İzlediğinizde göz yaşlarına boğulacağınız 45 film

İzlediğinizde göz yaşlarına boğulacağınız 45 film

Hepimizin bazen iyi bir gözyaşı seline ihtiyacımız vardır ve bize sorarsanız aşağıdaki filmler bu görevi layıkiyle yerine getirecektir.

Nasıl hissettiğin önemli değil - bazen sadece iyi bir ağlamaya ihtiyacın vardır. Mutluluk ya da keder gözyaşları olsun, bir filmin karakterlerine o kadar bağlı olduğunuzu düşünüyorsanız, gözünüzün arkasındaki hareketliliği deneyimlersiniz. 

Batan gemiler. Kanser. Kalp kırıklıkları. Bunlar en sevdiğimiz üzücü filmlerde ortaya çıkan konulardan sadece birkaçı. Ağlamak istiyorsanız izlemek için en iyi gözyaşı filmlerini sizler için listeledik.

İzlediğinizde göz yaşlarına boğulacağınız 45 film


1
A Star Is Born
Her sanatçı müzikten oyunculuğa atlayamaz, ancak bahsettiğimiz Lady Gaga. Gaga, Ally karakteri için savaştığı şöhreti elde ettiği için bizi mahveder - ama bir bedeli vardır. Bradley Cooper ile kimyası yadsınamaz ve bu yüzden seyirciler çok beğenir bu filmi.

2
Beaches
Yetişkinlik boyunca arkadaşlıklarını sürdüren iki çocukluk arkadaşının bu hikayesi, Barbara Hershey ve Bette Midler'in gösterileri sayesinde çok güçlüdür. Film müziği, sizi filmin yaptığı kadar kahredecek.

3
Good Will Hunting
Robin Williams, performansları ile dünyadaki hemen hemen herkesin gözyaşlarını harekete geçirme yeteneğine sahiptir ve bu durumda, bunun için bir Oscar kazandı.

4
Mr. Holland's Opus
İşte tüm öğretmenler için bir tane. 1995'teki bu mücevher, bir müzik öğretmeninin (Richard Dreyfuss) kariyerini ve yol boyunca etkilediği genç yaşamları takip ediyor. Geri dönüp hayatınızda fark yaratan eğitimcilere teşekkür etmek isteyeceksiniz.

5
The Light Between Oceans
Michael Fassbender ve Alicia Vikander, denizde buldukları bir kız çocuğunu kurtarıp evlat edinen bir çift olarak rol alırlar. Asıl sorun, kendi çocuklarına sahip olamayan çiftin kızın gerçek annesini bulmalarıyla ortaya çıkar.

6
A Walk to Remember
A Walk to Remember ölümle ilgili erken yaştaki gençlik filmlerinin atasıdır. Party-hard filmlerle karıştırılmaması gereken bir gençlik filmidir.

7
Here on Earth
Leelee Sobieski + Chris Klein + Josh Hartnett + kanser = göz yaşları

8
My Girl
Thomas J. ve Vada Sultenfuss çok iyi arkadaştırlar ta ki bir arı saldırısı onların bu dostluğuna bir son getirene kadar

9
Lion King
Bu filmde sizi güldürecek birçok sahne var - ve sonra Mufasa var. Sadece bu ismi yazmak bile boğazımızın düğümlenmesine neden olur.

10
Amy
Muhtemelen Amy Winehouse'un hikayesini zaten biliyorsunuzdur, ancak tüm cesur ayrıntıları görmek daha da yürek kırıcıdır.

11
If Beale Street Could Talk
Bunu ödül sezonunda izlemediyseniz, şimdi hemen izleyin. Drama, 1970'lerde Harlem'de siyah bir çifti konu alıyor. Birlikte bir hayat kurmaya ve Amerikan rüyasını kovalamaya çalışırken karşılaştıkları adaletsizlikleri gösteriyor. Regina King performansı için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını evine götürdü.

12
Other People
İnsanlar Molly Shannon'ı Saturday Night Live'da oyuncu olarak tanıyor. Sizi kandırmasına izin vermeyin - 2016'dan bu yana takdir edilmeyen bir bağımsız filmde kanserle savaşan biri olarak ödüllü bir performans sergiliyor.

13
The Notebook
Ryan Gosling ve Rachel McAdams bu 2004 dramasında büyük ilgi gördü, ancak bu aşk hikayesinin duygusal etkisini gerçekten eve getiren Gena Rowlands ve James Garner'dı.

14
Armageddon
Temelde herkes ölür, bu berbat. Ama Ben Affleck ve Liv dersek... bu harika!

15
Legends of the Fall
Tristan'ın (Brad Pitt'in) Samuel'in kalbini elinde tutarken hayvansal acı çığlıkları. Daha fazlasını söylememize gerek var mı?

16
P.S. I Love You
Bir kadın ölümünden kısa bir süre sonra kocasından mesajlar ve sürprizler almaya başlar. Tatlı, acı verici ve Gerard Butler çok çekici.

17
The Pursuit of Happyness
Bir babanın umudunu yitirmeden bütün olumsuzluklara rağmen savaşması ve azmin zaferinin en iyi örneği olmasını anlatan filmin sonunda göz yaşlarınıza hakim olamazsınız.

18
Les Miserables
Victor Hugo, Les Miserables adlı kitabını yazarken gerçekten doğrudan konuya giriyordu. Klasik romanının film uyarlaması gerçekten sefil insanlarla doludur ve ortam kasvetli. Evet, bazı sevdiklerin ölecek (sonuçta bir devrim) ama bazı mutlu anlar da var, söz veriyorum.

19
Room
Jacob Tremblay’ın ekran aydınlatması yeteneği - ekran annesiyle esir tutulması gibi koşullar ne kadar kasvetli olursa olsun, görülmesi gereken bir manzara. Joy’un (Brie Larson) kaçtıktan sonra acı verici bir şekilde iyileşmesi hem ham hem de karışık.

20
The Theory of Everything
Eddie Redmayne'ın Stephen Hawking rolünde Her Şeyin Teorisi'ndeki performansı tıpkı Stephen'ın kendisi gibi güzel, dramatik ve kesinlikle mükemmeldir.

21
Beautiful Boy
Yalan söylemeyeceğim: Bu film baştan sona üzücü. Film gibi Timothée ve Steve Carrell de harika performanslar sunuyor.

22
Like Crazy
Uzun mesaje ilişkilerin ne kadar kötü olduğu daha iyi anlatılamazdı.

23
Seven Pounds
Asla toplum içinde ağlamam derdim Seven Pounds'u izleyene kadar. Bu inanılmaz bir film ve Will Smith ayakta alkışlamaya layık bir performans verdi.

24
The Way We Were
Film ilk başlarını ağlamadan izlemeniz çok zor. Plaza Hotel'e bir daha asla aynı şekilde bakmayacaksınız.

25
Blue Valentine
Ryan Gosling ve Michelle Williams uzun yıllar boyunca aşık olup ayrılması başa çıkması çok zor bir olaydır.

26
Lion
Genç bir Hintli çocuk ailesinden ayrılır, onu evden binlerce mil götüren bir trene bindirilir. Sevgi dolu bir aile tarafından alınır ve büyütülür, ancak yetişkin olunca(Dev Patel tarafından oynanır), kaybettiği aileyi bulmaya can atar.

27
Shakespeare in Love
Şimdiye kadar tartışmasız en romantik romantiğe aşık olduğunuzu düşünün. 1999'da Oscarları toplayan filmde göz yaşlarınız sel olacak.

28
Titanic
Bu üç saatlik destan sizi bir hüzün komasına sürükleyerek üzüntü gemisini batırıyor. Asla bırakamayacaksınız.

29
Brokeback Mountain
Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal, koyun çobanları olarak birlikte çalışırken aşık olan kovboylar olarak rol alırlar. Dünyanın Ledger'i çok erken kaybetmesi, 2005 Oscar kazananına fazladan bir üzüntü katıyor.

30
Love Story
Zeki laflar. Ali McGraw çekiciliği. "Aşk asla üzgün olduğunu söylemek zorunda kalmamak demektir!" Gerçeğin en uzak noktası olmasına rağmen, bu film ikonik.

31
Steel Magnolias
1989'dan kalma bir güzellik salonunda bir grup güney kadınıyla ilgili bu klasik, Sally Field, Julia Roberts ve Dolly Parton dahil olmak üzere birinci sınıf yeteneklere sahiptir. Gözlerinizden kaç kez gözyaşı döktüğüne bakılmaksızın, her açıldığında izlemeniz gereken bir film.

32
Toy Story 3
Bu film serisi derinleşti! Woody ve Buzz'ın sahibi Andy, oyuncakların amaçlarını anlamaya çalışmasını sağlayan Toy Story 3'te büyüdü. Çocuklar gülecek; yetişkinler ağlayacak.

33
Call Me By Your Name
Timothée Chalamet üç dakika boyunca sessizce bir şöminenin önünde ağlıyor. Hepsi bu.

34
Love, Rosie
Rosie (Lily Collins) ve Alex (Sam Claflin) çok iyi arkadaştırlar. İkisinin tahmin edilebilir şekilde birbirleri için gizli hisleri vardır, ancak yaklaşık beş milyon şey engel olur ve birlikte olmalarını önler. ANCAK, gerçek aşk sonunda hüküm sürecek mi

35
Stepmom
Bir ex ile ebeveynlik yapmak her zaman kolay değildir ... özellikle denklemde üçüncü bir kişi olduğunda. Görmediyseniz bu 1998 göz yaşartıcısının sonunu söylemeyeceğiz, ama filmin sonu kalbinizi kıracak.

36
Up
Daha filmin başında gözyaşlarınızı salın gitsin.

37
Carol
Patricia Highsmith’in 1952 Tuz Fiyatı adlı romanından uyarlanan bu drama, Cate Blanchett ve Rooney Mara'yı 1950'lerin New York'unun muhteşem çekimleriyle dolu yasak bir aşk hikayesinde bulur.

38
Marley and Me
Yaramaz küçük bir yavru olan Marley, bu iki saatlik film boyunca gözlerimizin önünde büyür. Owen Wilson ve Jennifer Aniston da filmin içinde ama yıldızımız bir Labrador

39
Terms of Endearment
Bu göz yaşartıcı bir klasik. Sadece annene / teyzene / ablana sor. Çok fazla vermek istemiyoruz, ama Shirley McLaine alıngan anne, Debra Winger onu seven / nefret eden kız ve film bittiğinde bazılarına veda ediyoruz.

40
What Maisie Knew
2012'deki bu yoğun dram büyük ölçüde radarın altında uçtu. Julianne Moore ve Steve Coogan'ı birbirleriyle çatışan evli bir çift olarak canlandırıyor ve altı yaşındaki kızları ortada yakalanıyor. Bu küçük kızın kavga eden ebeveynleri tarafından bir piyon olarak kullanılmasını izlemek sizi çok üzecektir.

41
Ghost
Molly ve Sam birbirlerini tekrar gördüklerinde çok az sayıda film bunun kadar sizi ağlatacak raddeye gelebilir.

42
Me Before You
Jojo Moyes kitabını okurken ağladın, öyleyse neden tüm duyguları Khaleesi Emilia Clarke ve acı veren yakışıklı Sam Claflin ile yeniden yaşamayalım?

43
The Color Purple
Alice Walker'ın ödüllü romanından uyarlanan ve Steven Spielberg tarafından yönetilen bu unutulmaz film, güneyde yıllarca süren istismarın üstesinden gelmeye çalışan genç bir Afrikalı-Amerikalı kadın olan Celie'yi (Whoopi Goldberg) izliyoruz. Goldberg, Oprah Winfrey ve Danny Glover klasik performans sergiliyorlar.

44
Moulin Rouge!
Moulin Rouge! sizi gerçekten kandırır. Görünüşe göre eğlenceli gibi başlayan 2000'li yılların eğlencesine gönderme yapan bir film diye düşünürken, sonra sadece kalbinizin acıdığını hissedeceksiniz.

45
The Fault in Our Stars
Bu dramanın sonunda kanserle savaşırken aşık olan iki genç (Shailene Woodley ve Ansel Elgort) hakkında inatçı bir karmaşaya düşmezseniz, muhtemelen yeterince dikkat etmiyordunuz. Onların tatlı, geçici bağlantıları beraberinde bir çok şey getirecektir.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Chrome'dan nasıl çıkış yapılır? Önceki

Chrome'dan nasıl çıkış yapılır?

Yeni bir dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli 10 şey Sonraki

Yeni bir dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli 10 şey

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.