Jackie Chan'in Kariyeri Bitiyor Mu?


Hong Kong'lu aksiyon yıldızı Jackie Chan'in son filmi Vanguard'ın Çin gişesinde gösterime giren son filmi olacağı hakkındaki dedikodular hızla yayılıyor.

Bir zamanların usta oyuncusu Jackie Chan, yeni filmiyle hayranlarının karşısına çıktı. Vanguard adıyla çıkan aksiyon ve macera dolu filmi vizyona girmesinden hemen sonra çok sert eleştirilere neden oldu.

Vanguard, Çin'de sinemalarda son iki haftalık gösteriminde sadece 246 milyon yuan (37 milyon ABD $) kazandı. Çin'de film başına oyunculuk ücreti olarak 80 milyon yuan alan Jackie Chan için son film bir süredir devam eden başarısızlıkların sonuncusu.

Jackie Chan'ın son filmi , ekim ayı başındaki "altın hafta" ulusal bayramında yayınlanan yerel gişe rakamları arasında Çin anakarasında en kötü gişe rakamını elde etti. Çin medyası Jackie Chan'ın cansız performansının ve yaşlanmasının, ünlü yıldız için sonunun başlangıcı olup olmadığını sorgulamasına neden oldu.

<a href='/vanguard/'>Vanguard</a> Jackie Chan

Jackie Chan'ın uzun süredir bir çok projede birlikte çalıştığı Stanley Tong'un yönettiği Vanguard'ın gişe performansı, Jackie Chan'ın Çin anakarasındaki geçmiş filmlerinin performansıyla karşılaştırıldığında özellikle kötü olması göze çarpıyor.

Jackie Chan son birkaç yıldır, sinemadaki “olağanüstü başarıları” nedeniyle 2016'da Onursal Oscar ödülü kazanmıştı. Fakat Onursal Oscar ödülü bile Chan'ın Çin gişelerinde sürekli düşüşüne engel olamadı.

Jackie Chan

Eylül 2017'de vizyona giren siyasi gerilim filmi The Foreigner ile yüksek gişe hasılatı elde eden Jackie Chan'e Pierce Brosnan'ı eşlik etti. Film iki haftalık gösteriminde 500 milyon yuan hasılat elde etti.

Son zamanlarda ki kötü gişe sonuçlarının yanı sıra, Jackie Chan'ın son filmleri de olumsuz eleştiriler aldı.Başrollerini Arnold Schwarzenegger ile paylaştığı film olan The Mystery of Dragon Seal Çin'in IMDb eşdeğeri olan Douban'da 10 üzerinden 3.6 puan aldı. 

Bir diğer filmi The Knight of Shadows: Between Yin and Yang, aynı platformda 3.8, ve Bleeding Steel 4.7 olarak derecelendirilmişti.

Jackie Chan daha evvel Çin basınına bir film çekimi sırasında neredeyse geçirdiği bir kazada neredeyse boğulduğunu açıklamıştı. Ancak 66 yaşındaki oyuncunun efsanevi cesareti artık izleyicilerde sihirli bir etki yapmıyor, bunun yerine çok daha genç Çin aksiyon yıldızları ve onların filmleri tercih ediliyor.

<a href='/vanguard/'>Vanguard</a> Jackie Chan

Jackie Chan'ın Vanguard filmi zayıf özel efektler ve aksiyon sahnelerinin azlığı nedeniyle de eleştirildi. Çinli sinema severlerden Vanguard'a gelen eleştiriler ise şu şekilde:

  • Jackie Chan amca bir çok gence kendisinden dövüşmeyi öğrenmesini sağladı ama neden utanç verici bir film yapmak için bu kadar çaba harcıyor? "

Başka bir kullanıcı şunları yazdı:

  • “Bu, şüphesiz tüm "altın hafta" filmleri arasındaki en kötü film. Aksiyon sahneleri, vasat derece. Komik olması gereken kısımlar sevimsiz ve bu film baştan sonra Jackie Chan için bir utançtır. "

Jackie Chan'ın hayranları Vanguard ile kariyerinin aşağı doğru gidişatının devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Batman ve Avatar 2'den En Son Set Fotoğrafları

Sonraki

Vizyonda Bu Hafta

Yorumlar

  • dahamı kariyer sahibi olsun adamın ömrü aksiyonla geçmiş. Bruce lee nin filmiyle başladı kariyer hayatı adam nerdeyse 50 yıldır sinemada gençlerin önünü açmak laızm mesela jetli 80lı yıllardan beri sinemadaydı hastalığı nedeniyle çekildi van damme keza öyle chuck norris öyle jack ide çekilsin bi zahmet.. bunun kariyeri bitiyor ile alakası da yok haberi yaparken başlıklara dikkat edelim..

  • Jackie Chan artık dünya sinemaları yeni yüzler ve yeni konular arıyor Jackie Chan la birlikte sinemaya başlayan bir çok ABD li sinema sanatçısı artık film çevirmez oldu bu onların kötü oyucu olduğunu göstermez yaşları itibarıyla artık eskisi kadar gözü kara çeviremezler sahneleri buda tabi filmlerde alışılmış sahneleri bulamayan kişiler için hayal kırıklığı yaşatır hele Jackie Chan gibi aynı tarz rollerde oynayan sanatçılar için bu daha zor olur Robert De Niro .Al Pacino gibi farklı rollere alışan oyuncular için bu daha kolaydır


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.