Uygulamalarınızı güncel tutmanız için 5 neden

Uygulamalarınızı güncel tutmanız için 5 neden

Uygulamaların en son sürümünü almak için güncellemeniz gerekir. Ancak, güncellemeler neden bu kadar önemli? Uygulamalarınızı güncel tutmanın birkaç nedeni vardır ve hepsini listeleyeceğiz.

Uygulamalar olmadan akıllı telefonlar bağımlılık yapmaz ve kullanımı eğlenceli olmazdı. Tüm büyük uygulama mağazaları geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Ne yükleyeceğinizi seçebilirsiniz ve iPhone, Android ve Windows telefonlar için birçok harika seçenek vardır.

Geliştiriciler, kullanıcıların inanılmaz bir deneyim yaşayabilmeleri için uygulamaları geliştirmek için 7/24 çalışıyor. Uygulamanın en son sürümünü edinmek için güncellemeniz gerekir. Ancak, güncellemeler neden bu kadar önemli? Uygulamalarınızı güncel tutmanın birkaç nedeni vardır ve hepsini listeleyeceğiz.

Uygulamalarınızı Güncel Tutmanız İçin 5 Neden

Güncelleme, çok fazla zamanınızı veya çabanızı gerektirmez. Bu basit bir süreçtir. Cihazınızda uygulama mağazasını açmanız ve güncelleme düğmesini bulmanız yeterlidir.

Her şey oldukça basit olsa da, birçok kullanıcı buna çok fazla dikkat etmiyor. Güncellemeler olmadan, sahip olduğunuz uygulamalar mümkün olduğunca düzgün çalışmayacak ve tüm cihazınız yavaşlayabilir. Ayrıca, uygulamanın kilitlenmesi veya telefonun rastgele yeniden başlatılması gibi bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinin önemini anlamak çok önemlidir. Daha fazla uzatmadan, her zaman en son sürümleri almanızın nedenlerini görelim.

Güncellemeler güvenliği artırır

Öncelikle en önemli nedenden başlayalım. Uygulama güncellemeleri, kişisel bilgilerinizi koruyan cihazınızın güvenliğini artırır. Cihazınızdaki bazı uygulamalar güncel değilse, bilgisayar korsanları eski tasarımlarından yararlanabilir.

Sonuç olarak, telefonunuzu hackleyebilir ve kişisel bilgilerinizi çalabilirler. Ama sadece bu değil. Ayrıca sizin adınıza sahte mesajlar gönderebilir, e-postalarınıza ve belgelerinize erişebilir veya ödeme hesaplarınızı kullanabilirler.

Bunu nasıl önleyebilirsiniz? Oldukça basit. Sadece uygulamaları güncelleyin ve en son sürümleri edinin. Cihazınızda artık kullanmayacağınız birçok uygulama olması durumunda, bunları kaldırmak en iyisidir.

Hata düzeltmeleri

Çoğu zaman birçok kullanıcının bir uygulama ile aynı sorunu bildirir. Örneğin, menü düğmesine tıkladığınızda uygulama kilitleniyor. Bu sorun uygulama geliştiricilerine bildirildikten sonra bir çözüm bulacak ve bir uygulama güncellemesi getirecek. Genellikle güncellemenin hata düzeltmeleri getirdiğine işaret ederler.

Uygulamayı güncellediğiniz anda, sorunun giderildiğini ve her şeyin yolunda gittiğini fark edeceksiniz. En sevdiğiniz uygulamalardan birinde bir hata fark ederseniz, kendinize en son sürüme sahip olup olmadığınızı sorun. Uygulama mağazasına gidin ve güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Varsa, alın ve problemden kolayca kurtulun.

Sorunlardan kaçının

Çoğu zaman, bir üçüncü taraf uygulaması telefonunuzda bazı sorunlara neden olabilir. Android kullanıcısıysanız ve bir sorun fark ettiyseniz, çözümlerden biri cihazınızı güvenli moda getirmektir. Güvenli modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır, böylece uygulamalardan birinin soruna neden olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Telefonunuz güvenli modda iyi çalışıyorsa uygulamaları tek tek kaldırmanız veya fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Her iki işlem de zaman alıcı olabilir. Uygulamanın soruna neden olmasının iki ana nedeni vardır. İlk olarak, kötü kodlanmış olabilir. İkincisi, sorunlara neden olan eski bir tasarıma sahip olabilir. Bu nedenle, tüm bu zorluklardan kaçınmak için uygulamalarınızı güncel tutun.

Daha iyi performans

Eski uygulamalar ağırıdır. Süper yavaş çalışırlar ve hepimiz gerçekten sinir bozucu olduğunu kabul edebiliriz. Buna ek olarak, tüm cihazınızı etkileyebilir ve yavaşlatabilirler. Cihazınızın yavaş veya normalden daha yavaş çalıştığını fark ederseniz, artık bazı uygulamaları güncellemenin zamanı gelmiştir. 

Telefonunuzda çok fazla uygulama olması durumunda, yalnızca kullandıklarınızı saklayın. Gerisini kaldırın. Bunlar sadece telefonunuzdaki alanı kullanır ve yavaşlatır. Ardından, günlük olarak kullandıklarınızı güncelleyin. Telefonun performansındaki farkı anında göreceksiniz.

Yeni özellikler

Son olarak, güncellemeler yeni özellikler getirir. Instagram'ın ilk zamanlarını hatırlayın. Bir kaç filtre ve bir kaç ince ayar vardı. Hepsi bu kadar. Yıllar içinde uygulama güncellemeler yoluyla birçok heyecan verici yeni özellik kazandı. Artık Instagram hikayeleri, yer imleri, daha fazla filtre, tek bir gönderide aynı anda birkaç fotoğraf paylaşma yeteneği vb. var.

Bu, oyunlar da dahil olmak üzere diğer birçok popüler uygulama için geçerlidir. Daha fazla seviye, daha fazla seçenek vb. Özellikler açısından, gelişmiş güvenlik de bekleyebilirsiniz. Örneğin, Instagram'da artık 2FA'yı etkinleştirebilirsiniz. Snapchat'i seviyorsanız, giriş doğrulamasını etkinleştirerek hesabınızın güvenliğini artırabilirsiniz.

Ayrıca, uygulama tasarımları değişiyor ve şimdi çoğu modern ve minimalist bir görünüme sahip. Yani, bu konuda da yeni şeyler bekleyebilirsiniz.

Artık, uygulamalarınızı güncel tutmak için 5 nedeni bildiğinize göre büyük resme sahipsiniz. Hangi akıllı telefona sahip olursanız olun, daha iyi performans, güvenlik ve yeni özellikler için uygulama mağazasına gidin ve uygulamaları güncelleyin.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Yayıncının Sevinci Bilgisayarının Düşüp Kırılmasına Sebep Oldu Önceki

Yayıncının Sevinci Bilgisayarının Düşüp Kırılmasına Sebep Oldu

Coronavirus, Apple firmasının üç aylık gelirine zarar verecek Sonraki

Coronavirus, Apple firmasının üç aylık gelirine zarar verecek

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.