Sık karşılaşılan iPhone 11 Pro sorunları ve düzeltme yöntemleri

Sık karşılaşılan iPhone 11 Pro sorunları ve düzeltme yöntemleri

İşte yeni iPhone'un her üç sürümünde de keşfettiğimiz sorunlar ve bunların nasıl düzeltileceğine dair bazı ipuçları.

iPhone gibi tecrübeli bir akıllı telefonun bile piyasaya sürülmesi kolay bir iş değil. Fabrikadan çıkar çıkmaz aygıtın kendisiyle veya onunla çalışmak üzere tasarlanmış herhangi bir yeni işletim sistemiyle ilgili sorunlar olması doğaldır. Bu durumda, Apple'ın iOS 13'ü o kadar çok sorun çıkardı ki, geçtiğimiz aylarda bir kaç kez güncelleme aldı. iPhone 11 Pro Max sahipleri, cep telefonlarının doğal yaşama sunulduğundan beri çeşitli sorunlar bildirdiler. Neyse ki, bu sorunların hiçbiri majör seviyesine yükselmiyor, ancak bazıları can sıkıntısına ve endişeye neden oluyor.

Kabaca aynı anda piyasaya sürülen yeni donanım ve yazılımlar, sorunun nereden kaynaklandığını deşifre etmeyi zorlaştırmaktadır. İOS 13 ile ilgili bildirilen birçok sorun oldu, böylece Apple onlara yanıt vermek için bir dizi güncelleme yayınladı ve umarım bu düzeltmeler donanım ile ilgili bazı sorunları hafifletti. İşte yeni iPhone'un her üç sürümünde de keşfettiğimiz sorunlar ve bunların nasıl düzeltileceğine dair bazı ipuçları.

Sık karşılaşılan iPhone 11 Pro sorunları ve düzeltme yöntemleri

Sorun: Kablosuz şarj

İşlevsel olmayan kablosuz şarj ile ilgili sorunlar oldukça yaygındır. Qi kablosuz şarj cihazlarına sahip bazıları, şarj cihazına belirli iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini yerleştirdikten sonra, iPhone'un şarj cihazına bağlandığını, ancak aslında şarj olmadığını ve hatta ısındığını bildiriyor. Bir Apple tartışma dizisi şunları söylüyor: “Pro Max, 2 farklı şarj cihazında kablosuz olarak şarj olmuyor. Her iki şarj cihazı eski XS Max ile iyi çalışıyor. Etkisi olmadı ama Optimize Batarya Şarjı özelliğini kapattık ama sadece kablolu şarj oluyor" Bazı iPhone 11 sahipleri, bu hatanın ilk olarak iOS 13'ün çeşitli yinelemelerini yükledikten sonra ortaya çıktığını ve bu da suçu yazılıma kaydırabileceğini söyledi.

Olası çözüm:

Bu sorun kullanıcı hatası içermez, bu nedenle bundan kaçınmak için yapabileceğiniz çok şey yoktur. Telefonunuzu kablolu bir bağlantıyla şarj etmeye devam edebilirsiniz. Apple çeşitli sorunlar için düzeltmeler yapmaya devam ettiği için iPhone'unuzun işletim sistemini yeni çıkan sürümlerle güncellediğinizden emin olun. Bu arada Apple, bazı insanlar için sorunu çözen bir güç kapatma sıfırlama / yeniden başlatma önerir.

 • Sesi açın ve bırakın.
 • Sesi kısın ve bırakın.
 • Güç düğmesini basılı tutun ve Apple logosu görünene kadar bekleyin.


 
Sorun: Etkinleştirme sorunları

Modelden bağımsız olarak yeni bir telefonu ilk kez açmaya çalıştığınızda etkinleştirme sorunları yaygındır ve iPhone 11'in farklı olmadığı kanıtlanmıştır.

Olası çözümler: 

Yeni iPhone 11'inizi etkinleştirmede sorun yaşıyorsanız, önce Apple'ın Sistem Durumu sayfasını kontrol ederek tüm sistemlerin çalışır durumda olduğundan emin olun. Bir şey yeşile dönmezse, tüm sistemler açılana kadar bekleyin ve tekrar deneyin. Yeşilse ve hala çalışmıyorsa, telefonunuzda bir SIM kart takılı olduğundan emin olun. SIM kartı eski telefonunuzdan yenisine geçirebiliyorsanız, önce bunu deneyin. “SIM Yok” veya “Geçersiz SIM” hata mesajı alırsanız, Apple aşağıdaki adımları önerir.

 • Kablosuz planınızın çalışır durumda olduğundan emin olun.
 • Ahizenizi en son iOS sürümüne güncelleyin ve yeniden başlatın.
 • Ayarlar> Genel> Hakkında'ya gidin. Bir güncelleme mevcutsa, Tamam veya Güncelle öğesini seçip güncellemek isteyip istemediğinizi görürsünüz.
 • SIM kartınızı yuvasından çıkarın ve geri takın. Güvenli bir şekilde kapatın. 
 • Farklı bir SIM kart deneyin. Operatörünüzün perakende satış mağazasından bir tane alabilir veya operatörünüzden telefonunuzu farklı bir kartla test etmesini isteyebilirsiniz. Gerekirse mevcut SIM kartınızı yenisiyle değiştirin.

Sorun: Ses ve ses sorunları

Ses işlevinin herhangi bir yönüyle ilgili sorunlar olduğunu fark ederseniz deneyebileceğiniz çeşitli çözümler vardır.

Olası çözümler:

 • SIM kartınızı telefonunuzdan çıkarın ve kötü konumlandırılmış bir kart sorununu çözmek için değiştirin.
 • Ses kalitesini açıkken veya kapalıyken nasıl diye karşılaştırmak için Bluetooth'u kapatın. İyileşirse, aramalarınız için kapalı bırakın.
 • Mikrofonunuzun temiz, net ve engelsiz olduğundan emin olun.
 • Yukarıdaki adımlar sesi iyileştirmezse, telefonunuzun önbelleğini yeniden başlatarak temizleyin.
 • Hard reset yaparak sıfırlayın telefonunuzu (Ayarlar> Genel> Sıfırla). Bunu yapmaya başlamadan önce, önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Sorun: Aşırı ısınma

Çeşitli iPhone 11lerin rahatsız edici bir şekilde ısınması ve yeni telefonlarının uzun süreli pil ömrü üzerindeki etkisiyle ilgili endişeler var. Isıyla ilgili sorunlar arasında bu yorum vardı: “Cuma günü iPhone 11 Pro'yu aldım ve Cumartesi günü ve sonra Pazartesi günü GPS kullanırken telefonumun ısındığını gördüm. Sıcaktan tutulmuyordu. Pazartesi akşamı Apple'a götürdüm ve telefonun kapanmadığı veya aşırı sıcak uyarısı vermediği sürece sorun olmadığını söylediler. Hala bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorum ve buna yakından bakacağım. ”

Olası çözümler:

Sıcak telefonu soğutmak için bazı genel ipuçları. Telefonun her zaman çok hızlı ısındığını düşünüyorsanız, en yakın Apple Store'a götürün veya teknik desteğe başvurun.

 • Kılıfını çıkarın.
 • Ahizenizi arabada bırakmayın veya sıcak havalarda uzun süre açıkta bırakmayın.
 • Oyunlar, özellikle AR oyunları, cihazın ısınmasına neden olabilir.
 • Telefonu bir süre Uçak Moduna alarak radyo sessizliğini koruyun. Tüm GPS, Bluetooth, Wi-Fi ve hücresel sinyalleri kapatmak için Kontrol Merkezi'nde Uçak simgesine dokunun. Veya hemen ihtiyacınız olmayan her şeyi Konum Servisleri, GPS veya Bluetooth'u ayrı ayrı devre dışı bırakın.
 • Cihazı şarj etmeyi bekleyin, çünkü telefonunuzu da ısıtabilir.
 • İPhone'u kapatın.

Sorun: Bluetooth bağlantı sorunları


 
Çeşitli iPhone 11 kullanıcıları, çevre birimlerini Bluetooth ile bağlarken sorunlar bildiriyor. Sorunlar, ilk bağlandıktan sonra bağlanmak, arabaya bağlanmak ve bir bağlantının stabil olmamasıyla ilgilidir. “İOS 13'teki yeni iPhone 11'de Bluetooth bağlantı sorunları var. … Sorun bağlantı kurulmaması. Sorun bağlantının kopması. Arabamda da bağlantı sorunları yaşıyorum. 5 dakika veya daha uzun süre bağlı kalıyor ardından otomatik olarak kopup yeniden bağlanıyor.

Gerçekten sinir bozucu. İPhone 6 Plus'ımla daha önce hiç sorun yaşamadım. … İOS 13.1'de güncellendi, ancak yine de gerçekten sinir bozucu olan bu Bluetooth sorunu var !!! ”

Olası çözümler:

 • Apple, teknik desteğe başvurmadan önce deneyebileceğiniz çeşitli adımlar önerir. İOS'unuzu en son yayınlanan sürüme güncellediğinizden emin olun.
 • Cihazınızda Ayarlar> Bluetooth'a gidin ve Bluetooth'un açık olduğundan emin olun. Devre dışı bırakılmışsa ve etkinleştiremiyorsanız, iOS cihazınızı yeniden başlatın. Ardından eşleştirmeyi ve bağlanmayı tekrar deneyin.
 • Bluetooth aksesuarınızın ve cihazınızın yakın olduğundan emin olun.
 • Bluetooth aksesuarınızı kapatıp açın.
 • Bluetooth aksesuarınızın açık ve tam şarjlı olduğundan veya güce bağlı olduğundan emin olun. Aksesuarınız pil kullanıyorsa, pilleri yenileriyle değiştirmeyi deneyin. Daha önce bağlanabildiyseniz, aksesuarın eşleştirmesini kaldırın ve keşif moduna geri koyun, ardından eşleştirip bağlanmayı tekrar deneyin.
 • Aksesuarınızı iOS cihazınızla değil diğer cihazlarla eşleştirebiliyorsanız aksesuarın eşleştirmesini diğer cihazlarla eşleştirip tekrar deneyin.
 • Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramıyorsa Apple teknik desteğe başvurun veya Genius Bar'dan randevu alın.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Toyota'nın 3 Silindirli Yeni Otomobili Toyota GR Yaris Önceki

Toyota'nın 3 Silindirli Yeni Otomobili Toyota GR Yaris

PS4 Pro vs Xbox One X: Şu anda hangi 4K konsolu satın almalısınız? Sonraki

PS4 Pro vs Xbox One X: Şu anda hangi 4K konsolu satın almalısınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.