Senaryolarını Hayatın Kendisinden Almış 12 Film

Senaryolarını Hayatın Kendisinden Almış 12 Film

Başından itibaren dikkatinizi çekecek ve gerçek hayattan esinlenilmiş 12 harika filmden oluşan bir liste hazırladık.

Gerçek olaylara dayanan filmler sıkıcı olamaz. Karakterleri, korkunç ve çetin sınavlardan, büyük duygu krizlerinden veya tarihi olaylardan geçmek zorunda kalan gerçek ve çoğu zaman olağanüstü insanlardır. Biz de bundan yola çıkarak izlemekten keyif alacağınız gerçek yaşam hikayelerinden esinlenilmiş 12 film bulduk.

Senaryolarını Hayatın Kendisinden Almış 12 Film


1
The Dancer - La danseuse
Genç bir kız, büyük bir oyuncu olmayı ve yeteneği ile Amerika'yı fethetmeyi hayal eder. Marie-Louise bunu tam da, Art Nouveau'nun annesi ve Lumière kardeşler ile Toulouse-Lautrec için bir ilham perisi haline geldiği için yapıyor. İnanılmaz derecede başarılı, güzel ve şehvetli bir film.

2
Genius
F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway gibi zeki romancıların önünü açan iki yetenekli ama zor insan, yazar Thomas Wolfe ve yayıncı Max Perkins arasındaki dostluğun hikayesi. Bu film, sadece ünlü oyuncuların muhteşem performansı, harika hikayesi ve olağanüstü edebi mizahı için bile izlemeye değer.

3
Eddie the Eagle
Eddie'nin yaşama amacı Olimpiyatlara katılmaktı. Sayısız başarısızlıktan sonra nihayet İngiliz takımına kayakla atlamacı olarak kabul edilir ve zafer onu gerçekten bulur - kazandığı yarışlar için olmasa da, sarsılmaz azmi için. Bu, ayağa kalkıp hayallerinizin peşine düşmenizi sağlayacak nazik ve ilham verici bir film.

4
Snowden
Dünya tarihindeki en büyük çapulcu hakkında bir hikaye. Edward Snowden, ABD'nin kendi ve diğer ülke vatandaşları üzerinde kurduğu kapsamlı gözetim hakkında bilgiler içeren gizli belgeleri kamuoyuna açıkladı ve dünyanın her yerinde dikkatleri çekti. Ancak bu gerçek ona her şeye mal oldu: kariyeri, kız arkadaşı ve onu bir hain olarak damgalayan vatanı. Dünyamızı hangi tür yasaların yönettiği konusunda yeniden düşünmenizi sağlayan sürükleyici ve büyüleyici bir film.

5
Colonia
Alman gazeteci Daniel, Şili'de gizli polis tarafından kaçırılır. Günlerce işkence gördükten sonra, onu, aslında bir Nazi kampı olan, hayırsever bir topluluk gibi görünen büyük Colonia Dignidad'a gönderirler. Daniel'in kız arkadaşı Lena, sevgilisini kurtarmak için o korkunç yere tek başına gider. Bu film duygusal olarak çok etkileyici ama kesinlikle izlemeye değer.

6
Hacksaw Ridge
Desmond Doss, ABD Ordusunda sıhhıiyedir ve savaş boyunca insanları öldürmeyi reddeder. Tarihteki ilk ideolojik itirazcı olur ve hayatı için tehlikeye, yanlış anlaşılmalara ve başkalarının nefretine rağmen kendine sadık kalır. Gerçekliği anlaşılamaz bir kahramanlık hakkında muhteşem ve çok insancıl bir film.

7
The Danish Girl
Sanatçı Gerda Wegener, kocası Einar'dan kendisine kadın manken olarak poz vermesini ister. Bu resimler her ikisinin de hayatını değiştirir: Gerda başarıya ulaşırken, Einar hayatı boyunca neyin eksik olduğunu anlar. Lili Elbe olarak hayata yeniden başlar ve cinsiyetini cerrahi olarak değiştiren ilk kişi olur. Hiç kimseyi kayıtsız bırakmayacak karmaşık bir dram.

8
Legend
Bu, 1960'ların Britanya'sının en önemli suçluları olan ikizler Reggie ve Ronnie Kray'ın hikayesidir. Film, biraz acı notalarla birlikte ince İngiliz mizahıyla dolu: Reggie Kray ile basit bir kız olan Frances arasında trajik bir aşk hikayesi. Legend, en azından Tom Hardy'nin iki kardeşi de aynı anda oynadığı muhteşem çalışması için izlemeye değer.

9
Odyssey - L'odyssée
Odyssey, fantastik su altı dünyasını halka açan kahraman Jacques-Yves Cousteau'nun hikayesini anlatan çağdaş Fransız sinemasının en büyük macera projesidir. Film, Cousteau'nun keşiflerini, gemisini ve bu efsanevi insanın hayatının birçok gizemini anlatıyor. İmkansızı gerçekleştiren bir adam hakkında enerji veren bir film.

10
War Dogs
Sadece biraz para kazanmak isteyen ve Pentagon'a silah tedariki için 300 milyon dolarlık bir ihale kazanan çok farklı iki adamın hikayesi. Görünüşüne rağmen, sadece başka bir ikinci sınıf komedi filmi değil, aynı zamanda mükemmel oyunculuklarla iyi bir suç draması.

11
Deepwater Horizon
2010 yılında, Meksika Körfezi'ndeki Deepwater Horizon petrol platformunda tüm dünyayı şok eden korkunç bir kaza meydana geldi. Film, sıradan işçilerin yaşamları için verdiği mücadeleyi anlatıyor ve onu korkutucu bir şekilde canlı kılıyor, böylece bu insanların katıksız cesaretiyle bizi daha da hayrete düşürüyor.

12
The Big Short
Bu, 2008 krizini Wall Street finansörlerinden çok önce birbirinden bağımsız olarak tahmin eden ve bundan para kazanmaya başlayan birkaç vizyonerin hikayesidir. Film aslında oldukça doyurucu ve pek çok zor finansal koşul olmasına rağmen, bunların hepsi Hollywood yıldızları tarafından açıkça açıklanıyor. Bilmeceleri çözmeyi seviyorsanız, bu sizin için mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir.

Yazarın Diğer Yazıları

Her Filmde İmza Hareketini Tekrarlayan 9 Oyuncu Önceki

Her Filmde İmza Hareketini Tekrarlayan 9 Oyuncu

Huawei Mate 40 RS Porsche Design Fiyatı İle Şaşırttı! Sonraki

Huawei Mate 40 RS Porsche Design Fiyatı İle Şaşırttı!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.