Hayat değiştiren yolculuklar hakkında 15 harika film


Hayat değiştiren yolculuklarla ilgili en unutulmaz filmlerden bazılarını seçtik. Her birinin zamanınızı ve dikkatinizi tamamen hak ettiğinden emin olabilirsiniz.

En büyük film yapımcıları bile cezbedici bir senaryo ve çarpıcı görsellerin mükemmel bir karışımını oluşturmakta zorlanabilir. Ancak bu koleksiyondaki filmlerin yaratıcıları mükemmel bir iş çıkarmış ve bu zor görevle mükemmel bir şekilde baş etmeyi başarmıştır. Bu filmler türleri ve stilleri çok farklı ve farklı ruh halleri uyandırıyor, ancak çekicilik aynı. Hepsi sürükleyici - hiçbirini kesinlikle unutmayacaksınız.

Hayat değiştiren yolculuklar hakkında 15 harika film


1
A Perfect Getaway
Balayını unutulmaz bir şekilde romantik hale getirmeyi ümit eden genç bir çift, tablo gibi bir adaya gider. Ancak yeni evliler gelir gelmez, iki katilin, kaldıkları yere yakın bir yerde birkaç kişiyi öldürdüğünü öğrenirler. Bu film, izleyicileri sadece ters köşelerle değil, aynı zamanda Hawaii, Porto Riko ve Jamaika'nın muhteşem çekimleriyle de çok eğlendirecek.

2
The Edge
Anlaşılan, Leonardo DiCaprio, bir ayıyı çıplak elleriyle yenmeyi başaran tek adam değil. Bu filmin ana kahramanı da hemen hemen aynı şeyi yaptı. Ama daha da önemlisi, Baldwin veya Hopkins'in oynadığı filmlerden daha havalı olan nedir? İkisinin de aynı filmde oynaması tabi ki! Ve eğer tüm bunlara Alaska'nın muhteşem manzaralarını eklersek, atmosfer büyülü bir şeye dönüşür. Bu filmi izlemeniz için bir neden daha var - ana kahramanların vahşi doğadaki yolculukları boyunca tutumlarında, davranışlarında ve genel kişiliklerinde yaşadıkları önemli değişiklikleri gözlemlemek.

3
Taken 2
Taken üçlemesindeki ilk film, kızını insan kaçakçılarının pençelerinden kurtarmak için hiçbir şekilde durdurulamayan bir adamın hikayesini anlatıyordu. Ve şimdi, ikinci filmde, tam tersi oluyor - kızları ebeveynlerini kesin ölümden kurtarmak zorunda. Bu yolculuğu unutmak zor olacak. İstanbul'un muhteşem manzarasıyla birlikte sürükleyici bir hikaye sunan film izleyicilere aksiyon ve görsel şölen sunuyor.

4
Point Break, 2015
Genç bir FBI ajanı (veya daha kesin olarak söylemek gerekirse, FBI için çalışan bir sörfçü, dağcı, bisikletçi ve kanatlı BASE atlayıcısı) bir suçlu çetesine sızmak ve tehlikeli yolculuklarında onlara eşlik etmek için gizli göreve gönderilir. Bu suçlular kimler? Sekiz vurgun yapıp zengin olmaya çalışan ekstrim spor takıntıları. Genç FBI ajanı için, bu ekibin bir üyesi olmak hiç te kolay olmayacaktır. Ama işlerin daha da ilginçleştiği yer burası. Muhteşem görsellere sahip Point Break, izlediğiniz diğer filmlere hiç benzemiyor.

5
Cast Away
2000 yılından itibaren, bir adada mahsur kalmış kazazedeler için, Robinson Crusoe adını kullanmayı bıraktık. Cast Away, ıssız bir adada mahsur kalmış insanlara atıfta bulunmak için yeni bir isim buldu - Chuck Noland. Filmin, hem Fiji Adaları'nın güzelliğini gösteren harika sahneleri hem de bir kişinin yıllarca yalnızlık içinde yaşadıktan sonra hayatını nasıl değiştirebileceğini anlatan büyüleyici konusu var.

6
Into the Wild
Zengin bir aileden genç bir adam ayrıcalıklı hayatını terk eder ve doğada yeşil bir otobüste yaşar. Gerçek bir hikayeye dayanan Into the Wild'de Emile Hirsch, başrolü canlandırır ve vahşi doğada çekilmiş çok güzel sahneler vardır. Sean Penn tarafından yönetilen ve yazılan bu üzücü, dramatik hikaye karşısında kayıtsız kalmayacaksınız. Bu filmin her dakikasının tadını çıkaracaksınız.

7
Leap Year
Aşkın en beklenmedik anlarda nasıl ortaya çıkacağını gösteren en iyi hikayelerden biridir. İrlanda'nın nefes kesen manzaraları ve sıcak sarı-yeşil renkleri bu filmi izlemekten zevk almanız için yeterlidir. Ancak bunların dışında cezbedici bir senaryo, izleyicinin dikkatini çekmeye çalışır. Film aynı zamanda otantik İrlanda atmosferiyle seyirciyi kendine çekiyor.

8
The Painted Veil
Bu film, yıllarca mutsuz bir evlilikten sonra birbirlerine aşık olan iki kişinin zorlu hikayesini anlatıyor. Orijinal senaryosu ve Çin'in dağları, nehirleri ve tarlalarının muhteşem panoramik manzaraları ile kesinlikle görülmeye değer. İzlediğinize pişman olmayacaksınız.

9
Kon-Tiki
Gerçek bir hikayeye dayanan Kon-Tiki, Norveç, Tayland, Maldivler, Bulgaristan, Malta ve ABD'de çekildi. Film sadece zengin, çarpıcı görseller sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Pasifik Okyanusu'nda uzun bir sal yolculuğu hakkında düşündürücü ve dramatik bir hikaye anlatıyor. Destansı bir macera.

10
The Physician
Film, 'bağırsak enfeksiyonu' gizemini çözmek ve nasıl tedavi edileceğini öğrenmek için İngiltere'den İran'a (Pers) uzun ve tehlikeli bir yolculuğa çıkan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Diğer insanların hayatlarını kurtarmaya çalışan ana kahraman kendini ölümün eşiğinde bulur ve bu da sonunda kendi hayatını dramatik bir şekilde değiştirir.

11
The Best Exotic Marigold Hotel
Bazı İngiliz emekliler görkemli Marigold Otel'de kalmak için egzotik Hindistan'a giderler. Emekliliğin hiçbir şey yapmadan harcanan zaman anlamına geldiğini gerçekten düşündünüz mü? Tabii ki değil! Huzursuz gezginlerimizin en heyecan verici maceraları daha otele varır varmaz başlar.

12
Midnight in Paris
Paris'te Midnight'dan sonra dünyaya tekrar aynı şekilde bakamayacaksınız. En iyi senaryo dalında Akademi Ödülü sahibi, yönetmen Woody Allen'ın bu eseri ve Owen Wilson'un umutsuz romantik bir yazar rolündeki çarpıcı performansı sizi çok etkileyecek. Emin olun, bu harika melodram mutlak görülmesi gereken bir film.

13
To Rome with Love
İşte Woody Allen'ın bir başka başyapıtı. Filmdeki olayların çoğu dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Roma'da gerçekleşiyor. Aynı anda birkaç hikaye anlatıyor ve farklı insanların - ziyaretçilerin ve İtalyan başkentinin sakinlerinin - yaşamlarının çeşitli olaylar tarafından nasıl sonsuza kadar değiştiğini gösteriyor. Romantik ve esprili bu film, Roma sokaklarının ve meydanlarının güzel manzaralarıyla doludur. Yağmurlu gri bir günde izlemek için harika bir film.

14
Darjeeling Limited
Bu başka bir Bollywood başyapıtı değil, çok eski bir trende Hindistan'ı dolaşan ve kendilerini bir çölün ortasında bulan üç aptal kardeş hakkında izlemesi keyifli bir komedi. Owen Wilson, Adrien Brody ve Jason Schwartzman ile film otomatik olarak izlenmeye değer.

15
The Good Dinosaur
Bu çizgi film, koleksiyonumuzdaki ilk 15 film arasında haklı yerini alıyor. Küçük ama nazik bir dinozor tarafından gerçekleştirilen hayat değiştiren bir yolculuğun hikayesi. Bu animasyon filminde gösterilen yerler o kadar detaylı ve gerçekçi ki bir yaban hayatı programına rakip olabilirler. Disney'in grafik tasarımcıları mükemmel bir iş çıkarmış! Size de keyfini çıkarmak düşer.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Aklınızı başınızdan alacak en karmaşık 24 film

Sonraki

Vaktinizin her saniyesine değecek 15 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.