Windows'da Bluetooth nasıl açılır

Windows'da Bluetooth nasıl açılır

Bluetooth'u farklı yöntemler kullanarak nasıl açacağınızı göstereceğiz ve Bluetooth cihazınızı PC'nizle eşleştirme sürecinde size rehberlik edeceğiz.

Windows PC'nizi ilk satın aldığınızda, Bluetooth'a bağlanma yeteneğinden heyecan duyuyordunuz. Ancak, farenizi, klavyenizi, hoparlörünüzü veya diğer Bluetooth özellikli aygıtlarınızı bilgisayarınızla eşleştirebilmeniz için bu özelliği nasıl etkinleştireceğinizi henüz tam olarak anlayamadınız.

Bu sorun sona eriyor. Size yardımcı olmak için, Bluetooth'u farklı yöntemler kullanarak nasıl açacağınızı göstereceğiz ve Bluetooth cihazınızı PC'nizle eşleştirme sürecinde size rehberlik edeceğiz.

Yöntem 1: Windows Ayarları

Bir Bluetooth cihazını kullanmaya başlamadan önce şeyleri yapılandırmanız gerekir. Bu, Windows ayarlarına gitmek anlamına gelir; bu, Windows 7'deki Denetim Masası ve Windows 10'daki Ayarlar uygulaması anlamına gelir.

Windows 10

Adım 1: Windows 10'da, Eylem Merkezi'ni açmak ve Tüm ayarlar düğmesini tıklayın. Ardından, Cihazlar'a gidin ve sol taraftaki Bluetooth'u tıklayın.

Yöntem 1: Windows Ayarları

Adım 2: Orada, Bluetooth'u Açık konuma getirin. Bluetooth'u açtıktan sonra Bluetooth veya diğer cihazları ekle'yi tıklayabilirsiniz. Bluetooth'a tıklayın, Windows 10 Bluetooth cihazlarını aramaya başlayacaktır.

bluetooth

Adım 3: Bluetooth cihazınızın eşleme modunu başlattığınızı varsayarsak, kullanılabilir cihazlar listesinde göründüğünü görürsünüz. Seçin ve talimatlara göre devam edin. Cihazı bağladıktan sonra, bağlı çevre birimleri listesinde görünecektir.

Windows 7

Genellikle, bir Bluetooth adaptörü bir Windows 7 sistemine yüklendikten ve yapılandırıldıktan sonra, otomatik olarak açılır ve kullanıma hazır hale gelir. Bazı bilgisayarlarda, örneğin, yerleşik Bluetooth özelliğine sahip bir dizüstü bilgisayarda, Bluetooth'u açacak veya kapatacak bir klavye kısayolu bulunabilir veya sistem tepsisinde aynı işlevi gerçekleştirecek bir simge bulunabilir.

Ayrıca, farklı PC'ler ve Bluetooth adaptörleri bir Bluetooth cihazına bağlanmak için yardımcı programlarla birlikte gelebilir. Ancak, genellikle Başlat düğmesini tıklatıp Aygıtlar ve Yazıcılar'ı seçebilirsiniz. Cihaz ekle'yi seçin, istediğinizi seçin ve İleri'yi tıklayın. Alternatif olarak, başlamak için Denetim Masası'nı açıp Donanım ve Ses ve ardından Aygıtlar ve Yazıcı'ya erişebilirsiniz. Cihazınızı eşleştirmek için talimatları tekrar uygulayın.

Yöntem 2: Eylem Merkezi'ndeki Bluetooth düğmesini tıklatın

Eylem Merkezi'ndeki Bluetooth düğmesini tıklatın

Windows 10'da Bluetooth, yalnızca Eylem Merkezi'ni açıp Bluetooth düğmesine tıklayarak kolayca açılıp kapatılabilir. Düğme, şu anda bir Bluetooth cihazı veya şu anda bağlı ve kullanımda olan bir birincil cihazın belirtisi yoksa, Bluetooth simgesinin yanı sıra “Bağlı değil” etiketiyle birlikte gelir. Düğme gri renkteyse, Bluetooth kapatılır.

Bir Bluetooth cihazını Windows PC'nizle eşledikten sonra, her ikisi de açıldığında ve menzil dahilinde olduğunda otomatik olarak bağlanmalıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, Bluetooth'u aktif olarak kullanmadığınızda, pil ömründen tasarruf etmek ve haksız tarafların saldırıları için olası herhangi bir yolu kaldırmak için onu kapatabilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

İPhone'da fotoğraf çekme sesi nasıl kapatılır. Önceki

İPhone'da fotoğraf çekme sesi nasıl kapatılır.

Zoom 300 Milyon Kullanıcı sınırını aştığını açıkladı Sonraki

Zoom 300 Milyon Kullanıcı sınırını aştığını açıkladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.