Lucifer Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


Netflix'in en çok izlenen dizisi Lucifer hakkında bilmeniz gereken her şey ve 5. sezon ile ilgili spoilersız inceleme.

<a href='/lucifer-5-sezon/'>Lucifer 5. sezon</a>

Lucifer, Fox'ta yayınlanmaya başladığında bu kadar popüler olacağını ne dizinin oyuncuları ne de yapımcıları tahmin ederdi. 3. sezondadon sonra iptal edilen, Twitter'daki destekten sonra sürpriz bir şekilde Netflix tarafında satın alınan Lucifer dizisi, cuma günü 5. sezonu ile geri döndü. 5. sezon 16 bölümlük iki kısımdan oluşuyor. 5 bölümlük ilk kısmı yayınlanır yayınlanmaz Türkiye'de 1. sıraya çıktı. 

Lucifer Nasıl Başladı

Lucifer 5. sezon

Mahallemizin sempatik şeytanı Lucifer, Neil Geiman'ın The Sandman çizgi romanındaki bir yan karakterdi. Ardından kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanın yayın hakları Fox tarafından alınıp dizi yapılmaya karar verildiğinde, katı hiristiyan gruplar diziye tepki göstererek dizinin yayından kaldırılması için imza kampanyası başlattı. Gerekçe ise: dizi hiristiyanlığa hakaret ediyor ve şeytanı sempatik gösteriyor. Tüm tepkilere rağmen dizi yayınlandı. 

Lucifer'in Konusu

Cehennemin lordu Lucifer Morningstar, Tanrıya isyan edince, cennetten kovulur ve cehennemdekilere azap etmekle görevlendirilir. Cehennemde isyan çıkarıp orayı terkeden Lucifer, Melekler Şehri Los Angelas'a gelir ve Lux isimli bir barı işletmeye başlar. Kendisini bir cinayet soruşturmasının içinde bulan Lucifer, LAPD ( Los Angelas Polis Departmanı )de dedektif olan Chloe ile tanışır ve aralarında bir çekim başlar. Polis teşkilatına danışmanlık veren Lucifer, bir yandan dünyaya ve insanlara alışmaya çalışırken diğer yandan bir kadına karşı hissettiklerini anlamlandırmaya çalışır?

Lucifer Neden Tepki Çekiyor?

Lucifer neden tepki çekiyor? Lucifer şeytanın kendisi mi? Lucifer'i kim oynuyor? Tüm bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını videoda bulabilirsiniz. İyi seyirler 

Lucifer


Yazarın Diğer Yazıları

Spotify Açıkladı: 2020'nin En Çok Dinlenen Şarkıları Önceki

Spotify Açıkladı: 2020'nin En Çok Dinlenen Şarkıları

ByteDance, TikTok'u Satmamak İçin Mahkeme Kararını Bekliyor Sonraki

ByteDance, TikTok'u Satmamak İçin Mahkeme Kararını Bekliyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.