Vaktinizin her saniyesine değecek 15 film

Vaktinizin her saniyesine değecek 15 film

Bu filmlerin her biri birkaç saat sürmesine rağmen, muhteşem oyuncuların performanları ve inanılmaz yönetmenlerin vizyonu nedeniyle kolayca bir nefeste izleniyorlar. Eğer izlemedikleriniz varsa şimdi tam zamanı.

Vaktinizin her saniyesine değecek 15 film


1
The Green Mile - Film süresi: 189 dakika.
Stephen King'in kitabına dayanan ünlü bir kült film, bize sıra dışı bir ölüm mahkumu olan John Coffey hakkında bir hikaye anlatıyor. Anında halkın dikkatini çekmenin yanı sıra aynı anda sayısız ödül kazandı - 4 Oscar adaylığı ve 3 Satürn ödülü bunlardan sadece bazıları. Bu kesinlikle hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından beğenilen nadir filmlerden biridir. Bununla birlikte, en önemli başarısı, sizi görmezden gelinemeyeceği ya da unutulamayacak bir şey olan mucizelere inanmanızı sağlamasıdır.

2
Gladyatör - Film süresi: 155 dakika.
Her şeyin heybetli ve barbarca olduğu destansı filmlerden biri olan Gladiator, Russell Crowe'un intikamla yandığı kanlı savaşlar ve şehir manzaralarıyla dolu. Hikayeye göre, basit ve sıradan bir general Maximus mahkeme entrikalarının içinde sıkışıp kalır. Tamamen şansla, ölümden kaçar andak kendisini çok daha iyi bir kader beklemiyordur, çünkü bir gladyatör olması gerekecektir. Ve o zamandan itibaren, tek dayanağı, ölümden korkmak zorunda kalmadan, buğday tarlalarında hala özgürce koşabilme hayalleriydi.

3
The Good, the Bad and the Ugly - Film süresi: 178 dakika.
Bundan önce ya da sonra çekilen mevcut kovboy filmlerinin hiçbiri "The Good, the Bad and the Ugly" ya yaklaşamaz yanından geçemez. Yönetmen Sergio Leone'in, besteci Ennio Morricone'nin olağanüstü çabaları ile yaratılan eşsiz bir şaheser - hepsi de silahşör Clint Eastwood tarafından desteklenince tadından yenmez. Her cümle akıldı kalıcı ve her sahne klasik sinematografinin tacında bir mücevher. Gerçek bir şaheser.

4
The Lord of the Rings - Üçleme süresi: 558 dakika.
"Yüzüklerin Efendisi", modern sinematografinin gerçekten anıtsal bir eseridir. Peter Jackson'ın filmleri kesinlikle hiç kitap açmamış olsanız bile Tolkienistlerin saflarına katılmak istemenizi sağlayacaktır. muhteşem oyuncularının performansları, ayrıntılı kostümleri ve Howard Shore'nin büyülü müzikleri sizi anında Orta Dünya'ya götürecek.

5
Schindler's List - Film süresi: 195 dakika.
Başarılı bir işadamı ve İkinci Dünya Savaşı sırasında binden fazla Yahudiyi kurtaran Nazi partisinin bir üyesi olan Oskar Schindler'in hikayesi. Film kahramanca yapılan bu eyleme bir övgü niteliğindedir. Gerçekliği ve yoğunluğu ile sizi içten sarsacak sıra dışı bir film.

6
Avatar - Film süresi: 162 dakika.
Ortalama bir filmin, canlı görüntülerle başarılı bir uyum içinde harmanlanıp anlamlı ama bir o kadar da efsane olacağının mümkün olup olmadığını merak ediyorduk. Görünüşe göre böyle bir film var. James Cameron sadece "Avatar" ı filme almamıştı, eşsiz coşkulu flora ve faunasıyla yepyeni bir dünya yaratmış ve sizi bu büyüleyici yerin her köşesini derinlemesine keşfetmeniz için çağırmıştı. Basitçe söylemek gerekirse, bu filmde bir resim bin kelimeye bedeldir.

7
The Matrix - Üçleme süresi: 405 dakika.
Bu filmi kesinlikle izlemelisiniz. Hiç bir bahane buna engel olmamalı. Beyaz perdeye çıktığı andan itibaren bir kült film ve bir klasik haline gelen türünün tek örneği bu filmin hayran kitlesi bugün bile büyümeye devam ediyor . Eski fikirleri ayakta tutarken çok sayıda yeni fikre yol açtı. Dikkat çekici bir başyapıtve aklınıza kazınacak sahneler.

8
Seven Samurai - Film süresi: 202 dakika.
Siyah-beyaz filmin en iyi geleneklerinde çekilen "Shichinin no samurai" veya "Seven Samurai" ortaçağ Japonya'sının en doğru atmosferini yansıtıyor. Herhangi bir Hollywood simgesi göremezsiniz, bunun yerine kendinizi zamanın Japonya'sında çözülen sürükleyici olayların ortasında bulacaksınız. Korkusuz ama insancıl samuraylar, hassas bir aşk hikayesi ve çarpıcı dövüş sahneleri. Film ayrıca sosyal ve psikolojik temalara da tam olarak değinerek, film bitene kadar size görsel bir şölen sunuyor.

9
Once Upon a Time in America - Film süresi: 229 dakika.
Yapımcıların sayesinde, bu film izleyicilere on yıl daha erken ulaşmış oldu. Bununla birlikte, hikayenin çok ilginç bir hikayesi var - 20 yıllık fikir geliştirme süresi boyunca, Sergio Leone'nin tüm olası detaylar ve kusurlar üzerinde kafa yormaya zamanı vardı ve uzun zamandır beklenen sonuç kesinlikle mükemmeldi ve herhangi bir kusur yoktu.

10
Apocalypse Now - Film süresi: 194 dakika.
Savaş konusunda kahramanlık veya acımanın olmadığı çok az filmden biri. Tüm zulmü, anlamsızlığı ve dehşeti ile savaşı olduğu gibi gösteren bir film. İnsan hayatının hiçbir değeri olmadığı bir savaş. Sonuç olarak, Francis Ford Coppola'nın çalışması tüm zamanların klasikleri arasına katıldı ve böylece zaman testini geçti. Dahası, keskin diyalogları ve sürükleyici sahneleri ile bu film onu ​​izleyen herkesin anılarında yer etti.

11
War and Peace - Film süresi: 373 dakika.
Sergey Bondarchuk'un "Savaş ve Barış" yorumu, "en iyi yabancı filmler" adaylığıyla Oscar alan ilk Rus filmi oldu. Bununla birlikte, film üst düzey oyuncularla dolu. Bu film, binlerce insanın, kalabalık sahnelerin ve Napolyon döneminin üniformalarını giyen gerçek askeri birliklerin çekime katılmasıyla, tam altı yıl sürdü.

12
Meet Joe Black - Film süresi: 178 dakika.
Anthony Hopkins ve Brad Pitt zaten bu film için harika bir ikili olmuşlar. Bununla birlikte, izleyicilerin hayret etmeleri için sadece güzel bir film olmakla kalmıyor - bundan çok daha değerli konulara değiniyor - iyilik ve kötülük, erdem ve onursuzluk, korku ve cesaret, aşk ve ölüm vb. Ayakta alkışlamak garantilidir.

13
Pearl Harbor - Film süresi: 183 dakika.
Yönetmen Michael Bay'in bir başka harika filmi. Nefes kesen hava savaşları, ikna edici aktörlerin performansları ve mükemmel film müzikleri, her açıdan izlenmesi gereken sürükleyici bir film haline getirmeye katkıda bulunur. Pearl Harbor da şüphesiz mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir.

14
Cloud Atlas - Film süresi: 172 dakika.
"Cloud Atlas" sınırların sadece aklımızda olduğunu gösterirken, olasılıklar gerçekten sınırsızdır. Yüzyıllar boyunca insanlar aynı akılsız hataları yaparlar ve giderek daha fazla hatalı karara, başarısızlığa ve zarara yol açarlar. Özgürlük ve esaret arasında bir seçim yapıldığında, bir şeyi değiştirerek kaçınılmaz olarak diğerini değiştirdiğimizi hatırlamamız gerekir. Her şey birbirine bağlıdır.

15
The Curious Case of Benjamin Button - Film süresi: 166 dakika.
Yönetmen David Fincher, Fitzgerald'ın parlak fikrine ikinci bir hayat verdi ve orijinal hikayeyi daha canlı hale getirdi. Kitabı okuduysanız, filmin, Fitzgerald'ın bile keşfetmeye cesaret edemediği mahzenlere giden kapıları açabilen bir maymuncuk olduğunu fark edeceksiniz.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Hayat değiştiren yolculuklar hakkında 15 harika film Önceki

Hayat değiştiren yolculuklar hakkında 15 harika film

Aynı yaşta olduklarına inanamayacağınız 18 ünlü Sonraki

Aynı yaşta olduklarına inanamayacağınız 18 ünlü

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.