Senaristlerin ünlü filmlere gizlediği 15 ipucu


Bazı popüler filmleri yeniden izledik ve yeterince dikkatli bakmazsanız fark edilmesi zor olan bir kaç ipucu bulduk.

Çok az izleyici, yapımcıların filmlerine ekledikleri küçük ayrıntıları fark eder. Ve bu tamamen normaldir - bir film izlerken en önemli amacımız, hikayeyi ve olayı anlamaktır. Ancak ayrıntıları kaçırdığımızda önemli alt mesajları kaçırırız. Örneğin, bazı ayrıntılar karakterler arasında özel bir bağlantıyı gösterebilir ve hatta belirli bir sona işaret edebilir. Ve diğerleri karakterleri daha iyi anlamamıza yardımcı olur.

Senaristlerin ünlü filmlere gizlediği 15 ipucu


1
The Lord of the Rings
İlk filmin tamamı boyunca Boromir, Gondor'un sembolleri taşıyan bir kol zırhı takıyor. Boromir'in ölümünden önce Aragorn, Gondor'un düşmesine izin vermeyeceğine dair söz verir. Boromir bu sözleri duyduğunda, Aragorn'u kralı olarak kabul eder. Boromir öldüğünde, Aragorn zırhını alır.

Bu sahne filmde, ancak sadece 2 saniye sürüyor. Ve zırhtan ziyade Aragorn'un duygularıyla ilgili geçiyor. Gelecekte, bu gerçek vurgulanmamıştır, ancak Aragorn zırhı hikayenin sonuna kadar neredeyse tüm dövüşlerde takar.

2
Harry Potter and the Half-Blood Prince
İlk iki Harry Potter filminde, quidditch oyuncularının üniformalarında forma numarası yoktu. Sayılar ilk kez The Prisoner of Azkaban'da ortaya çıkıyor ve daha sonra bunları 6. filmde açıkça görüyoruz. Bu Harry'nin Voldemort’un 7. hortkuluğu olduğuna dair bir ipucuydu.

3
IT
Pennywise kurbanlarını tüm film boyunca gizlice izliyordu. Bazen, en beklenmedik yerlerde ortaya çıkıyor. Ne karakterler ne de izleyiciler bunu fark etmiyor.

4
Joker
Bu filmdeki her saat 11:11 olarak ayarlandı. Hayranların bu konuda birçok teorisi var. Bunlardan biri saatin hareket etmediğiyle ilgilidir çünkü her şey Arthur'un kafasında oluyor.

5
The Conjuring 2
İnsanları terörize eden güçlü şeytanı yenmek için, onu adıyla çağırmalısınız - Valak. Filmde adın birkaç kez görülmesi ilginçtir, ancak karakterler bunu fark etmez.

6
Coco
Ölüler diyarında karakterler, örneğin 80'lerden kalma bir Macintosh gibi eski teknolojiyi kullanıyor. Bu Apple tarafından yapılan ilk kişisel bilgisayardı ve yapımcılar bunu belirli bir nedenden dolayı eklediler. 1985'te, bilgisayarın piyasaya sürülmesinden hemen sonra, Steve Jobs, Apple'dan ayrıldı ve 1986'da Pixar şirketini satın aldı. Ve bu, 31 yıl sonra Coco'yu çıkaran stüdyoydu.

7
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Gilderoy Lockhart'ın güzel saçları, tüm başarıları kadar sahte idi. Aksi halde, neden masasında ekstra bir peruğa ihtiyacı olsun ki?

8
Harry Potter and the Goblet of Fire
Ölüm yadigarlarının sembolü, son 2 film yayınlanmadan çok önce görünür. İlginç bir şekilde, Goblet of Fire 2005'te yayınlandı ve ölüm yadigarları hakkındaki son kitap 2007'de yayınlandı. Yaratıcılar Rowling’in planlarını açıkça biliyordu.

9
Baby Driver
Grafiti ve diğer işaretler şarkıdaki sözleri ana karakterin kulaklıklarında tekrarlar.

10
Kill Bill: Vol. 1
Kill Bill'in ilk bölümünü izlediğinizde, Uma Thurman’ın karakterinin adını filmin sonuna kadar öğrenmiyorsunuz. Ama Kill Bill: Vol. 2'de, sonunda adıyla hitap ediliyor. Ancak Tarantino aslında ilk filmdeki uçak biletini alırken ismini söyliyor.

11
Inside Out
Bazı Pixar animasyonlarında aynı erişte kutusunu görebilirsiniz. Bu, tüm animasyonların aynı evrende olduğu fan teorisine dair kanıtlardan bir tanesidir.

12
Snatch
Avi bir takma addır. Karakterin gerçek adı masadaki isimlikte yazılı: Abraham Denovitz. New York'taki kuyumcunun, filmde başka bir karakter olan (Londra'da bir kuyumcu) Dug Denovitz ile ilişkili olduğunu bu şekilde çıkarabiliriz.

13
I am Legend
Filmde, terk edilmiş New York'un etrafında birçok poster var. Ama bunlardan biri göze çarpıyor. Bu Batman v Superman: Dawn of Justice'ye ait. Warner Brothers, I Am Legend'in yayınlanmasından 9 yıl sonra bu filmi çekiyor, ancak daha o zamandan beri yapımcılar filmi çekmeyi düşünüyorlarmış.

14
The Twilight Saga: New Moon
Bella, Edward'la biten ilişkisinden sonra ayları pencerenin dibinde geçirdiğinde, arkadaşlarının fotoğraflarının tek tek kaybolduğunu görebilirsiniz. Yapımcılar bize Bella'nın kendisini tüm dünyadan soyutladığını ima ediyor.

15
The Fifth Element
Senaryo gereği, beşinci elementin, gelen kötülükle savaşmak için Dünya'nın 4 elementiyle birleşmesi gerekiyordu. Filmin başında, tüm unsurların hiyerogliflerini görüyoruz: her biri 5 satırdan oluşuyor. Bu nedenle 5 sayısı birçok farklı sahnede görülüyor.

Leeloo'nun 4 elementin hepsini birleştirmek için koluna dövme yaptırması mantıklı olacaktı. Yaptı da zaten. Ancak bazı nedenlerden dolayı 5 yerine 6 satır vardı. Hayranlar, yapımcıların sadece bir hata yaptığını ve düzeltmediğini düşünüyor.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Instagram'da yorum nasıl silinir?

Sonraki

iPhone ve iPad'de Spotlight Aramasını özelleştirme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.