Sinemalarda Bu Hafta


Türkiye'de sinemalarda bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girdi.

Kovan

Yönetmenliğini Eylem Kaftan'ın yaptığı; Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu ve Dizem Kaftan'ın rol aldığı Kovan, izleyici ile buluşacak.

Katıldığı birçok festivalden ödülle dönen Yönetmen Eylem Kaftan'ın ilk uzun metrajlı filmi olan Kovan, annesinin hastalığı üzerine Almanya'dan Artvin'e gelip arıcılıkla uğraşmaya başlayan bir kadının hikayesini konu ediniyor.

Randıman

Yönetmenliğini Mehmet Hoşnut'un üstlendiği Cezmi Baskın, Salih Kalyon, Yağmur Ün, Kerim Aydemir ve Feriha Eyüboğlu'nun rol aldığı Randıman adlı filmi bu hafta vizyona giren bir diğer yerli yapım.  Komedi türündeki film, çalıştığı reklam ajansının önemli bir işi için çocukluğunun geçtiği ve fındık tarlalarında büyüdüğü Ordu'ya giden genç bir kızın başından geçen olaylar etrafında dönüyor.

Cin Baskını

Yağmur Çapal, Neslişah Ertürk, Göknil Gök ve Uğur Elaldı'nın oynadığı yerli korku filmi Cin Baskını filmini Kadir Genç yönetti. 

Okul arkadaşının başarılarını kıskanan bir kızın bunu hazmedemeyip ona karşı büyülere başvurmasıyla kontrolden çıkan olayları konu alıyor.

The Eight Hundred / Sekiz Yüz

Çinli yönetmen Hu Guan imzası taşıyan Sekiz Yüz'ün başrollerinde Zhi-zhong Huang, Zhang Junyi, Hao Ou ve Wu Jiang gibi isimler yer alıyor.

Çin'de büyük bir gişe başarısı elde eden aksiyon ağırlıklı dönem filmi, 1937 yılında Şangay'da kendilerini sıkıştıran Japon ordusuna karşı savaşan 800 Çin askeri ve sivilin hikayesini anlatıyor.

 

The Personal History of David Copperfield / David Copperfield'ın Çok Kişisel Hikayesi

19. yüzyılın en büyük roman yazarlarından Charles Dickens'ın ünlü eserinden uyarlanan David Copperfield'ın Çok Kişisel Hikayesi doğumundan itibaren belli başlı talihsizlikler geçiren ve türlü badireler atlatan David Copperfield'ın, kendine bir yer edinme çabasını anlatıyor.

Başrollerinde Dev Patel, Peter Capaldi, Hugh Laurie, Tilda Swinton ve Ben Whishaw'ın yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Armando Iannucci oturuyor.

 

The Immortal Wars: Resurgence / Ölümsüzlerin Savaşı

Eric Roberts, Mindy Robinson, Bill Oberst Jr. ve Ronnie Nanos'ın başrollerinde yer aldığı Ölümsüzlerin Savaşı, aksiyon meraklılarının ilgisini çekecek türden.

Yönetmen koltuğunda Joe Lujan'ın oturduğu film, müttefik haline gelen Trikalypse ile isyancıların, hüküm süren Dominion'a karşı verdikleri özgürlük savaşını beyaz perdeye taşıyacak.Yönetmen koltuğunda Joe Lujan'ın oturduğu film, müttefik haline gelen Trikalypse ile isyancıların, hüküm süren Dominion'a karşı verdikleri özgürlük savaşını beyaz perdeye taşıyacak.

 

Witches in the Woods / Ormandaki Cadı

Hannah Kasulka, Craig Arnold, Sasha Clements, Corbin Bleu ve Alexander De Jordy'in rol aldığı Ormandaki Cadı adlı filmin yönetmenliğini Jordan Barker üstlendi.

Korku ve gerilim türündeki yapımın hikayesi; üniversite öğrencisi Jill ve arkadaşlarının çıktıkları kış tatilinde yaşanan gerilimli olaylar etrafında şekilleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Ben Affleck: Sinema Dünyası Değişecek

Sonraki

Tom Hanks'ten Forrest Gump İtirafı; Çekimler İçin Cebimden Para Verdim

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.