucu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.