Tom Cruise'un Kariyeri Boyunca Geri Çevirdiği Roller


Tom Cruise her ne kadar, Ethan Hunt ve Maverick gibi ikonik karakterlere imzasını atmış olsa da sinemaseverlerin hayranlık duyduğu bir çok rolü geri çevirmişti.

Top Gun ve Mission: Impossible (Görevimiz Tehlike) serileriyle bilinmesinin yanı sıra Stanley Kubrick, Steven Spielberg, Ridley Scott ve Martin Scorsese gibi dünyanın en ünlü yönetmenlerinin tercih ettiği bir oyuncu olan Tom Cruise, sinemaseverlerin hayran olduğu bir çok rolü de geri çevirmişti.

Bunlardan en bilineni ise Iron Man. Marvel Sinematik Evreni'nin en ikonik karakterlerinden biri olan Iron Man. Robert Downey Jr.'ın canlandırdığı Tony Stark karakteri muhtemelen uzun süre Marvel hayranlarının zihninden silinmeyecek ancak Tom Cruise'u da Stark kostümü içinde izlemek pek çokları açısından enteresan olurdu.

Belkide oynayamadığına en pişman olduğu rol ise kuşkusuz Tim Robbins ve Morgan Freeman'la özdeşleşen Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) filmidir. Andy Dufresne karakteri ilk olarak Cruise'a verilmek istense de işler farklı yönde ilerlemiş. Filmin yapımcısı Rob Reiner rolü Cruise'a önermek istese de filmin yönetmeni Frank Darabont'un farklı fikirleri vardı.

Bununla birlikte Johnny Depp dendiğinde akla ilk gelen birkaç rolden biri olan Edward Scissorhands için de ilk olarak Tom Cruise düşünülmüş. Her ne kadar filmin yönetmeni Tim Burton ve Cruise karakter üzerine konuşmak üzere bir araya gelse de rolü Depp canlandırmıştı.

Nobel ödüllü matematikçi John Nash'in hayatının konu alındığı Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) için Russell Crowe'dan önce Cruise düşünülse de aktör Vanilla Sky filmi için rolü reddetmiş.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Mad Max Fury Road Devam Filmi Geliyor

Sonraki

Yepyeni iPhone 12 Serisinin Duvar Kağıtları Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.