Amazon'un İlk Türkiye Dizisini Yapay Zeka Yönetecek

Amazon'un İlk Türkiye Dizisini Yapay Zeka Yönetecek

Netflix'in Türkiye'deki en büyük rakibi Amazon Prime Videonun ilk Türk yapımı dizisi 'Artı', İnteraktif bir dizi olacak.

Amazon şirketi, Amazon Prime Video ismini verdiği online film ve dizi izleme platformu ile Netflix'e rakip olmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde, Türkiye'deki üyelik sistemini makul bir fiyattan duyuran Amazon, şimdiden ilk Türkiye yapımı dizisi için kolları sıvadı. 

amazon prime video

İlk Türkiye Dizisi Artı, Dünyada Bir İlke İmza Atacak 

Daha önce Orhan Pamuk'un ünlü aşk romanı Masumiyet Müzesi'nin dizi olacağı yönünde iddalar ortaya atılmıştı. Bu iddanın heyecanı devam ederken başka bir haber geldi: Amazon'un ilk Türk yapımı dizisi "Artı" olabilir. Üstelik diziyi yapay zeka Enigma'nın yöneteceği söyleniyor. Eğer proje gerçekleşirse, bu yönüyle Artı, yapay zeka tarafından yönetilen dünyadaki ilk yapım olacak. Ancak bunun nasıl bir karşılığı olacağı ve ne şekilde tasarlanıp yapılacağına dair henüz elimizde net bilgiler yok. 

İnteraktif Bir Dizi Olacak

İnteraktif dizi

Daha önce Black Mirror'da denenen interaktif tarza sahip olması beklenen Artı dizisinde herkes kendi karekterini oluşturup bizzat diziye dahil olarak yön verebilecek. Gelen haberler arasında projenin ilk karakterlerinin Erzincan'daki köy çocukları tarafından oluşturulacağı belirtiliyor. Ortaya nası br şey çıkacağını hepimiz merakla bekliyoruz. 

Artı Dizisi Ne Zaman Çekilecek?

Artı Dizi

İddialar heyecan verici olsa da dizinin ne zaman çekileceği ya da yayın tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklam yok. Amazon tarafından hazırlanacak olmasıyla bile merak uyandıran Artı dizisinin oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Okan Bayülgen, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ‘ın yer alacağı belirtiliyor.  Dizinin 19 Mayıs 2021'de yayınlanacağı söyleniyor. 

Dizi ile ilgili gelişmeleri Tekmoloji.com sitesinden takip edebilirsiniz. 


Yazarın Diğer Yazıları

Amazon Studios Yüzüklerin Efendisi Dizisi'nin Çekimlerine Yeniden Başladı Önceki

Amazon Studios Yüzüklerin Efendisi Dizisi'nin Çekimlerine Yeniden Başladı

Elon Musk'tan Bill Gates'e; Sonraki

Elon Musk'tan Bill Gates'e; "Taş kafalı"

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.