Facebook "Sessiz Mod" özelliğini yayınladı

Facebook

Sosyal medya devi Facebook, yeni Sessiz Mod özelliğini yayınladı. Kullanıcılar, sosyal medya ortamında mola verebilecekler ve molanız bitmeden ne kadar zamanınız kaldığını öğrenebileceksiniz.

Dünya genelinden milyonlarca kullanıcısı olan Sosyal medya devi Facebook, yeni Sessiz Mod özelliğini yayınladı. Coronavirüsün yayılımını yavaşlatmaya yardımcı olmak için evde kaldıkça sosyal ağda daha fazla zaman harcayan Facebook kullanıcılarının artık uygulama kullanımını sınırlamak için yeni bir aracı var. 

Facebook şirketi bildirimleri kapatan ve bir sosyal medya molası planlamanızı sağlayan Sessiz Mod adlı bir özellik yayınladı. Sosyal uzaklaşma sırasında daha fazla kişi siteye döndükçe, Facebook'un sosyal medyanın potansiyel dezavantajlarıyla nasıl başa çıkmaya çalıştığını gösteriyor.

Araştırmalar, sosyal medya kullanımının özellikle gençler arasında anksiyete ve depresyon gibi zihinsel sağlık sorunlarına neden olabileceğini göstermiştir. 

Facebook, insanların sayfalar aracılıyla başkalarıyla etkileşim kurmak yerine, Sosyal medya üzerinden pasif olarak içerik tüketiyorsa, sosyal medyanın kötü olabileceğini kabul etmişlerdir. 

Şirket ayrıca, bir yayının Facebook ve Instagram'da kaç "beğeni" aldığını gizleme yolu da dahil olmak üzere başka özellikleri de test ediyor.

Facebook Sessiz Mod

Facebook "Sessiz Mod" özelliğini yayınladı

Sessiz Mod'a erişmek için Facebook'taki ayarlar menüsüne gidip, Facebook'taki Zamanınıza tıklıyorsunuz. Ardından, Sessiz Modu'nu belirli bir süre için planlayabileceğiniz veya hemen kullanabileceğiniz zamanınızı yönetebilirsiniz. 

Uygulamaya erişmeye çalışırsanız, ara vermeden önce ne kadar süre kaldığını gösterecek, ayrıca yeni gücelleme sizin Facebook'ta 15 dakika kullanma seçeneğide sunacak. Sosyal ağ tüm dünyada Sessiz Mod'u kullanıyor, ancak şu anda yalnızca iPhone'da mevcut. 

Facebook ayrıca Mayıs ayında piyasaya sürülmesi planlanan bir Android sürümü üzerinde de çalışıyor. Şirket ilk kez 2018'de Facebook'ta Sizin Zamanınız adlı bir araç yayınladı. Sessiz Mod'un farklı bir güncellemesiydi.

Facebook, son haftalarda uygulamayı kaç kez açtığınızı, kullanımınızın geçen hafta ve gündüz kullanımına kıyasla nasıl karşılaştırıldığını da içeren, uygulama içinde yeni veriler göstereceği açıklandı.

 Facebook sosyal izalasyonun yaşandığı bu günlerde çiftlerin sosyalleşme imkanını dahada arttırmak için, Tuned adlı uygulamayı piyasaya sürmüştü.

Facebook ayrıca kullanıcıların son zamanda evde vakit geçirmesinden dolayı, stresi azaltmak ve aktif kalmak için Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte çalışarak kişiler için öz bakım ipuçlarını paylaşacağınıda açıklamıştı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Neden yeni bir monitör almalısınız? Önceki

Neden yeni bir monitör almalısınız?

Tarantino Kimdir? Sonraki

Tarantino Kimdir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.