Twitch'te birini nasıl engellersiniz?

Twitch'te birini nasıl engellersiniz?

Twitch, basit kurallara uymayan ve diğerlerine saygısız olan kanalları ve kullanıcıları yasaklamak için bir seçenek ekledi. Peki, Twitch'te birisini nasıl engelleyebilirsiniz? İşte bununla ilgili bazı bilgiler.

Twitch, çok sayıda üyesi olan bir topluluk olduğu için, bazen kullanıcılar birbirlerine saldırgan sözler söyleyerek sohbet edebilirler. Bundan kaçınmak ve iletişim sırasında iyi bir davranış sergilemek için Twitch, basit kurallara uymayan ve diğerlerine saygısız olan kanalları ve kullanıcıları yasaklamak için bir seçenek ekledi. Peki, Twitch'te birisini nasıl engelleyebilirsiniz? İşte bununla ilgili bazı bilgiler.

Twitch'te birini nasıl engellersiniz?

Twitch Komutları

Twitch sadece video akışı platformu değildir, birçok insanın aynı ilgi alanlarına sahip başkalarıyla iletişim kurabileceği bir yerdir ayrıca. Yani, Twitch'teki sohbet, iletişim kurmanın iyi bir yoludur ve sohbetle birlikte birçok seçenek gelir.

Bu nedenle, tüm kullanıcılar için mod seçenekleri, kullandığınız adın renklerini değiştirme, görmezden geldiğiniz kişilerden gelen mesajlardan kurtulmanıza izin verme gibi birçok komut vardır.

Moderatörler ve yayıncılar için bazı özel komutlar da vardır. Ana seçenek engellemedir. Yazımızın da ana konusu engelleme olduğundan, şimdi bunun hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Kanalınıza erişimi yasaklayın

Yayıncıysanız, akış sırasında doğal olarak çok işiniz olur. Kanalınızda bir sohbet olduğundan, sohbet odanızda bir moderatör olmanızı sağlayabilirsiniz. Güvendiğiniz birinin moderatör olarak ayarlandığından emin olun, böylece akış sırasında kesintiye uğramanız gerekmez.

Daha önce de söylediğimiz gibi, birini sohbet odanızdan geçici veya kalıcı olarak olarak engelleyebilirsiniz. Geçici yasak, kullanıcı için bir tür uyarıdır, bu nedenle zaman aşımı sona erdiğinde sohbet odasındaki diğer insanlara karşı daha saygılı davranmaya çalışabilir.

Kalıcı bir yasak, kişinin sohbet odanızdan ve kanaldan çıkarılmasını sağlayacaktır.

Yasaklama komutu nasıl kullanılır

Yasaklama komutunu kullanmak için, sohbet moderatörü veya yayıncının kendisi / ve ardından yasak sözcüğü yazmalıdır. Bundan sonra, yasaklamak istediği kişinin adını girmesi yeterlidir. Sohbet odasındaki metin çubuğuna yasaklama komutunu yazmak yerine yasakla düğmesini de kullanabilirsiniz.

Birini geçici olarak engellemek için, yayıncı veya moderatör / ve kelime zaman aşımı süresini yazmalıdır. Bundan sonra, belirli bir süre için yasaklamak istediğiniz kullanıcının adını girin. Adın yanına, kullanıcının yasaklanacağı saniye sayısını girin. Bu, onun, yasaklarken ayarladığınız süre boyunca sohbet odasında iletişim kuramayacağı anlamına gelir.

Tüm bunlar Twitch'teki bazı kullanıcıları yasaklama prosedürüyle ilgilidir. Tüm bu komutlar tersine çevrilebilir, tek yapmanız gereken / , daha sonra yasağı kaldırılmış kelimeyi ve kullanıcının takma adını yazmaktır. Kullanıcının yasağını kaldırmak için de bir düğme vardır, bu nedenle sohbet odasındaki metin çubuğundaki komutları yazmanız gerekmez.

Yasaklanan kullanıcıların listesi

Yasaklanan kullanıcıların listesini görmek için Kanal Ayarları'na gidin. Listeyi orada görebileceksiniz ve ayrıca listedeki kullanıcı adlarının yanında belirli kullanıcıları yasaklayan moderatörün kullanıcı adını göreceksiniz. Birinin yasağını kaldırmak istiyorsanız, üzerinde yasağı kaldırılmış bir kelime olan düğmeye tıklayın.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Android ve iOS için en iyi YouTube ipuçları Önceki

Android ve iOS için en iyi YouTube ipuçları

YouTube Premium'un Avantajları ve Dezavantajları Sonraki

YouTube Premium'un Avantajları ve Dezavantajları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.