Zoom toplantısı nasıl iptal edilir?

Zoom toplantısı nasıl iptal edilir?

Beklenmedik acil durumlar ortaya çıkabilir ve bu da Zoom toplantınızı iptal etmenize neden olur. Diğer katılımcıları karanlıkta bırakmamak için toplantıyı iptal edeceğinizi bildirin. Zoom toplantısını nasıl iptal edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Zoom Toplantısını İptal Etme

Zoom uygulamasını açın ve “Toplantılar” sekmesini seçin.

Zoom Toplantısını İptal Etme

Gelecek toplantılarınız sol bölmede görünecektir. İptal etmek istediğinizi seçin.

Zoom Toplantısını İptal Etme

Seçilen toplantının seçenekleri sağda görünür. Burada “Sil” düğmesine dokunun.

Zoom Toplantısını İptal Etme

“Son Silinenler” sayfasından 7 gün içinde toplantıyı kurtarabileceğinizi belirten bir pencere açılacaktır.

Devam edin ve silme işlemini onaylamak için “Evet” düğmesine tıklayın.

Zoom Toplantısını İptal Etme

Zoom toplantısı şimdi iptal edilecektir.

Toplantı iptal etmenin üslubu?

Toplantıları iptal etmenin uygun görgü kuralları hakkında konuşalım. Kurumsal merdivenin hangi seviyesinde olursanız olun, herkesin zamanı eşit derecede değerli ve önemlidir ve bu şekilde ele alınmalıdır. Basit bir “Üzgünüm, yapamıyoruz. İptal edelim. ” en son anda son derece düşüncesiz olarak kabul edilir ve insanların size olan inancını kaybedeceğini bilmeniz gerekir.

Davetiye İsteklerine Yanıt Ver

Tüm popüler takvim sistemleri en azından şu üç yanıt yöntemini sağlar: Kabul Et, Reddet veya Ertele. Bu davetiyeleri yanıtlamak, yalnızca kendi programınızı takip edebilmeniz için değil, başkalarının da toplantıya kimlerin katılabileceğini / katılamayacağını görmesini ve uygun şekilde hazırlanmasını sağlar.

Bu üç yanıtı ne zaman kullanacağınızı açıklıyoruz:

Kabul et: Bunu yalnızca toplantıya katılabileceğinizden yüzde 100 eminseniz kullanın. İptal etmeniz gereken tek zaman, gerçek bir acil durumun ortaya çıkmasıdır. İnsanlar anlayacaktır.

Reddet: Toplantıya katılamayacağınızdan eminseniz bu cevapla yanıt verin. Neden katılamayacağınıza dair bir not bıraktığınızdan emin olun. Bu toplantıya katılmanız gerekiyorsa, ajandaya kullanılabilir zaman aralıklarını gönderin ve yeniden planlamanın mümkün olup olmadığını sorun.

Ertele: Katılabileceğinizden tam emin değilseniz ama katılma ihitmaliniz de varsa, Ertele ile yanıt vermelisiniz. Organizatöre olası çakışmayı bildirin ve mümkün olan en kısa sürede güncellediğinizden emin olun. Erteleme yanıtları her zaman takip gerektirir.

Acil bir durum olursa, insanlara haber verin

İyi bir yönetici bazen herşeyin gerçekleşebilceğini anlayacaktır. Böyle olduğunda, özellikle toplantının önemli katılımcılarından biriyseniz, mümkün olan en kısa sürede insanların bilgilendirilmesi çok önemlidir. Aniden yeniden programlamak biraz sancılı olsa da, sorun değil. Olur böyle şeyler

Her zaman mümkün olmasa da, ani iptaliniz hakkında organizatöre en az 24 saat önce haber vermeye çalışmalısınız. Neden iptal edilmesi gerektiğine dair kısa bir açıklama yaptığınızdan emin olun.

Takvim durumunuzu güncelleyin — Davet almadan önce bile

Takviminizde belirli bir saatte meşgul olacağınızı biliyorsanız, beklemeden o saati kapatın. 14:00-16:00 Çarşamba günü büyükannenizi doktora götürmeniz gerektiğini bildiğiniz için, bir toplantı düzenleyicisine toplantı davetlerini neden ilk etapta kabul edemeyeceğinizi açıklama olasılığını önleyeceksiniz. Takviminizde o zamanların meşgul olduğunuzu görürler.

Zaten bir toplantı davetini kabul ettiyseniz ve sorun çıktıysa, bu istekte durumunuzu güncelleyin.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Oppo Reno 4'ün Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı Önceki

Oppo Reno 4'ün Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Sinema Tarihinin En İyi Sahneleri Sonraki

Sinema Tarihinin En İyi Sahneleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.