Netflix CEO'su: Minnoşlar Filmi Yanlış Anlaşıldı

Netflix CEO'su: Minnoşlar Filmi Yanlış Anlaşıldı

Netflix CEO'su Ted Sarandos, yılın olaylı yapımı Cuties filmi ve sansür uygulamaları hakkında konuştu.

2020 Sundance Film Festivali'nde ödül kazandıktan sonra Netflix'in yayın haklarını satın aldığı Minnoşlar – Cuties filmi, son ayların en tartışmalı filmi oldu. Netflix'te sunulan filmin afişi ve açıklaması büyük tepki çekmiş, pedofili ve çocuk istismarına girdiği gerekçesiyle RTÜK tarafından Türkiye kataloğundan kaldırılmıştı.

minnoşlar

Amerika'da da benzer tepkilerle karşılaşan film ile ilgili Netflix'in CEO'su açıklama yaptı. 

"Cuties Amerika'da Yanlış Anlaşıldı"

Ted Sarandos

Bir soru cevap etkinliğine katılan Ted Sarandos, Minnoşlar filmine yönelik yapılan suçlamaları yersiz bularak, özellikle Amerika'daki bazı seyircilerin filmi yanlış anladığını söyledi. Netflix CEO'su, filmin çocuk istismarını makul gösterdiği ve sanatsal bir değeri olmadığı iddiasına “Özellikle Amerika'da bazı izleyiciler tarafından yanlış anlaşıldı. Filmle ilgili her şey ortada. Çok kişisel bir büyüme hikâyesi anlatıyor. Prömiyer yaptığı Sundance'te ve Avrupa'daki sinemalarda bu tartışmalar olmadan gösterildi.” şeklinde yanıt verdi. Sansür tartışmalarına da değinen Sarandos, “2020 yılında Amerika'da hikâye sansürü ile ilgili tartışıyor olmak biraz hayret verici. Bu film yönetmenin kişisel hikayesi” ifadelerini kullandı. 


Yazarın Diğer Yazıları

Yepyeni iPhone 12 Serisinin Duvar Kağıtları Yayınlandı Önceki

Yepyeni iPhone 12 Serisinin Duvar Kağıtları Yayınlandı

Windows 10'da Paint 3D Kullanarak Görüntüleri Yeniden Boyutlandırma Sonraki

Windows 10'da Paint 3D Kullanarak Görüntüleri Yeniden Boyutlandırma

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.