Hollywood: Sinema Salonları Batabilir!

Hollywood: Sinema Salonları Batabilir!

Hollywood, sinema endüstrisinin durumu hakkında korkunç bir mesaj yayınladı. "Ülkenin sinema salonları yardım almadan hayatta kalamayabilir."

Çarşamba günü film stüdyolarını, tiyatro sahiplerini ve yönetmenleri temsil eden bir grup, Washington'da milletvekillerini ziyaret edip hükümet yardımı talep etti. Küçük ve orta ölçekli tiyatro şirketlerinin yaklaşık % 70'inin iflas ilan etmeye hazırlandığını ilettiler.

Aralarında Judd Apatow, James Cameron, Greta Gerwig, Christopher Nolan, Jordan Peele, Wes Anderson, Clint Eastwood ve Ang Lee olmak üzere düzinelerce ünlü film yapımcısı, federal hükümeti, çok fazla kapalı kalan sektöre destek sağlamaya çağıran bir mektuba imza attı.

James Cameron, Christoper Nolan, Ves anderson

Sinemalar Salgının Etkisinden Kurtulamayabilir

Sektör grupları mektupta, "Kendi koşullarına göre düşünülmüş bir çözüm olmadığından, sinema sektörü pandeminin etkisinden kurtulamayabilir" denildi. “Sinemalar, Amerikan yeteneğinin ve yaratıcılığının sunduğu en iyi şeyi temsil eden temel bir sektör. Ama şimdi geleceklerinden korkuyoruz " denildi.

Yüksek Bütçeli Filmler Dönemi Bitebilir

ABD'de Nolan'ın "Tenet" i beklentisiyle ülke çapında sinema salonları yavaş yavaş yeniden açılmaya başlamıştı. Ancak "Tenet" in mütevazı yurtiçi gişe sonuçlarının açıklanmasından sonra, Walt Disney Co. ve Universal Pictures gibi stüdyolar, yeterli sayıda sinema salonu açık olmadığından pahalıya mal edilen ve gişe rekorları kıran filmleri desteklemek kaçındıkları bildirildi ve yapımı tamamlanmış büyük filmleri ertelemeye devam etti. Geçen hafta Disney, "Black Widow" ve Steven Spielberg'in "West Side Story" dahil olmak üzere birçok film ileri tarihlere ertelendi. Warner Bros. "Wonder Woman 1984" ü Ekim'den Noel'e kaydırdı.

Tiyatro Salonları Batabilir

ABD'de tiyatro endüstrisi, çoğu yarı zamanlı ve saatlik 150.000 kişiyi istihdam etmektedir. Gruplar, salgın devam ederse bu işlerin üçte ikisinin ortadan kalkabileceği konusunda uyardı. Mektupta, "Ülkemiz tiyatroların sağladığı sosyal, ekonomik ve kültürel değeri kaybetmeyi göze alamaz" denildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Vivo V20 Android 11 Desteği İle Kutudan Çıkacak! Önceki

Vivo V20 Android 11 Desteği İle Kutudan Çıkacak!

The Matrix 4'den Bir Sürpriz Daha Sonraki

The Matrix 4'den Bir Sürpriz Daha

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.