Evde sıkılanlara, bağlantıyı koparmamanın yolları

Evde sıkılanlara, bağlantıyı koparmamanın yolları

Karantinada olmak, insan temasını feda etmek anlamına gelmez, sadece biraz değiştirir. Coronavirüs'ün sosyalliğinizi zedelemesine izin vermeyin

Şirketler ve kurumlar küresel koronavirüs pandemisinin ardından kapılarını kapattıkça artık daha fazla insan evden çalışıyor veya ders çalışıyor. Bazılarımız zaten tecritten sıkılmışken karantinaya alınmanın veya sosyal mesafeyi uygulamasının, yalnız olmanız gerektiği anlamına gelmesi gerekmez.

Müzisyenler canlı konserler veriyor. Dini örgütler ibadet hizmetlerini yürütüyor. Arkadaşlar sanal mutlu saatler düzenliyor. Kendi sanal kitap kulübünüzü bile kurabilirsiniz. Biraz yaratıcılık ve teknoloji ile önümüzdeki haftalarda toplulukla bağlantıda kalmanın birçok yolu var.

Görüntülü sohbetin sonsuz olanaklarını keşfedin

Evden çalışıyorsanız, toplantılar için Skype, Zoom ve Google Hangouts gibi görüntülü sohbet uygulamalarını kullanabilirsiniz. Sanal öğle yemeği, mutlu saatler veya açık mikrofon geceleri veya sadece arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet edin. Facebook Messenger, Google Duo (telefonunuzda) ve iPhone'un FaceTime aracılığıyla görüntülü sohbet, sosyal mesafeler sırasında ziyaret edemeyeceğiniz ailenizle iletişim kurmanın iyi yoludur.

Huzurevinden bir mektup arkadaşı bulun

Bazen başkalarının daha az yalnız hissetmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal mesafeyle, huzurevindeki bazı yaşlı insanlar ailelerinin neden ziyaret etmediğini anlamayabilir. Yerel huzurevi veya bakımevinize başvurabilir ve hangi programların mevcut olduğunu görebilirsiniz.

Sanal özel ders alın

Fazladan zamana sahip olmak, yeni bir şeyler öğrenebileceğiniz veya başka birine beceri öğretebileceğiniz anlamına gelir. Görüntülü sohbet hizmetleri ve sosyal medya canlı akışı yardımcı kaynaklar olabilir. İnsanlar sosyal mesafeyi uygulamaya başladığında, bazı arkadaşlarım, örneğin görüntülü sohbet yoluyla nasıl tığ işi yapılacağı gibi dersler öğretmeyi teklif etti. Ayrıca Boğaziçi'nden ücretsiz kurslar ve dersler bulabilir veya Coursera'daki diğer üniversitelerden çevrimiçi sınıfların listesine göz atabilirsiniz.

Antrenmanlarla egzersiz

Spor salonu üyelikleri ve arkadaşlarla egzersiz yapmak insanların sosyal kalmasının bir başka yoludur. İnternette egzersiz ve spor yapan bir sürü program mevcut. Bunlara kayıt olarak hem sosyalleşebilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Canlı podcast'ler ve radyo

Podcast'ler bence daha az yalnız hissetmek için zaten güzel bir yoldu. Evde daha fazla insan varken, podcast'ler tek başına susturmak için geçici bir tedavi olabilir. Dikkatli olun - en sevdiğiniz şov özel bir canlı bölüme ev sahipliği yapabilir. Podcast'ler için sosyal medya sayfaları, özellikle şovun diğer hayranlarıyla bağlantıda hissetmenin başka bir yoludur. Her iki durumda da Spotify, Stitcher, Apple Music, Google Play ve iHeartRadio'da çok sayıda binge podcast bulabilirsiniz. Eski moda radyo - veya internet radyosu - özellikle yerel bir istasyonsa, sosyal hissetmenin başka bir yoludur.

Bir konser veya opera izleyin

ABD hükümeti, hastalığın yayılmasını yavaşlatmak için sosyal mesafeyi teşvik ettiğinden, sanatçılar sanatlarını paylaşmanın bir yolunu bulmaya çalışıyorlar. Akışlarla ilgili bir başka güzel şey de, izleyen başkalarıyla sohbet edebilmeniz ve sanatçılar için de bağlantı kurmanın başka bir yolu olarak yorum bırakabilmenizdir.

Pink, Coldplay'den Chris Martin, Keith Urban, Cutie Ben Gibbard için Death Cab ve John Legend gibi sanatçılar bu ay Instagram'da canlı konserler yayınlıyor.

Aynı zamanda bir oturum da yayınlayan Matchbox Twenty'den Rob Thomas, aynı şeyi yapmaya teşvik etmek için en az bir düzine sanatçı daha etiketledi. American DJ Diplo, gece müzik akışlarına ev sahipliği yapacak. Buna ek olarak, Metropolitan Operası Nightly Met Opera akışlarını gösterecek.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Twitch ve SoundCloud Sözleşme İmzaladı Önceki

Twitch ve SoundCloud Sözleşme İmzaladı

Ninja Terbiyesiz Paragöz Yayıncıları Hedefe Koydu Sonraki

Ninja Terbiyesiz Paragöz Yayıncıları Hedefe Koydu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.