YouTube'da En Çok "Beğenmeme" Alan 10 Video


Evet evet doğru okudunuz bugün size YouTube'da en çok beğenilmeme alan 10 videoyu paylaşacağız.

Genellikle en popüler videoların sıralaması söz konusu olduğunda, bir videonun kaç kez görüntülendiğini veya beğenildiğini düşünürüz. Fakat bir YouTube videosunun bazen milyarlarca görüntülenmesi veya milyonlarca beğeni alması, videoyu beğenilmemekten koruduğu anlamına gelmiyor. YouTube'daki en popüler ve tanınmış viral videolardan bazıları şaşırtıcı sayıda beğenmeme almış.

En çok beğenilmeyen videoların hangileri olduğunu merak ettiniz dimi?

İşte YouTube'da en çok beğenilmeme alan videolar.

 

10. Official Call of Duty: Infinite Warfare Tanıtım Fragmanı - Call of Duty (3,9 milyon beğenmeme)

Call of Duty: Infinite Warfare 2016'da yayınlandı, ancak bu video ile ilgili garip olan şey, ilk yayınlanmasından bu yana 3,9 milyon beğenmeme almasına rağmen, videodaki en son yorumlar olumluydu, aslında bu olumlu yorumlar video ile ilgili değildi, oyunun kendisi ile ilgiliydi.

Ve bazı YouTube kullanıcıları, bu fragmana dayanarak oyunu bu kadar sert bir şekilde değerlendirdikleri için pişmanlık duyduklarını ifade ettiler. Bu fragman ayrıca 44 milyonun üzerinde izlenme sayısına sahip.

9. Despacito — Luis Fonsi featuring Daddy Yankee (4,7 milyon beğenmeme)

Despacito, dürüst olmak gerekirse beğenmeme sayısı ile beğeni sayısını karşılaştırdığımda, beğenmeme sayısı o kadar da kötü değil. Elbette, 4,7 milyon beğenmeme var, ancak aynı zamanda büyük bir 40 milyon beğeni ve 7 milyara yakın görüntülemesi var.

Şarkı şimdi bayatlamış gibi görünebilir ama rakamlar yalan söylemez.

8. Bu video 1 milyon beğenmeme alabilir mi? - PewDiePie (4,9 milyon beğenmeme)

PewDiePie'nin YouTube kanalının videoyu izyelenlerden garip bir isteği vardı, istediği şey ise "beğenmeme" idi ve hedefi bu video için 1 milyon beğenmeme almaktı ve bunu başardı da. Üstüne 3,9 milyon ek beğenilmeme daha kazandı. Takipçileri (YouTube'da yaklaşık 107 milyon abonesi var) ve destekçilerinin severek takip ettikleri PewDiePie'ye destek göstermek adına milyonlarca beğenilmeme vermesi düşünüldüğünde oldukça sadık ve sıkı takipçileri olduğu gerçeğini hepimize gösterdi.

Bu garip video Aralık 2016'da yayınlandı ve o zamandan beri 22 milyondan fazla görüntülendi.

7. It's Everyday Bro - Takım 10'dan Jake Paul (5 milyon beğenmeme)

5 milyon beğenmeme ile Jake Paul'un "It's Everyday Bro" listede yerini aldı. Ve videoyu izlerseniz, nedenini anlayacağınızdan eminim. Ama bir şekilde daha fazla beğenilmemesini anlarım ama 3 milyon beğeni almasından da ayrıca endişeliyim.

6. Johny Johny Yes Papa - LooLoo Kids (7,2 milyon beğenmeme)

İki dakikadan kısa bir çocuk şarkısının bu kadar çok beğenilmeme almasının bir sebebi olabileceğini düşünmek gerçekten garip. Yani, milyarlarca görüntülemesine rağmen 10 milyona yakında beğenilme almasına rağmen 7 milyonun üzerinde beğenilmeme almasının nedeni bana çok garip geldi. Videoyu izleyince sizde benim gibi düşünecek misiniz acaba?

5. Miroshka TV -  Miroshka TV — Learning Colors Multi-Colored Eggs on the Farm (6,9 milyon beğenmeme)

5 dakika 10 saniye süren Miroshka TV'nin Çiftlikte Renkleri Öğrenme, Renkli Yumurtalar, küçük çocuklara renkleri çizgi filmde yumurtalar aracılığıyla öğreten sade bir animasyon videosu. Milyarlarca kez izlenmesine, 10 milyon beğeni almasına karşın 6,9 milyon beğenilmeme alması bana videoyu izlemekten bıkmış ebeveynleri aklıma getirdi. Videonun dili Rusça, ancak arka planda çalan şarkı İngilizce “Old MacDonald Had a Farm”. Video işe yarıyor Rusça bilmeyen bir yetişkine dahi renkleri öğretebilir ama konuya göre gerçekten uzun bir video.

4. Bebek Köpekbalığı Dansı - Çocuk Şarkıları ve Hikayeleri (9,5 milyon beğenmeme)

Bu listede hangi sebepten ötürü olduğunu anlayamadığımız bu şarkı, hem çocuklar hem de küçük çocuklar arasında ne kadar popüler olursa olsun, video 9,5 milyondan fazla beğenmeme aldı.

Kesin olarak öğrenmenin bir yolu yok ancak her beğenmeme şıkkının seçilmesinin nedenini, çocuğuna başka bir şey dinletmek isteyen bıkmış bir ebeveynden geldiğini düşünmeyi seviyorum. Bebek Köpekbalığı Dansı videosu 2016 yılının Haziran ayında gösterime girdi ve bugüne kadar 6,5 milyardan fazla görüntülendi.

3. YouTube Rewind 2019: For the Record - YouTube (9,1 milyon beğenmeme)

YouTube bu videoyu, çok eleştirilen YouTube Rewind 2018 videosuna yönelik eleştirilere yanıt olarak hazırladı. Peki 2018 videosundan daha mı iyi? Eh işte ama bu listede yer almasına engel olamadı çünkü çıkışından bu yana yaklaşık 9,1 milyon beğenmeme kazandı. Ancak video istatistikleri ve YouTube videolarının ve yaratıcılarının rekorları kırdığı anlar izlemeğe değer bence ve aynı zamanda 2018 videosundan çok daha kısa. Sizce de bu bir ilerleme, değil mi?

2. Bebek - Justin Bieber, Ludacris ile birlikte (11,39 milyon beğenmeme)

Video 2010'da gösterime girdi ve 2 milyardan fazla izlenme ile hala güçlü duruşunu devam ettiriyor.2010'daki ilk çıkışından bu yana, Justin'in ilk hitinin yüzlerce parodi ve remixi yapıldı ancak orijinal müzik videosu hala 2 milyardan fazla görüntülemeye sahip.

Garip olan şey, genellikle diğer videolarda da gördüğünüz gibi bir videonun aldığı beğeni ve beğenmeme sayısı arasında büyük bir boşluk olmasıdır. Videonun YouTube'a yüklenmesinin üzerinden 10 yıl geçti ve hala bu videonun kötü olup olmadığına izleyici karar veremiyor gibi görünüyor.

1. YouTube Rewind 2018 - YouTube (18 milyon beğenmeme)

İşte size ilginç bir paradoks, YouTube videosu fikrini tasarlayan internet sitesi aynı zamanda nasıl en sevilmeyen videoya sahip olma rekorunun da sahibi olur? Tam 18 milyon beğenmeme. Bence bu videonun en fazla beğenmeme almasının nedenlerinden birisi sekiz dakikayı bulan uzunluğu. Böylesine belirli bir akışı olmayan, hareketli ve karmaşık bir video için oldukça uzun. İzlerken yorulmadım diyen yoktur herhalde.

 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

YAKINDA VİZYONA GİRECEK İDDİALI FİLMLER

Sonraki

İPhone veya iPad'deki turuncu veya yeşil noktaların anlamı ne?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.