TikTok hesabınızı daha güvenli hale getirin

TikTok hesabınızı daha güvenli hale getirin

Ne yazık ki, TikTok henüz iki faktörlü kimlik doğrulama gibi üstün güvenlik özelliklerini kullanmamaktadır. Neyse ki, bir doğrulama kodu ekleyerek ve birkaç önemli ayarı değiştirerek TikTok hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

TikTok'ta Doğrulama Kodu Nasıl Kurulur

İPhone veya Android cihazınızda TikTok uygulamasını başlatın ve ardından sağ alttaki "Ben" sekmesini açın. Ardından, ayarlar menüsünü açmak için üç dikey noktaya ve ardından “Hesabımı Yönet” seçeneğine dokunun.

<a href='/tiktok/'>TikTok</a> doğrulama kodu

Telefon numaranızı ve e-posta adresinizi buraya ekleyin. Bu bilgileri ekledikten sonra, telefon numaranızı kullanarak giriş yapmaya çalıştığınızda TikTok size otomatik olarak bir doğrulama kodu gönderir.

Kullanıcı adınız ve şifrenizle her zamanki gibi giriş yapabilirsiniz, ancak bunun yerine telefon numaranız ve doğrulama kodunuzla giriş yapmak karmaşık ve güvenli bir şifreyi hatırlamaktan daha kolay bir alternatif olabilir.

TikTok'un Giriş Bilgilerini Kaydetmesini Engelleme

TikTok kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak kaydedecektir. Başkaları telefonunuzu kullanıyorsa, TikTok'a hesabınıza giriş yapmadan her zaman başlamasını söyleyerek güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Bu ayarı etkinleştirmek için giriş yapın ve ana ekranın sağ alt kısmındaki “Ben” sekmesine dokunun. Sağ üstteki üç dikey noktayı seçin ve "Hesabımı Yönet" e hafifçe vurun. “Giriş Bilgilerini Kaydet” ayarını devre dışı bırakın. Bazı Android, iPhone veya iPad cihazları yine de şifrenizi bu cihaza kaydetmeye çalışabilir.

Tiktok hesap yönetimi

TikTok Hesabınızı Kimin Kullandığını Nasıl Görünür?

Birinin TikTok hesabınızı kullandığından şüpheleniyorsanız, hangi bilgisayarların, akıllı telefonların veya tabletlerin hesabınıza eriştiğini görebilirsiniz. Uygulamanın Ana ekranından Ben> Üç dikey nokta> Hesabımı Yönet> Güvenlik öğesine dokunun. Ek güvenlik uyarıları veya uyarıları bu ekranda sunulacaktır.

Hesabınızın kullanıldığı tüm oturum açmış cihazları keşfetmek için “Cihazlarınız” ı seçin.

Tiktok bağlı cihazlar

TikTok paylaşım içindir, bu nedenle güvenliği daha fazla özel bilgi depolayan uygulamalar kadar sıkı değildir. Gelecekte bu durum değişse de, bu ayarlar hesabınıza erişmeye çalışan herkesi daha yakından izlemenize yardımcı olabilir. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Netflix'te faturalandırma ayrıntıları nasıl görüntülenir? Önceki

Netflix'te faturalandırma ayrıntıları nasıl görüntülenir?

WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir? Sonraki

WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir?

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.