Salgın yüzünden evde kullanabileceğiniz 7 ücretsiz görüntülü sohbet uygulaması

Salgın yüzünden evde kullanabileceğiniz 7 ücretsiz görüntülü sohbet uygulaması

Koronavirüs salgını nedeniyle eve mi kapandınız? Aileniz, arkadaşlarınız ve işyerinizle iletişim halinde olmak için bu video konferans seçeneklerini kullanın.

Çin menşeli ve son üç ay içinde 4.000'den fazla can alan yeni koronavirüs COVID-19'un patlak vermesi, şirketlerin evden çalışma politikasını benimsemesine ve birçok kişinin seyahat planlarını iptal etmesine ve genellikle evde kalmasına neden oldu. Ancak evde kalmak hala, işinizi bitirmeniz veya arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmak istediğiniz anlamına gelebilir. Neyse ki, birçoğu ücretsiz olan, ihtiyacınız olan herkesle iletişim kurmanıza yardımcı olabilecek birkaç görüntülü sohbet ve konferans uygulaması var.

Bu uygulamaların çoğunun geçmişte güvenlikle ilgili sorunları gördüğü ve bunlara sahip olan şirketlerin (Apple, Facebook, Microsoft ve Google dahil) o zamandan beri yama yaptıkları belirtilmelidir.

İş için kullandığınız video konferans uygulaması veya hizmeti büyük olasılıkla şirketinizin oturumunu kapatmasına bağlı olsa da, iyi bir seçenek arıyorsanız, aşağıdaki yedi ücretsiz video konferans uygulamasına göz atın.

Arkadaş aramak için en iyisi (Apple cihazlarda) - FaceTime

FaceTime, Apple'ın tescilli görüntülü arama uygulamasıdır. İPhone, iPad veya Mac'iniz varsa, sorunsuz bir şekilde çalışır ve telefon görüşmesi veya kısa mesajla yaptığınız gibi kişilerinizle (aynı zamanda Apple cihazı kullanıcıları oldukları sürece) görüntülü sohbet başlatmanıza olanak tanır. FaceTime'ın birincil amacı görüntülü sohbet olmakla birlikte, adından da anlaşılacağı gibi, bir Kablosuz veya veri bağlantısı olan ancak zayıf telefon sinyali olan bir yerdeyseniz yalnızca sesli aramalar da yapabilirsiniz. İOS 12'nin 2018'de piyasaya sürülmesiyle birlikte, aynı zamanda 32 cihazla aynı anda sohbet edebilmenizi sağlayan bir grup FaceTime seçeneği ekledik - hepsinin Apple cihazlarına sahip olduğu varsayılarak.

Arkadaşlarınızı aramak için en iyisi (mobil cihazlarda) - WhatsApp

Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı var. Kullanımı kolaydır ve Android ve iOS cihazlarda çalışır. WhatsApp uçtan uca şifreleme sunar, bu da yalnızca siz ve mesaj gönderdiğiniz kişinin gönderdiğiniz şeyi okuyabileceği anlamına gelir. Mesaj göndermek veya video veya sesli arama yapmak için kullanabilirsiniz. Küresel popülaritesi, dünya çapında aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Grup sohbetleri için en iyisi - Skype

Microsoft'a ait Skype - iOS, Android, Windows ve Mac için kullanılabilir ve görüntülü ve sesli arama ile mesajlaşma özelliği sunar. Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve aynı sesli aramada en fazla 50 kişiyi destekler (görüntülü arayanların sayısı, şirkete göre kullandığınız cihaza bağlıdır). Skype ayrıca video görüşmelerinizi kaydetmenize, kaydetmenize ve paylaşmanıza olanak tanır ve canlı altyazılar ve altyazılar içerir.

Görüntülü mesaj göndermek için en iyisi - Marco Polo

Biriyle görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, ancak gerçek zamanlı olarak yapamıyorsanız - belki de yoğun bir çalışma programına sahipler veya başka bir saat diliminde yaşıyorlarsa - Marco Polo sizin için bir uygulamadır. Diğer tarafların boş zamanlarında izleyebilecekleri ve yanıt verebilecekleri kişilere veya grup sohbetlerine video mesajları gönderebilirsiniz. Snapchat'ten farklı olarak Marco Polo, tüm video mesajlarınızı kaydeder, böylece sohbetleri tekrar ziyaret edebilirsiniz ve video zamanınızı sınırlamaz. Konuşmalarınızı karıştırmak istiyorsanız eğlenceli filtreler ve ses efektleri de ekleyebilirsiniz.

Facebook bağımlıları için en iyisi - Facebook Messenger

Facebook'un Messenger uygulaması öncelikle mesaj göndermek için kullanılır, ancak aynı zamanda her zaman sosyal medya platformunda olanlar için uygun bir seçim haline getiren bir görüntülü sohbet seçeneği içerir. Konuşmak istediğiniz kişi aynı zamanda bir Facebook Messenger kullanıcısıysa, uygulama aracılığıyla onlarla bir video veya sesli arama başlatabilirsiniz. Facebook'un ana uygulamasında ve Instagram'da olduğu gibi, Facebook Messenger'daki Hikayenize geçici bir fotoğraf veya video da ekleyebilirsiniz.

İş amaçlı en iyi uygulama - Zoom

Zoom, mobil cihazlar, masaüstü bilgisayarlar, telefonlar ve oda sistemleri arasında video ve sesli konferans, sohbet ve web semineri özellikleri sunar. En fazla 100 katılımcı ve sınırsız bire bir toplantıya ev sahipliği yapmanıza izin veren ücretsiz bir temel katman sunar. Ancak grup toplantılarına 40 dakikalık bir sınır koyuyor. Zoom ayrıca küçük ve orta ölçekli işletme sürümlerinin yanı sıra, ev sahibi başına aylık 20 ABD dolarına mal olan bir işletme sürümüne de sahiptir. Kuruluşunuz herhangi bir video konferans hizmeti kullanmıyorsa ve en azından kısa vadede evden çalışırken profesyonel bir seçenek arıyorsanız, Zoom sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Google ve G Suite kullanıcıları için en iyisi - Google Hangouts Buluşması

Google'ın Hangouts Buluşması, kişilerin, dizüstü bilgisayarlarından veya mobil uygulamalarından veya bir telefon hattından bir web bağlantısı aracılığıyla toplantılara katılmasına olanak tanıyan G Suite platformuna entegre edilmiş bir video konferans aracıdır. Kuruluşunuz G Suite kullanıyorsa, bu bağlantıyı doğrudan bir Google Takvim daveti yoluyla oluşturabilirsiniz. Zaten G Suite kullanıyorsanız, kolay iş sohbetleri için sağlam ve ücretsiz bir seçenektir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Coronavirüs sebebiyle evden çalışanlara tavsiyeler Önceki

Coronavirüs sebebiyle evden çalışanlara tavsiyeler

2020'nin en iyi arkadaşlık ve buluşma uygulamaları Sonraki

2020'nin en iyi arkadaşlık ve buluşma uygulamaları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.