Tüm Zamanların En Çok İzlenen YouTube Videoları


YouTube tarihinde en çok izlenen videoların çoğunluğunu müzik videoları ve çocuklara yönelik içerikler oluşturuyor.

Artık popüler olmak için YouTube'da, çok izlenen bir videonuzun olması yeterli. Ülkemizde Reymen'in ulaştığı popülariteyi bu açıdan değerlendirebiliriz.

Size biraz ilginç gelebilir ama bu izlenme sayıları göz önünde bulunduracaksak, video paylaşım sitesi olan YouTube'un viral videolardan ziyade müzik videoları ve çocuk dostu içerikler için önde gelen bir platform olacağını ön görmek herhalde hiçde abartılı bir düşünce olmaz.

Hemen geri sayıma başlayalım…

10. Justin Bieber - Sorry (3,42 milyar)

Justin Bieber, YouTube tarihinde ilk defa 1 milyar kez görüntülenmeyi başaran video sahibi olan ikinci müzik sanatçısı olmasına rağmen, bugün listemize 10. sıradan girdi.

9. Miroshka TV — Learning Colors Multi-Colored Eggs on the Farm (3,64 milyar)

Çocuklar için hem eğitici hem de eğlenceli videolar kategorisinde ki içerikler, YouTube'da en çok izlenen videolar sıralamasında yavaş yavaş yerini alıyor. Şöyle düşünün: Çocuklar günün bir bölümünde ekrana bakacaklarsa, ebeveynler tarafında tercih edilen eğitici ve eğlendirici içerikler oluyor. Miroshka TV'nin Miroshka TV — Learning Colors Multi-Colored Eggs on the Farm'ı YouTube ilk yüklendiğinden bu yana 2 yıl içinde 3,6 milyardan fazla görüntülendi ve listemize 9. sıradan girdi.

8. Psy - Gangnam Style (3,79 milyar)

Ve Psy's Gangnam Style, bir milyardan fazla izlenen ilk YouTube videosu olarak tarihe geçti. Dahası bu hedefe videoyu YouTube'a yükledikten sonra altı aydan kısa bir sürede ulaştı ve bu zamanında inanılmaz bir başarıydı. Mayıs 2014'te 2 milyar görüntülemeye ulaşan ilk video oldu ve 2015'e kadar da kendisine yakın bir rakip görmedi. Ama şimdi  Gangnam Style fişek gibi çıkışından neredeyse sekiz yıl sonra ilk 10 listemize 8. sırada ancak yer bulabildi.

7. LooLoo Kids - Johny Johny Yes Papa (3,90 milyar)

İlk 10 listemizde 7. sıraya çocuklar için başka bir video daha girdi. “Johny Johny Yes Papa”. Yaramaz bir bebek ve babası hakkında kısa, animasyonlu bir müzik videosu. Babası açıkça onaylamasa da, biraz şeker yemeye çalışan bir bebek hakkında ve basit bir şarkı eşliğinde hazırlanmış son derece basit bir video ve rahatsızlık vermeyecek kadar kısa. 3 milyardan fazla kez görüntülendiğini ve dinlendiğini düşünürsek bu iyi bir şey demek ki.

6. Mark Ronson - Uptown Funk ile Bruno Mars (3,95 milyar)

Listemizdeki ilk üç videodan daha eski olmasına rağmen, Uptown Funk liste başı olmak için mücadeleyi bırakmayacağa benziyor. Ronson'ın videosu, Kasım 2014'te YouTube'a çıktı ve hızla şimdiye kadarki en popüler ve en beğenilen videolardan biri oldu.

5. Masha and the Bear — Recipe for Disaster (4,33 milyar)

Netflix'te 3 sezonu bulunan Masha and the Bear çocuklar için Rus CGI animasyon TV şovunun bölümünden biri. Garip olan ise Masha and The Bear ana vatanı, yani Rusya dışında dünyada oldukça popüler ve birçok bölümü YouTube'da büyük izlenme sayılarına sahip. Ve listemize 5. sıradan girdi.

4. Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth See You Again (4,73 milyar)

Nisan 2015'teki ilk çıkışından bu yana 4 milyardan fazla görüntülemeyi başaran video The Fast And The Furious'un 2013'te ölen eski yıldızı Paul Walker'a adandı.

Video, 10 Temmuz - 4 Ağustos 2017 tarihleri ​​arasında YouTube'da en çok izlenen video oldu ve Gangnam Style'ı tahtından indiren ilk video oldu. Ayrıca 26 Ağustos 2016 ile 25 Temmuz 2017 arasında en çok beğeni alan video oldu.

See You Again, 2 milyar görüntüleme sınırını geçen ikinci ve 4 milyardan fazla kez görüntülenen yalnızca beş videodan biri olmayı başardı.

3. Ed Sheeran - Shape of You (4,99 milyar)

İzlemiş olsanız da, olmasanız da, Shape of You'nun tüm zamanların en çok izlenen videolarından biri olduğunu inkar etmek mümkün değil. YouTube'da 1 milyar görüntülemeye hızlıca ulaşan üçüncü video olmayı başardı, aynı zamanda 2 milyar ve 3 milyar görüntülemeye hızla ulaşan YouTube tarihindeki ikinci video oldu.

2. Pinkfong - Baby Shark Dance (6.65 milyar)

Bir çocuk şarkısının YouTube tarihinde en çok izlenen ikinci video olması eminim size garip geliyordur.

Koreli pop müzik yapımcısı Pinkfong tarafından yapılan Baby Shark Dance aslında karmaşık bir şarkı değil. Şarkıda köpekbalıklar ve nakaratlar var hepsi bu. 

Açıkçası bende çocuklar üzerindeki yatıştırıcı etkisini evde kendi çocuğum üzerinde denedim ve 15 defa üst üste oynatmak zorunda kaldım. Baby Shark'ın hızlı yükselişinin devam edeceği aşikar.

1. Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee (6.97 milyar)

Ve işte 1 numara. YouTube'un dünya çapında en çok izlenen Luis Fonsi - Despacito ile Daddy Yankee‘nin yakın zamanda birinciliği elinden bırakmayacağını gösteren ve neredeyse tamamen İspanyolca olan bir video.

Porto Rikolu sanatçılar Luis Fonsi ve Daddy Yankee'nin yer aldığı Despacito, Ocak 2017'de YouTube'a girdi ve yalnızca 97 günde 1 milyardan fazla görüntülenme elde etti. Şimdiye kadar YouTube'da en hızlı 1 milyar rakamına ulaşan ikinci video. Video, 2 milyar görüntüleme ve sonrasında 4 milyar, 5 milyar ve şimdide 6 milyar görüntülemeyi aşan ilk video olma ünvanını elinde bulunduruyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Tom Hanks'ten Forrest Gump İtirafı; Çekimler İçin Cebimden Para Verdim

Sonraki

Xiaomi Z Tasarımlı Katlanabilir Telefon Üretecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.