Game of Thrones karakterleri aslında böyle görünmeliydi


George R. R. Martin tarafından yaratılan karakterlerin aslında nasıl görünmesi gerektiğine karar verdik ve gözlemlerimizi sizinle paylaştık.

8 sezon boyunca, A Song of Ice and Fire romanına dayanan Game of Thrones TV dizisi, Yedi Krallığın sakinleri hakkında her şeyi bilen milyonlarca sadık hayran toplamayı başardı. Ancak, ekranda görünen karakterler kitabın orijinal betimlemelerinden çok uzaktı.

Game of Thrones karakterleri aslında böyle görünmeliydi


1
Daenerys Targaryen


2
Daenerys Targaryen
Kitabın sayfalarında, Ejderhaların Annesi klasik bir Valyrian görünümüne sahipti: gümüş saç ve menekşe gözler.

3
Jon Snow
Kitapta Jon, okuyucuya koyu saçlı, gri gözlü bir genç adam olarak sunuluyor.

4
Bran Stark
George R. R. Martin, Bran ve tüm öz kardeşlerinin annesinin görünüşünü miras alacağına karar verdi: koyu mavi gözler ve kızıl kahverengi saçlar.

5
Ygritte
Kitaba göre, Jon Snow'un tek sevgilisi hoş ekran görüntüsünden oldukça farklı özelliklere sahip: parlak kırmızı kirli saçlar, sivri bir burun ve hafif çarpık dişler.

6
Tywin Lannister
Lannister Ailesi'nin reyisi, kalın favoriler ve dazlak bir kafaya sahip olarak tasvir edilmiş.

7
Tyrion "The Imp" Lannister
Küçük Şeytan'ın kitap versiyonu, dizideki halinden çok farklı. Orijinal kaynağa uyması için Peter Dinklage'nin saçları beyazımsı, bir gözü siyah, diğeri yeşil olmalıdır.

8
Tyrion "The Imp" Lannister
Kitaba göre, Blackwater Körfezi Savaşı'ndan sonra Tyrion, burnunun dörtte üçünü ve dudağının bir kısmını kaybetti, ancak yapımcılar kendilerini sadece yüzündeki yara izleriyle sınırlamaya karar verdiler.

9
Tommen Baratheon
Kral Tommen, izleyicilerin karşısına yeşil gözlü ve altın bukleleri olan dolgun bir çocuk olarak çıkmalıydı.

10
Theon Greyjoy
TV versiyonunun aksine, kitap, Demir Adaları'nın varisini koyu tenli, koyu saçlı bir adam olarak sunuyor.

11
Yara (Asha) Greyjoy
Dizide Theon'un kız kardeşi sadece adını değil (Asha'dan Yara'ya) görünüşünü de değiştirdi: kısa koyu saçları, keskin ve büyük bir burnu olmalı ve yüzü yıpranmış bir cilde sahip olmalıydı.

12
Euron "Crow's Eye" Greyjoy
TV dizisindeki Euron'un yüz özelliklerinden kitap versiyonundaki halini çıkarmak imkansız. George R.R. Martin'e göre, sağ gözü mavi, sol gözü ise deri bir göz bandı ile örtülü, düzgün sakallı ve esmer olmalıydı.

13
Britanne of Tarth
TV dizisinde, Brienne'le alışılmadık görünümü nedeniyle sık sık alay edilmişti. Ancak dizide, kitaptaki karakteri gibi büyük ağzı, çarpık dişleri ve çilli yüzü bile yoktu. Onlar da olsa kesin intihar ederdi.

14
Oberyn "Kızıl Yılan" Martell
Dorne Prensi'ni oynayan Pedro Pascal, kitap açıklamasına oldukça iyi uyuyor, ancak saçları biraz daha uzun ve grimsi olmalıydı.

15
Ramsay Bolton
Yazar, Ramsay'ın görünüşünü karakterin kişiliği kadar korkunç ve nahoş hale getirmeye çalıştı. Orijinal metne göre, yüzündeki cilt pembe ve sivilceli, burnu geniş, ağzı küçük ve saçları uzun ve kuru idi. İki kirli buz parçasına benzeyen birbirine yakın gözleri vardı.

16
Daario Naharis
Kitapta, Daenerys'in komutanlarından birinin mavi saçları ve aynı renkte 3 çatal şekilli sakalı var, bıyığı ise altın rengindeydi.

17
Lancel Lannister
Lansel "serçelerden" biri haline geldiğinde ve Yedi İnancına geçtiğinde, görünüşü kitapta çok değişti: saçları tebeşir gibi beyazlaştı ve yüzü gri oldu. Dizinin yapumcıları, hayatındaki değişiklikleri sadece yeni bir saç kesimi ile belirlemeye karar verdiler.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Sizi değiştirecek on inanılmaz film

Sonraki

Hemen silmeniz gereken 9 tehlikeli Android uygulaması

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.