Bir oturuşta izlemek isteyeceğiniz 15 dizi


Size, aralarından seçim yapabileceğiniz ve bir oturuşta bitirmek isteyeceğiniz on beş dizilik bir liste hazırladık.

Ters köşeler, gerginlikler, komplolar, zafer ve trajedi, karmaşık fikirler - her dizinin kendi eğlence yaklaşımı vardır. Ancak hangisini izlerseniz izleyin, bölümleri bir bir tüketirken zamanın nasıl geçtiğini fark etmezsiniz. 

Bir oturuşta izlemek isteyeceğiniz 15 dizi


1
Prison Break 2005-2009
Kahramanımız, kardeşini hapisten kurtarmak için, bir suç işlemek zorunda kalır. Kaçış planı ise: hapishaneyi kendisi inşa etti ve içeriyi avucunun içi gibi biliyor. Dizinin yazarları senaryo sınırlarını zorlamayı başardı. Michael Scofield daha ilk bölümden sizi kendisine hayran bırakacak.

2
Black Mirror 2011 - günümüz
Modern teknolojinin tehlikeleri hakkında harika bir İngiliz dizisi. Geleceğin insanları, ileri teknoloji kullanılarak yaratılan mükemmel bir sanal gerçekliğe saklandılar. Her bölüm bu mükemmel dünyanın farklı bir yönünü ortaya koyuyor. Dizi boyunca, geleceğin gerçekten distopik bir görüntüsü sunulmaktadır.

3
Eureka 2006-2012
Oregon eyaletinin geniş açık alanlarında bir grup gerçek dahinin yaşadığı bir kasaba var. Dünyanın daha önce hiç görmediği yararlı şeyler icat ediyorlar. Bazen de, kazalar olur ve işleri çözmek için düşük IQ'lu yerel bir şerif çıkagelir.

4
Foyle's War 2002-2015
İngiltere, 1941. Orta yaşlı bir polis dedektifi cephede savaşmak istiyor, ancak işi engel teşkil ediyor. İngiliz güney sahillerinin tahliyesi sırasında, çeşitli insanlar bir araya getiriliyordu - yaralılar, mülteciler ve her türlü suçlular. Dedektif Foyle, savaş zamanında kendi ülkesine bakmakla ilgili olağan çalışmalarına devam etmek zorunda kalır.

5
Fargo 2014 - günümüz
Başarısız bir sigorta satıcısı, bir gün hiç olmadık bir anda cinayet işler. Yakında öldürmeye devam etmekten başka seçeneği kalmayacaktır. Kendisini ziyaret eden bir suçlu ve sosyopat tarafından yardım eli uzatılır. Bu şık ve gerçeküstü trajikomedi, kısa sürede büyük başarı yakaladı.

6
House, M.D. 2004-2012
TV dizisi ‘House’ alaycılığı takdir edenler içindir. Bu diziyi izleyen kimse, karizmatik Dr. House hakkında kayıtsız kalamaz - bazıları, onun, etrafındaki kişilere karşı açık sözlülüğüne ve şeytanca tavırlarına katlanamaz; bazıları da parlak zekasına hayran kalır.

7
True Detective 2014-2015
Konu, Louisiana'nın uzak bir bölümünde olağandışı bir cinayeti araştıran iki dedektife odaklanıyor. Parça parça, yavaş ama emin adımlarla, neler olduğuna dair bir sonuca götüren bir resim çizen iki detektifi heyecanla takip edeceksiniz.

8
The Walking Dead 2010 - günümüz
Zombiler heryerde dolaşıyor ve insanlar kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Kıyametten sonra bile hayat devam ediyor ve herkes bir şeyle meşgul. Frank Darabont bu türün ustasıdır. Dram, korku ve gerilim bir arada.

9
Sopranos 1997-2007
İster iş yerinde sorunları çözmek olsun, ister evde problemlerle ilgilenmek, her şey için zaman bulmaya çalışan basit bir mafya patronunun günlük hayatı hakkında bir dizidir Sopranos. Efsanevi Tony Soprano performansıyla James Gandolfiniyi izlemeye doyamayacaksınız

10
Lost 2004-2010
Bir uçak kazasından sonra kırk sekiz kişi kendini ıssız bir adada buluyor. Adadaki yaşam göründüğü gibi değil - ada 'dişlerini göstermeye' başlıyor. TV için büyük bütçeli, destansı dizilerin yapılmasında ilk Lost öncül olmuştur.

11
Mentalist 2008-2015
Patrick Jane, Soruşturma Bürosu için özel dedektif olarak çalışan bir medyumdur. Üstün gözlem güçlerinin yanı sıra ofisinde rahat bir kanepeye olan sevgisi ile bilinir. Ayrıca bir seri katile karşı kişisel bir mücadele veriyor ve acı dolu bir geçmiş tarafından işkence görüyor.

12
Rome 2005-2007
Tüm ihtişamıyla Antik Roma. Julius Caesar dönemi ve Galya'ya karşı savaş yürütülüyor. Ülke iç savaşın eşiğindedir. İmparator eve döndükten sonra hoş olmayan bir sürprizle karşılaşır. O zamana kadar yapılmış en pahalı TV dizisi, BBC ve HBO arasındaki bu ortak proje, sağlam bir senaryo ve etkileyici sunum ile izlemesi oldukça keyifli bir dizi.

13
Vikings 2013 - günümüz
Vikinglerin günlük yaşamını özenle yeniden yaratan yüksek kaliteli ve iyi tempolu bir dizi. Koreograflı savaş sahneleri, eski ritüellerin yeniden detaylı inşası ve İskandinav fiyortlarının güzelliği, izleyicileri bekliyor.

14
Big Bang Theory 2007 - günümüz
Bilim dünyasında oldukça başarılı olan ancak kişisel yaşamlarında şanssız olan bir grup fizikçi hakkındaki bu komik dizi, ilk yayınlanmasından bu yana yedi yıl içinde dünya çapında bir kült haline geldi ve unutulmaz bir replik alıntı kaynağı oldu.

15
M*A*S*H ​​1972-1983
M*A*S*H, yaklaşık 40 yıl önce ilk yayınlandığı zamanki kadar alakalı ve günceldir. Mizah, savaş ve etkilerindeki sert hicivle muazzam bir şekilde birleşir. Klasik ve yüksek kaliteli bir sitkom.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Sürekli aynı karakteri canlandıran oyuncular

Sonraki

Dikkat! Bu reklamların yapımında aşırı zeka kullanılmıştır.

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.