OPPO Smartband, İki Farklı Sürüm İle Piyasayı Sallayacak!


Uzun zamandır tanıtılması beklenen OPPO Smartband, uygun fiyat etiketi ve iki farklı sürümü ile karşımıza çıkıyor. İşte akıllı bilekliğin üstün özellikleri!

Çinli Telefon üreticisi Oppo firması, yeni akıllı bilekliği ile piyasada söz sahibi olmak isitiyor. Resmi olarak tanıtılacak olan OPPO Smart band, moda ve sağlık olarak iki farklı versiyonu açıklandı.

Yeni OPPO Smart band, Uyku sırasında her saniye kan oksijen doygunluğunu izleyerek kullanıcıları ile paylaşacağı bildiriliyor. Üreticinin tanıttığı gibi, sürekli kan oksijen izleme fonksiyonunun gerçekleştirilmesi, OPPO Smart band'da bulunan optik kan oksijen sensörüne bağlıdır.

Bu bileşenin kullanımı, OPPO Smart band'ın kullanıcı uykudayken her saniye kan oksijen doygunluğunu sürekli olarak izlemesini sağlar, yani 8 saatlik uyku sırasında 28.800 izleme kesintisiz olarak tamamlanabilir. Profesyonel uyku izleme ile birlikte OPPO Smart band, kullanıcıların daha sağlıklı uyku alışkanlıkları geliştirmelerine de yardımcı olabilir.

OPPO <a href='/smart-band/'>Smart band</a> özellikleri ile beklentinin üstünde yer alıyor.

OPPO Smartband, İki Farklı Sürüm İle Piyasayı Sallayacak!

Ayrıca, 24 saatlik kalp atış hızı izleme özelliği OPPO Smart band'ın standart bir özelliğidir. Dahili optik kalp atış hızı sensörü ile sadece kalp atış hızı durumunu izlemekle kalmaz, aynı zamanda kalp atış hızı durumu da gerçek zamanlı olarak izlenebilir. Kalp atış hızı sağlık risklerini uyarmak için çok yüksek veya çok düşük olduğunda kullanıcılar titreşim özelliği ile hatırlatır.

Ayrıca egzersiz sırasında kaydedilen kalp atış hızı değişiklikleri için doğru veriler de alabilirsiniz. Bu verilere dayanarak sporu daha etkili ve güvenli hale getirebilirsiniz.

Sağlıklı uykuya ek olarak, OPPO Smart band dahili 12 spor moduna sahip olduğu bildiriliyor. Bunların içinde; yağ azaltıcı koşu, kapalı / açık koşu, yürüyüş, bisiklet, yüzme, eliptik makine, kürek makinesi, badminton, vb. modlar bulunuyor.

Aynı zamanda OPPO Smart band, 50 metre suya dayanıklılığı destekler. Ayrıca, egzersizden sonra kullanıcının egzersiz etkisini daha sezgisel olarak anlamasını sağlayan eksiksiz bir egzersiz raporu oluşturur.

Tasarım ve Donanım Özellikleri

İki versiyona sahip OPPO Smart band açıklandı.

OPPO Smart band, 1.1 inç AMOLED geniş renkli ekran kullanıyor. 

OPPO Smart band, Moda Versiyonu ayrıca tasarıma metal bir halka toka da ekliyor. Böylece bilek kayışı 360 derece esnek bir şekilde ayarlanabilir, böylece daha rahat giyilebilir.

Smart band'ın 160'tan fazla farklı kadran stili var. Böylece kullanıcılar, tercihlerine ve durumlarına göre özgürce geçiş yapabilirler.

OPPO akıllı bandın WeChat mesaj bildirimleri, çağrı bildirimleri vb. alabileceğini belirtmek gerekir. Ayrıca akıllı telefonun müzik çalmasını da kontrol edebilir. 

Bilekliğin moda versiyonu, yerleşik bir NFC ödeme desteği vardır. Pil ömrü açısından, OPPO smartband, 1,5 saatte tamamen şarj edilebilen dahili bir 100mAh batarya gücüne sahiptir. Maksimum pil ömrü 14 güne kadar çıkabiliyor.

Fiyat açısından, OPPO Smart band'ın standart versiyon 28 $ ve moda versiyon da 35 $ olarak fiyatlandırılıyor. 

İlk versiyonu 5 Haziran'da satışa çıktı ve ikincisi 9 Temmuz'da raflarda görünecek.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

İPhone veya iPod Touch'ta jailbreak nasıl yapılır? Önceki

İPhone veya iPod Touch'ta jailbreak nasıl yapılır?

Windows Defender'e dışlamalar nasıl eklenir? Sonraki

Windows Defender'e dışlamalar nasıl eklenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.