Twitch ve SoundCloud Sözleşme İmzaladı

Twitch ve SoundCloud Sözleşme İmzaladı

Twitch ve SoundCloud firmalarının yaptıkları anlaşmayla artık müzisyenler de Twitch üzerinden canlı yayın içerikleri sayesinde para kazanabilecekler.

Müzik içeriği hizmeti sunan Soundcloud ve canlı yayın platformu Twitch aralarında yaptıkları sözleşme neticesinde özellikle son dönemde korona virüs salgını sebebiyle para kazanmada güçlük çeken bağımsız müzisyenlere yeni bir kazanç kapsısı açıldı. DJ'lik, sahne işleri, konser gibi etkinliklerin dünya çapında korona virüsü salgını sonrasında iptal edilmesi neticesinde hayatlarını idame ettirecek parayı kazanmada güçlük çeken müzisyenler, anlaşma sayesinde Twitch'in para kazandıran üyelik (Affiliate) sistemine dahil olacaklar.

Normalde kimi Twitch yayıncıları için haftalar hatta aylar alabilen üyeliğe kabul süreci iki firma arasında imzalanan sözleşmeyle müzisyenler için birkaç günde para kazanmalarına olanak sağlayacak. Bu imkan SoundCloud Pro, SoundCloud Premiere ve SoundCloud'un bilgilendireceği müzisyenlere tanınacak. Sözleşmenin getirisinden faydalanmak isteyen müzisyenlerin önce ücretsiz olan bir Twitch hesabı oluşturması gerekiyor. Twitch'te SoundCloud bağlantısının olduğu bir formu doldurduktan sonra ilk adım tamamlanmış olacak. Müzisyenlerin SoundCloud hesabına birkaç gün içerisinde Twitch'in üyelik (Affiliate) programına katılımlarının kabul edildiğine dair bir ileti gelmesi sonrasında müzisyenler oluşturdukları içeriklerden para kazanabilecekler.

Twitch ile SoundCloud arasındaki imzalanan sözleşmede üyelik (Affiliate) programında müzisyenlere tanınan “hızlı para kazanma” ayrıcalığının ne kadar süreyle geçerli olacağı belirtilmedi. Nitekim sözleşmenin altına düşülen şerhte “tanınan imtiyaz garanti değildir” ibaresi yer alıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Video konferans aramasında yapılması ve yapılmaması gerekenler Önceki

Video konferans aramasında yapılması ve yapılmaması gerekenler

Evde sıkılanlara, bağlantıyı koparmamanın yolları Sonraki

Evde sıkılanlara, bağlantıyı koparmamanın yolları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.