Avatar 2 İçin Geliştirilen Yeni Teknoloji

Avatar 2 İçin Geliştirilen Yeni Teknoloji

Avatar, ilk yayınlandığında 3D teknolojisinin sınırlarını zorlamıştı. Serinin ikincisi Cameron'un su altı dünyasını tasvir etmek için geliştirdiği en yeni “hareket yakalama teknolojisi” kullanılarak yine izleyiciye görsel bir şölen yaşatmak niyetinde.

Avatar'ın resmi Twitter hesabından film setinin yeni görüntüleri paylaşıldı.

İşte Paylaşılan Yeni Görüntü

Oyuncuların bu filme özel olarak geliştirilen hareket yakalama teknolojisiyle çalışırken görülüyor.

Paylaşılan fotoğrafta filmin yıldızları küçük plastik toplarla dolu bir tank içinde kafalarında bulunan kasklarla objektife poz veriyorlar.

İlk bakışta beklentilerin altında kalacağı izlenimi verse de 2009 yılındaki ilk filmin 2,7 milyar USD hasılat elde ettiği düşünüldüğünde ortaya basit bir iş çıkma ihtimali bir hayli zayıf görünüyor.

Filmin resmi Twitter hesabında fotoğraf için “Eğlenceli bilgi: Hareket yakalamalarının çoğu, özellikle devam filmleri için üretilen bu 900.000 galonluk tankta gerçekleşti” denildi.

Avatar 2'nin Gösterim Tarihi

Yeni Zelanda'da dönüşümlü olarak çekim yapan dört ekip, koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeniyle mart ayında çekimlere ara vermişti ancak Cameron ve ekibi Yeni Zelandalı WETA Digital ile birlikte filmin görsel efektleri üzerinde çalışmaya devam etti.

Oyuncular

Avatar devam filminde ilk filmde olduğu gibi Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Dileep Rao, Stephen Lang, Sigourney Weaver ve Matt Gerald yer alıyor. Kadroda yer alan yeni isimlerse Kate Winslet, Edie Falco, Michelle Yeoh, Vin Diesel, Jemaine Clement ve Oona Chaplin. Filmde Na'vi çocuklarını oynayan bir grup genç aktör de var.


Kaynak: https://www.slashfilm.com/avatar-2-image-underwater-motion-capture-process/

Yazarın Diğer Yazıları

Bu ipuçlarıyla iPad'inizin hızını arttırabilirsiniz Önceki

Bu ipuçlarıyla iPad'inizin hızını arttırabilirsiniz

Samsung ve Hyundai Elektrikli Otomobil İçin Buluştu! Sonraki

Samsung ve Hyundai Elektrikli Otomobil İçin Buluştu!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.