2020'nin en iyi arkadaşlık ve buluşma uygulamaları

2020'nin en iyi arkadaşlık ve buluşma uygulamaları

Sevgililer günü geçti. Corona karantinası kapıda. Tüm bekarlar, nasıl yeni arkadaşlar bulacağını düşürken işte size yeni aşklara yelken açtıracak en iyi uygulamalar.

Bunu göz önünde bulundurarak, denemek için en iyi arkadaşlık uygulamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

2020'nin en iyi arkadaşlık ve buluşma uygulamaları

 


1
Bumble https://bumble.com/
Bumble temelde kadınlar için Tinder gibidir... ve zamana karşı bir yarıştır. Nasıl mı? Bumble, kadınların önce mesaj göndermesini gerektirir ve adam 24 saat içinde mesaj göndermezse, potansiyel eşleşmeyi kaybeder.

Zamanlayıcı teması teşvik etmek için tasarlanmıştır ve bazı insanlar bu özelliği gerçekten takdir ederler. Ama erteleyen biri iseniz, Bumble sizin için olmayabilir. Ayrıca kadınlar önce mesaj atmaları gerektiğinden, Bumble biraz daha güvensiz erkekleri ayıklama eğilimindedir.

2
Hinge https://hinge.co/
2019'da en sevilen arkadaşlık uygulamalarından biriydi. Başlangıçta uygulama, sizin ve potansiyel partnerinizin facebooktaki ortak arkadaşlarınıza veya benzer zevklerinize odaklanıyordu. Ama o zamandan beri bu modelden uzaklaştı. Hinge, uygulamayı kullanıcı profillerini Tinder gibi uygulamalardan daha çekici (ve yardımcı) hale getirmek için tasarladı. Aranızı bozacak birçok yararlı bilgi görüntüleme seçeneğiniz vardır: siyasi eğilimleriniz, dininiz, alkol tüketim sıklığınız ve hatta bir gün çocuk sahibi olma konusundaki ilgi düzeyiniz. Hinge'nin mevcut sloganı basitçe "Silinmek üzere tasarlandı" ve eğer aradığınız şey ciddi bir ilişki ise, bu tavsiye edeceğim arkadaşlık uygulamasıdır.

3
Tinder https://tinder.com/
İster bir kaçamak ister bir LTR (uzun süreli ilişki) arıyorsanız, Tinder sizi bekliyor. Temelde flört dünyasına girenlerin ilk durağı. Online randevu söz konusu olduğunda bahis oranlarını oynamak istiyorsanız, muhtemelen herkesin kaydığı yerde kaydırmanız gerekir.

Yukarı tarafta profiller kısadır, bu da hızlı bir şekilde karar vermenizi sağlar. Dezavantajı, kısa profillerin insanların ne aradığını bulmasını zorlaştırmasıdır. Bir kişi hakkında çok az şey bilmek, ilk mesajlaşmayı daha zor hale getirebilir. Farklı koşullar altında bir şans vermiş olabileceğiniz insanların üzerinden geçmeyi kolaylaştıran bir profil denizinden geçmeniz gerekir.

4
OkCupid https://www.okcupid.com/
Profiller çoğu arkadaşlık sitesinden çok daha derindir ve görünüşte sonsuz bir dizi soruyu yanıtlarsanız, uyumluluğu ölçmenize yardımcı olmak için profillere makul bir Eşleşme / Düşman yüzdesi oranı verir.

Geçen yılki değişiklikler OkCupid'i biraz daha Tinder gibi yaptı, daha fazla kaydırmaya odaklandı ve bir kullanıcıya onlarla eşleşmeden mesaj gönderme yeteneğini ortadan kaldırdı. Yine de bir mesaj gönderebilirsiniz, eşleşmedikçe alıcının gelen kutusunda görünmez. Çünkü kim asla görmeyecek birine düşünceli bir mesaj göndermeyi sevmez ki? Ancak OkCupid, bu değişikliklerin kullanıcıların aldığı rahatsız edici mesajların sayısını azaltmaya yardımcı olduğunu belirtti ve bu en kötü şey olmayabilir.

5
Coffee Meets Bagel https://coffeemeetsbagel.com/
Coffee Meets Bagel öğleden sonra her gün küratörlü eşleştirmeler ya da kendi adlandırmasıyla "Bagels" göndererek kullanıcılara daha kaliteli eşleşmeler sunmayı umuyor. İlk mesajlar için buz kırıcılar önerirler ve profiller Tinder'dan daha derindir. Biraz ekstra el tutmayı sevenler için en kötü seçenek değildir. Ancak, uygulamanın kullanımı kafa karıştırıcı gelebilir. Çok fazla özellik isteniyor. Bir tanışma uygulamasını kullanmayı öğrenmek için çevrimiçi öğreticiler aramak zorunda olmamalıyım.

Uygulamanın bildirimleri de biraz zorlayıcı ve ısrarcı olabilir. Size sürekli eşleştiğiniz kişiye mesaj atmanızı hatırlatan sinir bozucu bildirimleri bir süre sonra kapatmanız muhtemeldir. Günün sonunda, CMB'da iyi eşleşmeler geçirmiş arkadaşlarımız var, ancak bu benim en sevdiğim uygulama değil.

6
Happn https://www.happn.com/en/
Happn sizi fiziksel olarak yakındaki insanlarla eşleştirir. Havalı bir konsepttir ve birisiyle daha organik bir şekilde tanışmak isteyenler için yararlıdır. Bununla birlikte, uygulamayı gerçekten kullanan tek bir kişiyle hiç karşılaşmadım.

Kaydolduktan sonraki ilk üç saat içinde Happn benim bütün gün dairemden ayrılmasam da 68 kullanıcı ile karşılaştığımı söyledi. Hemen komşularınızla (veya Uber sürücülerinizle) çıkmak istiyorsanız yararlı olabilir, ancak Tinder gibi rakipler sizin ve diğer kullanıcılar arasındaki mesafeyi zaten gösterdiğinde bunun neden bir şans işi olduğunu anlayabilirsiniz. Uygulama, çevrimiçi randevu kullanmak istemeyen ancak gerçek hayatta da insanlara yaklaşmak istemeyen kişiler için tasarlanmış gibi görünüyor.

7
The League https://www.theleague.com/#are-you-in
The League erişim için başvuru gerektiren bir "elit tanışma uygulaması" dır. İş unvanınız ve gittiğiniz kolej, The League'in başvururken dikkate aldığı faktörlerdir, bu yüzden Linkedin hesabınızı sağlamanız gerekir. Büyük şehirler uzun bekleme listelerine sahip olma eğilimindedir, bu nedenle başvurunuzun onaylanması zaman alabilir. Kalite bazıları için bir çekim gücü olurken bazılarını da kaçırabilir. Uygulamayı sizin için açıklamama izin verin: The League'de karşılaştığım profillerin çoğunu diğer arkadaşlık uygulamalarında gördüm. Yani günün sonunda, eğer Lig için yeterince elit sayılmazsanız, muhtemelen aynı yüzleri Tinder'da göreceksiniz.

8
Clover https://clover.co/
Clover, çevrimiçi randevunun talep edilen versiyonu olmaya çalıştı: temelde bir pizza siparii verir gibi buluşma siparişi veriyorsunuz. Ayrıca, uyumluluğa dayalı eşleşme yüzdeleri vardır, ancak bu sayıların nasıl hesaplandığı tamamen açık değildir.

Bir süredir Clover'daydım ama bu listeyi bir araya getirmeye başlayana kadar var olduğunu bile unutmuştum. OkCupid ve Tinder'ın daha az başarılı bir melezi olduğunu hissettim ve ayrıca çok çeşitli arkadaşlık uygulamaları kullanan bir çok insanın bulunduğu bir yerde yaşıyor olmama rağmen kullanıcı tabanının oldukça küçük olduğunu hissettim. Clover, yüzde 85'i 18-30 yaş arasında olan yaklaşık 6 milyon kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor.

9
Plenty of Fish https://www.pof.com/
Plenty of Fish 2003 yılında açıldı. Tekrar tekrar karşılaştığım sorun, POF herhangi bir tanışma uygulamasından daha fazla kullanıcıya sahi olsa bile, botlar ve dolandırıcılıklarla dolu olmasıdır. POF'un sorunları, aşkı bulamayacağınız anlamına gelmez, ancak olasılıklar karşınıza yığınla geleceğinden hangisi bot hangisi gerçek anlamanız gerekir.

10
Match https://www.match.com
Match'in ücretsiz bir sürümü var, ancak genel fikir birliği, şans için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız olduğudur. Bu da üyelik için ödeme yaparken yerleşmek konusunda ciddi olduğunuz anlamına geliyordu. Ama uzun zamandan beri, özellikle ücretsiz tanışma uygulamalarının bolluğu göz önüne alındığında, buluşma için ödeme yapıyorsanız, önemli bir başkasını bulmak için biraz fazla hevesli olabileceğiniz sonucuna vardık.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Salgın yüzünden evde kullanabileceğiniz 7 ücretsiz görüntülü sohbet uygulaması Önceki

Salgın yüzünden evde kullanabileceğiniz 7 ücretsiz görüntülü sohbet uygulaması

5G teknolojisinin insanlığa kazandıracağı kolaylıklar Sonraki

5G teknolojisinin insanlığa kazandıracağı kolaylıklar

Yorumlar

  • Ben kendim status uygulamasını kullanıyorum çok beğeniyorum.İstediğiniz kadar arkadaş bulabilirsiniz.Ayrıca diğer bir çok uygumalardan daha güvenli diye bunu tercih ediyorum.

  • Ben yuvasizkus.com a üye oldum. Gayet kaliteli bir site, üstelik tamamen ücretsiz, sınırsız. Niye para ödeyeyim :))


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.