Steam'den para iadesi nasıl alınır?

Steam'den para iadesi nasıl alınır?

Steam iadesi süreci çok sorunsuz bir şekilde gidebilir. Gerçekten, geri ödeme sistemi çok cömerttir, Steam'de satın alınan herhangi bir oyun iade edilebilir, ama nasıl?

2015 yılında oyun topluluğuna, geri ödemelerine izin vererek Steam'de video oyunları satın alma konusunda kolay bir deneyim yaşayacaklarının sözü verildi. Şimdi, çoğu Steam kullanıcısı geri ödeme sistemi konusunda şaşkın ve çözümü bulmak için müşteri desteği ile daha az etkileşim içeren daha kolay bir sistem olmasını diliyor. Kafa karıştırıcı yönler düzgün bir şekilde ele alınabiliyorsa, Steam iadesi süreci çok sorunsuz bir şekilde gidebilir. Gerçekten, geri ödeme sistemi çok cömerttir, Steam'de satın alınan herhangi bir oyun iade edilebilir. Ancak, bir sürecin sabırla takip edilmesi ve geri ödeme talebinde bulunulması için bir gerekçe sunulmalıdır.

Steam'den para iadesi nasıl alınır?

Gereksinimler

Bir geri ödeme talebiniz olduğu zaman, göz önünde bulundurmanız gereken iki gereklilik vardır. Birincisi, oyun satın alındıktan sonraki 14 gün içinde iade edilmeli ve ikincisi, iki saatlik toplam oyun süresini içermemelidir. Bir geri ödeme isteğinde bulunur ve bu gereksinimleri karşılamazsanız, geri ödeme garanti edilemez. Steam ayrıca başka bir yerden satın alınan ve daha sonra Steam'e eklenen oyunları iade edemez. Ayrıca, geri ödemeyi kötüye kullanmak, daha fazla geri ödeme almak için sizi diskalifiye edebilir. Para iadeleri, oyunları ücretsiz denemeye devam edecek şekilde tasarlanmamıştır.

Prosedür

Geri ödeme isteğinde bulunmak için, önce Steam'de oturum açın ve Yardım> Steam Desteği bölümüne giderek destek sayfasına erişin. İkinci olarak, satın alındığı zamana bağlı olarak, Son Ürünler veya Satın Alma İşlemleri sekmesi altında iade edilmesi gereken oyunu bulup seçin. Daha sonra destek sistemi oyunla ilgili ne tür sorunlar yaşadığınızı bilmek isteyecektir, ilk seçeneği tıklayın; Para iadesi istiyorum. Kısa uygunluk analizleri sırasında, geri ödeme tutarı için hedefi ayarlayabilirsiniz. Para iadesi için uygun bulunmamanız durumunda, sistem yine de size aynısını bildirdikten sonra bir tane talep etmenize izin verecektir.

Ardından, satın alınan oyun için neden geri ödeme almak istediğinizi açıklamanız için bir şans verilecektir. Açılır kutudan bir neden seçmeniz ve verilen alana oyun hakkındaki yorumunuzu veya önerinizi yazmanız gerekir. Formun tüm alanlarını doldurduktan sonra, işlemi kapatmak için "İsteği gönder" i tıklayın. Bildirim, isteğinizin onay için inceleneceğini onaylayan bir e-posta yoluyla gelir. İkinci bir e-posta, geri ödemenin işlenip işlenmediğini onaylar. Normalde geri ödeme talebi birkaç saat içinde cevaplanır. Geri ödeme, Steam cüzdanınızda veya orijinal ödeme yöntemiyle alınabilir. Örneğin, bir satın alma işlemi yapmak için bir banka kartı kullandıysanız, geri ödeme tutarı banka hesabınıza eklenir.


 
Aynı geri ödeme politikası, İndirilebilir İçerik (DLC), Oyun İçi Satın Alımlar ve Steam Donanımı gibi diğer Steam satın alımları ve aksesuarları için de geçerlidir. Steam Mağazasından satın aldığınız paketler için de tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Bununla birlikte, paketteki ürünler ayrı ayrı ele alınacaktır. Pakette video içeriği varsa, geri ödeme politikasına da dahil edilir, aksi takdirde video içeriği hakkında herhangi bir geri ödeme politikası yoktur.

İade yapılmayan oyunlar

Müşteriler ayrıca, iade edilmeyen birçok oyun veya DLC olabileceğini de aklınızda bulundurur. Örneğin, başka bir Steam kullanıcısı için hediye olarak satın alınan bir oyun, kullanılmışsa geri ödenemez. Ayrıca, bazı oyunlarda yapılan Oyun İçi satın alımlar da iade edilmez. Yalnızca Valve tarafından geliştirilen oyunların bu özelliğe sahip olmasına izin verilir. Valve Corporation Washington, ABD merkezli bir video oyunu geliştiricisidir. Half-Life, Dota, Counter-Strike, Left 4 Dead, Team Fortress ve yaygın olarak ünlü Portal gibi dünya standartlarında oyunlar yapmakla ünlüdür.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Coronavirus, teknoloji şirketlerini ağır bir şekilde sarsıyor Önceki

Coronavirus, teknoloji şirketlerini ağır bir şekilde sarsıyor

Apple, AirPower'ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor Sonraki

Apple, AirPower'ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.