Ninja Terbiyesiz Paragöz Yayıncıları Hedefe Koydu

Ninja Terbiyesiz Paragöz Yayıncıları Hedefe Koydu

Mixer'in yıldızı Ninja izleyicilerine kaba davranan, açgözlü yayıncıları eleştirdi.

Canlı yayın platformları izleyicilere çeşitli yollarla hayranı oldukları yayıncılara destek verme imkanları sunuyor. Hayranları, kanallarına abone olarak, abone hediye ederek ya da doğrudan bağış yaparak sevdikleri yayıncıları maddi olarak destekleyebiliyor. Lakin kimi yayıncılar daha ileri giderek izleyenlerini adeta yolunacak kaz gibi görüyor. Mixer'in ünlü yayıncısı Ninja'da bu soruna parmak bastı.

Birçok yayıncı izleyenlerini kanallarına abone etmek ya da bağış yaptırmak için belirli bazı özendirici yollara başvururken kimi yayıncılar da yeterli parasal destek alamadıkları iddiasıyla izleyicilerini aşağılayabiliyor. Bu tarz yayıncılara örnek olarak; geçtiğimiz ocak ayında izleyicilerini kendisine bağış yapmadıkları için eleştiren ‘BadBunny'yi gösterebiliriz.

Twitter'da paylaştığı bir videoda Ninja kendilerine bağış yapmadıkları ya da abone olmadıkları için izleyicilerini aşağılayan yayıncıları doğrudan hedef aldı. Ninja bu tarz yayıncıları aşağılık, rezil insanlar olarak tanımlarken hayranların, sadece sevdikleri yayıncının kanalını izleyerek ve arkadaşlarına tavsiye ederek nasıl büyümelerine yardımcı olduğuna dikkat çekti.

“... Hadi diyelim ki 700 izleyiciniz var. Bunlardan 200'ü abone 500'ü ise abone değil. O abone olmayan 500 kişi kanalınızı takip ederek belki de arkadaşlarına sizin kanalınızı izlemesini tavsiye edecek. Onlar sohbetinizin aktif üyeleri. Arkadaşlarının sizin kanalınıza abone olmasına belki de onlar vesile olacak. Belki yeterince paraları yok.”

Ünlü yayıncı, yayın yapanlara alçakgönüllü olmalarını tavsiye ederek birçok ünlü yayıncının da ilk zamanlarında abone butonu olmadan yayınlara başladığını hatırlattı. Ninja; “Eğer izleyiciniz bağış yapmıyorsa, abone olmuyorsa kısaca kanalınıza parasal destek vermiyorsa ona “sıyrıl git” demek korkunç bir zihniyet sorunu. Böyle bir kafaya sahipseniz başarısız olmaya mahkumsunuz.” sözleriyle paragöz yayıncılar hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.


Yazarın Diğer Yazıları

Evde sıkılanlara, bağlantıyı koparmamanın yolları Önceki

Evde sıkılanlara, bağlantıyı koparmamanın yolları

Film Karakterleri Koronavirüs Zamanı Nasıl Davranırdı? Sonraki

Film Karakterleri Koronavirüs Zamanı Nasıl Davranırdı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.