Twitch akış kalitenizi arttırmak için 7 taktik

Twitch akış kalitenizi arttırmak için 7 taktik

Twitch yayın kalitenizi arttırmak, sadık aboneler kazanmak ve daha planlı olmak için yapmanız gerekenleri bir rehberde toparladık.

Twitch, oyuncuların canlı akış oyunları oynaması için merkez haline geldi. YouTube geliri zamanla azaldığından, oyuncular Twitch'e taşınıyor.

Bu hizmet 2011 yılından bu yana oldukça genişledi, ilk başta oyun merkezli bir siteydi, ancak zamanla yaratıcı amaçlar için Twitch Yaratıcı Topluluklar, Twitch IRL ve Twitch Social Eating gibi diğer içerik türleri için kurulan bir portal oldu.

Birkaç yıl boyunca, Twitch, TV'yi birçok insanın hayatında değiştirdi ve bu, kanalınızı başlatmanız için harika bir neden olmalı.

Topluluğunuzu zaten bulduysanız ve yeni şeyler denemek ve paylaşmak istiyorsanız, kanalınızla ilgili biraz araştırma ve plan yapın.

Doğru zihniyetle başlamak ve başarısızlığa hazırlıklı olmak çok önemlidir, çünkü herhangi bir diğer büyük akışçı da sıfırdan başlamıştır ve bundan utanmaya gerek yok.

İşte yeni başlayan bir noob yayıncının dikkate alması gereken birkaç ipucu:

Twitch akış kalitenizi arttırmak için 7 taktik

1. Trend Olan Oyunları Seçin


 
Kanalınızı popüler hale getirmek için bazı popüler oyunlarla başlamanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. League of Legends, Fortnite veya World of Warcraft gibi kitlenin dikkatini çeken bir şey bulun.

Trend olan oyunları seçerek ihtiyacınız olan ilgiyi kazanma olasılığınız artar ve kanalınıza daha fazla izleyici getirir.

Şüpheniz varsa ve önce hangi oyunu seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, Twitch sayfasını ziyaret edin ve bu hafta en çok hangisinin istendiğini kontrol edin.

2. Tutarlı Olun

Her akışçı, izleyicileri çekmek ve sayılarını korumak için düzenli bir programa uymak gerektiğini bilir.

Bazı konular seçin ve planlarınıza sadık kalın. Programınızı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz, ancak tutarlılığı unutmayın.

Akış programınıza sadık kalmazsanız, izleyiciler kolayca sıkılır ve kanalı değiştirir. Akışınızın başladığı ve oynatıldığı sırada uygun sesleri bulun.

Bütçeniz sıkıysa Melodyloops'u kontrol etmelisiniz, kanalınız için kullanabileceğiniz harika bir parça listesi var.

Yaratıcı olun, sohbeti devam ettirin, oyun kurallarını öğrenin, böylece olumsuz durumlardan kaçınabilirsiniz.

İlk başta, bir oyunun ası olmak zorunda kalmayacaksınız çünkü birçok izleyici zaten uzman ve size yardım etmeyi ve gerekli ipuçlarını vermeyi çok sevecekler. Komik ve dürüst olmayı unutmayın, oyuncular birilerini onlar kadar komik ve yaratıcı görmeyi severler.

3. Mükemmel Akış Yazılımını Bulun


 
Akış için iyi bir programa sahip olmak önemlidir, Streamlabs OBS gibi birçok ücretsiz seçenek vardır.

Bu muhteşem program tüm grafiklerinizi ve düzenlerinizi buluta kaydedecek ve kullanımı çok kolay. Akışınızın görünümünü ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, Twitch'in kendi akış yazılımı var, harika görünüyor ve doğal olarak Twitch'in yazılımından sohbet entegrasyonu ve görselleştirme gibi bazı harika özelliklere sahip olacak.

Akış tercihlerinizi internet bağlantınıza uyacak şekilde nasıl ayarlayacağınızı öğrenin, ancak her şeyden önce, yazılımın tüm derinliğini anlamak için biraz daha akış deneyimi kazanmalısınız.

4. Canlı Yayına Geçmeden Önce Test Edin

Canlı yayına başlamadan önce ekipmanınızı test etmezseniz birçok şey olabilir. Teknik sorunlar nedeniyle akışınızı kesintiye uğratmanız felaket olabilir.

Daha önce her şeyi test edin, akış halinde yapın. Her şeyin planlandığı gibi çalıştığından emin olmak için oyunu oynayın, mikrofonunuzu, kameranızı ve akış yazılımınızı kontrol edin.

Mükemmel deneyimi elde edene kadar bunu gerektiği kadar yapın. O beklediğiniz sonuçları alır almaz, çevrimiçi olabilir ve topluluğunuzla birlikte eğlenebilirsiniz.

5. Sponsor Bulun

Biraz izleyici kazanmanın bir başka harika yolu da sponsor seçmek. Enerji içeceklerinden her türlü oyun ekipmanına kadar her şey olabilir.

Uygun bir sponsor bulabilirseniz, Twitch'e üye olabilirsiniz. Bu, gelir elde ederken güvenilirliği artıracaktır.

Bu, bazı izleyiciler kazanmak için başka bir çözüm olabilir, ancak bazı yayıncılar için son derece karmaşık bir süreç olabilir ve başarınızı garanti etmez.

6. Yeni Abonelerinize Teşekkür Etmeyi Unutmayın

İyi planlanmış programınızın ve gerekli ekipmanların yanı sıra aboneler kanalınızın temel bileşenidir. Kitlenizin görüşlerine nasıl önem vereceğinizi öğrenmeniz çok önemlidir.

Programınızı onlara göre planlayabilir veya bir dahaki sefere oynamanız gereken oyunu onlara sorabilirsiniz.

Akışınıza dahil olmayı çok sevecekler. Akışınız sırasında şarkı çalmayı seviyorsanız, favori şarkılarını seçmelerine izin verin. Onlara önem verdiğinizi göstermeyi unutmayın ve fırsatınız olduğunda abonelerinize teşekkür edin.

7. Kitlenizle Etkileşim İçin Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal medyanızdan akış yoluyla bahsetmenin size daha fazla izleyici getireceğini unutmayın. Twitch sohbetiniz dışındaki abonelerinizle nasıl etkileşime gireceğinizi öğrenin.

Bu, programınıza ayak uyduramadığınızda ve bir sonraki canlı akışınızı duyurmadığınızda bunları duyurmanın harika bir yolu olabilir.

Birçok insan Twitch topluluğunun dışında söyleyeceklerinizle ilgileniyor ve bu size düşündüğünüzden daha fazla izleyici getirecek.

Kitleniz her zaman büyük bir şeyin parçası gibi hissedeceklerdir, bu nedenle tonlarca cesaret alacaksınız.

Bir sonraki akışınızın ne olması gerektiğine karar verdiyseniz, zaten doğru yolda olduğunuz anlamına gelir.

Tüm akış sürecini merak edin ve yüzünüzü milyonlarca kişiyle paylaşmadan önce mümkün olduğunca çok şey öğrenin. İlk başta, zor olabilir, ancak öğrenmek için hatalar yapmanız gerekir.

Her şeye başlamadan önce seyircinin bir parçası olmalısınız. Dr Disrespect, Ninja veya Cohh Carnage gibi büyük yayıncıları kontrol edin, işlerin onlar için nasıl çalıştığını görün, bazı notlar alın veya hatta ihtiyacınız olup olmadığını sorun.

Kanalınızı mükemmel hale getirmek için uygulayabileceğiniz birçok şey var, sadece yaratıcı ve sabırlı olmalısınız.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

2019 Yılının Yayıncılarının Yeni Kralı Belli Oldu Önceki

2019 Yılının Yayıncılarının Yeni Kralı Belli Oldu

Android telefonlardaki virüsler nasıl silinir Sonraki

Android telefonlardaki virüsler nasıl silinir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.