Film Karakterleri Koronavirüs Zamanı Nasıl Davranırdı?


Filmlerdeki ünlü kişiler Korona salgınında olsalar nasıl hareket ederlerdi?

Twitter'da bir kullanıcı, Corona virüsü salgınının ardından yönetmen Safdie Kardeşler'e, Uncut Gems'teki Adam Sandler'ın canlandırdığı Howard Ratner karakterinin böyle bir durumda nasıl davranacağını sordu. Bu soruyu ortak Twitter hesaplarından yanıtlayan Safdieler, Howard'ın Corona virüsü salgını sırasında nasıl davranacağını şöyle anlattı:

“Etrafta koşuşturup kara borsadan aşırı pahalı ıslak mendiller ve tuvalet kağıtları alıp koleksiyonu hakkında övünürdü. İlk on günü, olabileceğini unuttuğu aile babası olarak geçirirdi, ta ki çığırdan çıkıp arabasına atlayıp Julia'yı ararken bir yabancıdan Covid kapana kadar.”

Diğer Film Karakterleri Nasıl Davranırdı?

 

Biz de bu sorudan ilhamla, acaba tanıdığımız diğer ünlü film karakterleri salgın zamanında olsalardı nasıl davranırlardı? üzerine kafa yorup sizler için 5 karakter seçtik. 

 

Vito Corleone - The Godfather 

''Onlara red edemeyecekleri bir teklif sunacağım''

The Godfather'n 'Baba'sı Vito, esasında bir İtalyan. Ama uzun yıllardır New York'ta yaşıyor. Acımasız bir mafya babası olsa da ailesine karşı düşkün ve marhametli. Bu süreçte de kendisinden beklendiği gibi; ihtiyatlı ve sorumlu bir aile babası gibi davranırdı. Salgın'ın İtalya'ya da sıçradığı haberini alır almaz, Sicilya'da kalan oğlu Michael'ı adamları vasıtasıyla getirtir ve özel doktoruna test ettirirdi. Büyük oğlu Sonny ise, korona zamanı yerinde duramaz ve muhtemelen yabancı uyruklu bir kadınla birlikte olup, ondan covid kapardı. Oğlunu gizlice gömen Vito, doktorlara bu virüsün aşısını bulmaları için reddedemeyecekleri bir teklif sunardı. 

 

Joker - The Dark Knight 

''Çok basit, Batman'i öldüreceğiz"

Batman Kara Şövalya'nin Joker'i, iflah olmaz bir kötü. Koronavirüs zamanı da kendisinden instagram'da #evdekaldünya diye paylaşım yapmasını beklemiyoruz elbette. Bilakis bu süreci kaos yaratmak için bir fırsat olarak kullanırdı. Joker; salgın korkusunu ve tehlikesini daha da körükler ve Çin'den getirttiği bir tr dolusu yarasayı Gotham şehrine salardı. Bundan da Batman'i sorumlu tutardı ( çünkü Batman de bir yarasa ) Virüs kapmış ve sağlıklı olan 2 grup insanı aynı gemiye koyar ve her birinin eline birer kumanda vererek önce kimin ötekini öldüreceğini test ederdi. Bu salgının tek bir çaresi olduğunu söyler ve 'Nedir'? diye soranlara, 'Çok basit, Batman'i öldüreceğiz' diye yanıt verirdi.  

 

Jordan Belfort - The Wolf of Wall Street​

''Bana bu maskeyi sat''

Para Avcısı filmininin Jordan Belfort'u, yine Howard gibi fırsatçı ve paragöz birisi. Elbette Korona günlerini de fırsata çevirirdi. Virüs'ün başladığını duyar duymaz hemen bir ada satın alır ve arkadaş çevresini toplayarak gece gündüz parti yapardı. Salgın iyice baş gösterince de borsadan değeri düşmüş şirketlerden yok fiyatına hisse satın alır başka şirketlere satardı. Çok sayıda kolonya, maske ve kağıt havlu alıp satarak servetine servet katardı. 

 

Lebowski - The Big Lebowski

''Dude'a bir şey olmaz''

 The Big Lebowski'nin Lebowski'si, yanı namıdiğer Dude, çok rahat biri olduğu için muhtemelen İsrafil Sur'a üflese 3 gün sonra haberdar olur. Virüsü de en son duyanlardan biri olur ve pek de umursamazdı. Arkadaşlarıyla her zaman gittiği bowling salonuna yine gider, salonun kapalı olduğu grünce de dışarıda, kaldırımda bira içerlerdi. Arkadaşı Walter Koronavirüsü sürekli Vietnam'a bağlardı. Ekipten sadece Donny covidi kapıp ölürdü. Dude ve Walter, Doony'nin küllerini bir uçurumda savurur evlerine dönerlerdi. 

 

Forrest Gump - Forrest Gump

''Virüs bir çikolata kutusu gibidir, kime bulaşacağını asla bilemezsin''

 

 

Forrest Gump'in Forrest'i, çok akıllı biri olmasa da iyi niyeti ve saflığından olacak şansı bir şekilde yaver gidiyor. Virüs'ün başladığı günlerde Çin'in Wuhan şehrindeki Huanan balık pazarında olurdu ama virüsü kapmazdı. Dönüşte sevidği kadına götürmek üzere yanına Çin'in yabanı bir bitkisini götürür, uçakta bitkiyi koklayan bir virüs hastası mucizevi şekilde iyileşirdi. Doktorlar o bitkiyi alarak virüsün aşısını geliştirir ve tüm dünyayı kurtarırdı. Bunun üzerine Trump, Forrest'ı Beyaz Saray'a çağırarak kendisine plaket takdim eder ve hazır gazeteciler de toplandığı için, Çinlilere, Meksikalılara ve Araplara küfür ederdi.  


Yazarın Diğer Yazıları

Ninja Terbiyesiz Paragöz Yayıncıları Hedefe Koydu Önceki

Ninja Terbiyesiz Paragöz Yayıncıları Hedefe Koydu

PewDiePie Yeni Mobil Oyun Kontrolcüsünü Tanıttı Sonraki

PewDiePie Yeni Mobil Oyun Kontrolcüsünü Tanıttı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.