Türkiye'de Blu Tv Netflix'i Geride Bıraktı


Dünya genelinde 192 milyon abonesi olan Netflix, 66 ülkede yapılan araştırmaya göre en fazla tercih edilen yayın platformu oldu. Türkiye'de 1. liği ise Blu Tv aldı.

Sinema ve dizi dünyasının Google'ı olarak bilinen Justwatch, 66 ülkedeki farklı yayın platformlarını mercek altına aldı. Netflix'in yasak olduğu Çin'de ise halkın en çok izlemekten keyif aldığı platform iQIYI oldu. Almanya, Avusturya ve Hindistan'da en fazla Amazon Prime Video izlenirken Türkiye'deki izleyiciler Blu TV'yi tercih etti. Araştırmaya göre Netflix, 61 ülkede en fazla tercih edilen platform oldu.

netflix

Netflix, güncel verilere göre 192 milyonun üzerinde aboneye sahipken rakibi iQIYI'nin 105 milyon abonesi bulunuyor. Bu iki şirketi 26 milyon abone ile Prime Video takip ediyor. Türkiye'nin yayın platformu Blu TV'nin ise 4.2 milyon abonesi var.

blu tv


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

iPhone 12 ailesi sonunda görücüye çıktı

Sonraki

Mad Max Fury Road Devam Filmi Geliyor

Yorumlar

  • Türkiye'de diye başlayan ve boş yazıyla dolu bi haber olamaz. Bilgi verecekseniz grafik falan ekleyin senelere göre kim neymişte ne olmuş?

  • Neşfiliks izlemiyorum ama blue TV onu yanından bile geçemez korsan CD çiler den kaç papel aldın Android kafa reklam icin.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.