Telefon rehberinizdeki kişileri başka bir telefona aktarma

Telefon rehberinizdeki kişileri başka bir telefona aktarma

Android'den iPhone (ya da tam tersi) geçerken, en çok endişelenilen konulardan biri rehberdeki kişilerin taşınmasıdır. Bu süreci sancısız hale nasıl getirebilirsiniz?

Hem telefonları hem de platformları değiştirmenin en önemli özelliklerinden biri, tüm kişilerin yeni cihazınıza düzgün bir şekilde aktarıldığından emin olmaktır. Akıllı telefonlarımız işin zor kısmını yapacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yazımızda, kişileri iOS'tan Android'e veya tam tersi yönde nasıl taşıyacağınızı göstereceğiz, böylece istediğiniz zaman platformlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu Apple iCloud ve Google Kişiler'dir. Başlayalım.

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

İPhone'unuzda iCloud'u etkinleştirdiyseniz, kişileri yedeklemek kolaydır.

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

Bilgisayarınızdan iCloud'da oturum açın ve Kişiler'i tıklayın.

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

Bir sonraki ekranda, sol üst köşedeki Tüm Kişiler'i seçin ve tümünü seçmek için Command + A veya CTRL + A tuşlarına basın.

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

www.iCloud.com adresinden indirmeye izin vermek istiyor musunuz diye bir uyarı alırsanız İzin Ver'i tıklayın. 

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

Sayfanın altındaki dişli çark simgesini ve vCard'ı Dışa Aktar'ı tıklayın.

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

Pencere açıldıktan sonra Command + A ile tüm kişilerinizi tekrar seçin ve herhangi bir kişiye sağ tıklayın.

Kişileri iCloud'dan dışa aktarma

VCard'ı Dışa Aktar'ı seçin, vCard'a bir ad verin ve bir kaydetme konumu seçin.

Kişileriniz bilgisayarınıza kendinize e-posta gönderebileceğiniz veya doğrudan Google'a aktarabileceğiniz bir VCF dosyası olarak indirilir. Yeni Android telefonunuzu etkinleştirdikten sonra, e-posta hesabınızı ayarlayın ve kişilerinizi yüklemek için bu vCard'ı e-postanızdan içe aktarın. Ekteki vCard ile e-postayı kaydetmek iyi bir fikirdir. Bu, tüm kişilerinizin kullanışlı bir yedeği olmasını sağlar. Ayrıca, bunları güvenliğiniz için sisteminizde bir yere kaydedebilirsiniz.

Google Kişiler ile aktarma

Google Kişiler ile aktarma

Google hesabnız varsa, kişilerinizi platformlar arasında taşımanız daha kolay olacaktır. Henüz bir Google hesabınız yoksa Google'a ücretsiz kaydolun. Ne olursa olsun, Android akıllı telefonunuz için ihtiyacınız olacak. Yeni Android telefonunuza dokunmadan önce aşağıdakileri yapın.

  • Tarayıcınızdan Google Kişiler'e giriş yapın.
  • Sol tarafta, İçe Aktar seçeneğini görmeniz gerekir. Üzerine tıklayın, ardından Dosya seç'e tıklayın, iCloud'dan kaydettiğiniz vCard'a gidin ve İçe Aktar'a tıklayın.
  • Zaten bir Google hesabınız varsa, kişi listenizin artık çok daha büyük olduğunu ve muhtemelen bazı kopyaların bulunduğunu göreceksiniz. Yinelenen kişiler görürseniz, onları silmek veya değiştirmek için biraz zaman harcamanız gerekebilir.
  • Kopyaları el ile ortadan kaldırmak en iyisidir. Google, aynı şeyi yapmak için tasarlanmış Yinelenenleri Ara aracını sunar, ancak istediğiniz sonucu vermeyebilir.
  • Kişiler sayfasının sol sütunundaki Birleştir ve düzelt düğmesini tıklayarak, yinelenenleri birleştirmeyi deneyebilirsiniz yine de.

Kişileri Android telefonunuza aktarma

Kişileri Android telefonunuza aktarma

Google'daki kişilerinizi tam olarak istediğiniz şekilde düzenlediğinizde, onları telefonunuza aktarma zamanı geldi. Yeni telefonunuzu henüz açmadıysanız, aktarım kolay olacaktır. Yeni telefonunuzu ilk kez başlattığınızda, telefonunuzu bir Google hesabıyla senkronize etmek isteyip istemediğinizi sorar. Hesap bilgilerinizi girdikten sonra telefonunuz Google hesabınızdaki tüm kişileri otomatik olarak içe aktaracaktır.

Android telefonunuzu zaten açılmışsa ve bir Google hesabıyla senkronize etmediyseniz aşağıdakileri yapın.

  • Telefonunuzla senkronize edilen her bir hesabı görmek için Ayarlar> Hesaplar veya Hesaplar ve Senkronizasyon'a gidin.
  • Altta, Google giriş bilgilerinizi girebileceğiniz Hesap ekle etiketli bir düğme göreceksiniz.
  • Google hesabınızı seçtiğinizde Takvim, Chrome, Gmail ve senkronize etmeyi seçtiğiniz diğer bileşenlerle birlikte tüm kişilerinizi telefonunuzla senkronize eder.

Kişileri Android telefonunuza aktarma

Android'den iPhone'a geçiyorsanız Ayarlar> Mail> Hesap Ekle> Google'a gidin.

Google giriş bilgilerinizi girin, iPhone'unuz Google hesabınızdaki kişileri otomatik olarak senkronize eder.

Senkronize kalmasını ve eklediğiniz yeni kişileri dahil etmesini istiyorsanız Ayarlar> Mail> Varsayılan Hesap'a gidin ve Gmail hesabınızı seçin.

Bir uygulama kullanarak kişileri aktarma

Kişilerinizi hızlı bir şekilde aktarmanız gerekiyorsa, aktarımı kolaylaştırmak için tasarlanmış iki mobil uygulama.

MCBackup

MCBackup

My Contacts Backup - kısaca MCBackup bilgisayar tabanlı veya senkronizasyon yöntemi kullanmadan kişileri telefonunuzdan yedeklemenize ve geri yüklemenize yardımcı olur. Tek bir dokunuşla yedekleyin ve kendinize bir .vcf eki gönderin. Uygulama ayrıca çevrimdışı yedekleme, kolay geri yükleme, e-posta yoluyla iOS ve Android arasında kolay aktarım, düzenli olarak yedeklemeyi hatırlatmalar ve VCF kartlar sunuyor.

GOOGLE PLAY APP STORE

Move to iOS

Move to iOS

Bu sıradışı uygulama, Android için üretilmiş bir Apple ürünüdür. Tüm verilerinizi aktarmak için Android ve Apple cihazınızı Wi-Fi ile birbirine bağlar, ancak iOS 9 veya daha yeni sürümleri çalıştıran iPhone'lar veya iPad'ler ve Android 10'lu cihazlar ile sınırlıdır. Kişilerin yanı sıra mesaj geçmişini, fotoğrafları ve videoları, tarayıcıyı aktarır yer işaretlerini, posta hesaplarını ve takvimleri yeni iPhone'unuza aktarın.

GOOGLE PLAY


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Google Gizli Mod Özelliği Davalık Oldu! Önceki

Google Gizli Mod Özelliği Davalık Oldu!

Sadece en keskin gözlerin yakalayacağı film detayları Sonraki

Sadece en keskin gözlerin yakalayacağı film detayları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.