The Matrix 4 Devrimsel Bir Film Olabilir


The Matrix 4 oyuncularından Jessica Henwick, yeni Matrix'in de orijinal üçleme gibi sinema sektöründe köklü değişikliklere yol açabileceğini düşündüğünü söyledi.

The matrix 4 Jessica HenwickLily ve Lana Wachowski‘nin kült bilimkurgu serisi The Matrix‘in ilk filminden tam 21 yıl sonra gelen dördüncü filminin çekimleri pandemi dolayısıyla verilen aranın ardından ağustos ayında Berlin'de tekrar başladı. Filmin oyuncularından Jessica Henwick'in açıklamaları ise 2022'de gösterime girecek film için beklentileri iyice yükseltti.

the matrisx 4 keanu reeves Carrie-Anne Moss

Lana Wachowski Yepyeni Bir Anlayış İle Geliyor

1999'da yayınlanmaya başlamasıyla çekim tekniklerinden alt metin kullanımına kadar devrimsel bir etki uyandıran Matrix üçlemesi birçok yönetmen için ilham kaynağı oldu. Daha sonra çekilen birçok film Matrix'e yapılan göndermelerle dolu. Matrix 4'ten gelen yeni bilgiler ise bu kez kardeşi Lily Wachowski'den ayrı tek başına kamera arkasına geçen Lana Wachowski'nin yine uzun süre konuşulacak bir işe imza attığını düşündürüyor.

Lana Wachowski

Comicbook.com‘a açıklamalarda bulunan Jessica Henwick, The Matrix'te rol alma deneyiminden bahsetti. Henwick “Sette Yahya (Yahya Abdul-Mateen II) ile şaşkınlıkla birbirimize bakıp hayran kaldığımız anlar oluyor. Birbirimizi çimdikliyoruz.” sözleriyle Lana Wachowski'nin vizyonuna hayran kaldığını belirtti.

the matrix 4, keanu reeves, carrie anne moss, lana wachowski

Açıklamasına “Lana, teknik anlamda gerçekten çok ilginç işlere imza atıyor. O zamanlar bir tarz yaratmıştı. Bence bu filmle de sinema endüstrisini yeniden değiştirecek.” şeklinde devam eden Henwick ayrıca sette daha önce görmediği kamera ekipmanları kullanıldığını da ekledi.

Pandemi dolayısıyla çekimleri ertelenen The Matrix 4 filminin 1 Nisan 2022 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Vizyonda Bu Hafta

Sonraki

Çok Beklenen Monster Hunter Filminin Fragmanı Yayında

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.