Japonlar 8 Dilde Çeviri Yapabilen Maske Üretti

Japonlar 8 Dilde Çeviri Yapabilen Maske Üretti

Japonya'da bir teknoloji şirketi; Japoncadan sekiz dilde çeviri yapabilen, mikrofonlu, akıllı bir yüz maskesi geliştirdi.

Japonya'da bir teknoloji şirketi, takan kişinin sesini yükselterek sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olan ve Japoncadan sekiz dilde çeviri yapabilen "C-Mask" isimli mikrofonlu bir yüz maskesi geliştirdi.

Donut Robotics adlı bir teknoloji şirketi tarafından geliştirilen maske, ağız kısmında delikler bulunduğu için koronavirüse karşı doğrudan koruma sağlamıyor. Plastik ve silikondan yapılan maske, asıl maskenin üzerine takılıyor. 

Söylenenleri Yazıya Döküyor, Seslendiriyor

Maske bluetooth yardımıyla cep telefonu ya da tablete bağlanıyor, takan kişinin söylediklerini metin mesajlarına çeviriyor ve bunları seslendiriyor. Şirketin CEO'su Taisuke Ono, "C-mask" adını verdikleri maske için "Arada virüse karşı bölmeler olduğu için bakkalların marketlerin kasalarında müşterilerin söyledikleri anlaşılmıyor. Bu maske söylediklerinizi yazıya döküyor ve okuyor" dedi.

40 Dolara Satılacak 

Maskede kullanılan çeviri yazılımının, aslında bir robot için geliştirildiği, ama koronavirüs salgınından dolayı şirketin bu yazılımı maskeye uyarladığı belirtiliyor. 

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen maske, 40 dolardan satılacak. 


Yazarın Diğer Yazıları

Ghost of Tsushima'nın avantaj kazandıran hileleri açıklandı Önceki

Ghost of Tsushima'nın avantaj kazandıran hileleri açıklandı

Fortnite: Apple yasağı, Epic Games'in dava açmasına neden oldu Sonraki

Fortnite: Apple yasağı, Epic Games'in dava açmasına neden oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.