WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir?

WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir?

Grup sohbetinde ortam çok sessiz olduğunda, GIF'ler kurtarıcınız olur. Komik, tatlı, romantik, istediğiniz her şey olabilirler. GIF'leri doğrudan WhatsApp'ta nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır; üçüncü taraf uygulaması gerekmez.

iPhone ve Android'deki WhatsApp uygulaması, GIF'leri aramak, göndermek ve bakmak için yerleşik bir araçla birlikte gelir (mükemmel GIPHY hizmeti tarafından desteklenir). Her şey sohbetteki klavye bölümünde gerçekleşir.

Başlamak için telefonunuzdaki “WhatsApp” uygulamasını açın ve bir sohbete gidin. Burada, metin kutusunun sonundaki Etiketler simgesine dokunun.

WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir?

Bu, klavyeyi çıkartmalar bölümü ile değiştirir. Buradan, GIF'ler bölümüne geçmek için altta bulunan “GIF” düğmesine dokunun.

WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir?

Trend olan GIF'leri göreceksiniz. Trend olan tüm GIF'ler arasında gezinmek için yukarı, farklı bölümler arasında geçiş yapmak için sola veya sağa kaydırın. Sağda, konulara (Aşk, Üzgün, Haha ve daha fazlası gibi) dayalı GIF koleksiyonları bulacaksınız.

<a href='/gif/'>gif</a> arama

Bir GIF aramayı deneyelim. Sol alt köşedeki Arama simgesine (büyüteçle temsil edilir) dokunun.

gif arama

Bu, tam ekran bir arama kutusu açar. Burada bir GIF arayın. Bir şov veya film gibi belirli bir şey olabilir veya bir ruh hali veya bir duygu gibi genel bir şey olabilir.

Göndermek istediğiniz GIF'i bulduğunuzda, küçük resmine dokunun.

WhatsApp'ta GIF nasıl gönderilir?

Bu WhatsApp'ın medya düzenleyicisini açar. GIF'i kırpabilir, bir çıkartma ekleyebilir veya hatta animasyonlu görüntünün üzerine çizebilirsiniz. Düzenlemeyi bitirdiğinizde, GIF'i sohbette paylaşmak için Gönder düğmesine dokunun.

gif düzenleme

WhatsApp'daki GIF özelliği, favori GIF'leri de kullanmanızı sağlar.

Bir GIF'i favorilere eklemek için tek yapmanız gereken resme yıldız eklemek. Sohbette olduğunuzda, GIF üzerine uzun dokunun ve ardından “Yıldız” seçeneğini seçin.

gif favorilere ekleme

Yıldızlı GIF'ler, GIF seçici penceresindeki Yıldızlı bölümünde görünür.

favori gifler

Son kullanılan GIF'leri görüntülemek için, GIF'ler bölümünün sol üst köşesinde bulunan “Son” düğmesine dokunun.

son kullanılan gifler


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

TikTok hesabınızı daha güvenli hale getirin Önceki

TikTok hesabınızı daha güvenli hale getirin

MIUI 12 Güncellemesi, Redmi K20 ve Mi 9T Yayınlandı Sonraki

MIUI 12 Güncellemesi, Redmi K20 ve Mi 9T Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.