Keanu Reeves ve Neil Patrick Harris Matrix 4 Hakkında Konuştu


Sinema tarihinde devrim yapan Matrix üçlemesi yeni bir filmle dönüş yapmaya hazırlanırken The Matrix 4 ile ilgili gizem de yavaş yavaş aydınlanıyor.

Matrix 4'ün yönetmenliğini üstlenen Lana Wachowski'den övgüyle bahseden Keanu Reeves “İlham veren güzel bir senaryo yazdı. Bu başka bir versiyon, bir uyanma çağrısı. Ve aksiyonu harika, her şey açığa çıkacak.” dedi.

9 sezon boyunca 'How I Met Your Mother'da Barney Stinson karakterini canlandıran Neil Patrick Harris, Matrix'e katılan yeni oyunculardan. Harris'in oynadığı karakter hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Kahraman mı? kötü adam mı? Veya ikisinin arasında herhangi bir şey de olabilir. Bununla birlikte Harris, yakın zamanda yaptığı bir röportajda Matrix 4 hakkında bazı ipuçları verdi. Yazar, yönetmen ve Matrix'in ortak yaratıcısı Lana Wachowski ile çalışmaktan ne kadar hoşlandığından bahsederken Harris, The Matrix 4'ün görsel tarzının daha önce yaptığı hiçbir şeye benzemediğini, yani ilk üç Matrix filminden farklı olduğunu  belirtti.

Neil Patrick Harris

Son yıllarda yeni bir Matrix filmine dair söylentiler çıksa da, hiç kimse orijinal üçlemenin doğrudan devamı niteliğinde bir film görmeyi beklemiyordu. Bu hikaye sona ermiş gibiydi ama artık hikayenin devamının olacağını bildiğimize göre, temelde Matrix hakkında bildiğimizi sandığımız her şeyin değişikliğe uğramasına neden oluyor. The Matrix 4 hakkında bildiğimizi sandığımız tek şey, bir Matrix filmi gibi görüneceği ve hissedileceğiydi.

Neil Patrick Harris, görsel stilin nasıl değiştiğine dair daha fazla ayrıntıya girmedi, bunun "evrimleşmiş bir şekilde" değiştiğini söylemenin ötesinde. Bu yüzden göreceğimiz filmde büyük olasılıkla radikal bir değişim olmayacak, sadece ileri bir adım daha gitmiş olacak. Ve kesinlikle, şu bir gerçek günümüz sineması için hem de The Matrix'in kendisine has kullandığı sinema tekniği biraz geride kaldı. Bugün Matrix üçlemesini tekrar izlesek eminim çoğu izleyici filmin teknolojik açıdan geride kaldığını kabul edecektir. Bu yüzden görsel tarzın ve stilin ilerletilmiş olması mantıklı.

The Matrix 4

Dördüncü bir Matrix filmi izleyeceğimizi bilsek bile, film şu anda yapım aşamasında olduğundan, hakkında düşündüğümüzden daha az şey biliyoruz. Muhtemelen bir Matrix filmi olduğu kadar tanıdık gelse de, orijinal üçlemenin ayırt edici özellikleri kaybolmuş olabilir. Elbette bu, 1999'da ilk orijinal Matrix'in yaptığı kadar taze ve yeni hissettiren bir film izleyeceğiz anlamına geliyor ve bu da oldukça heyecan verici.

Orijinal üçlemenin önemli figürlerinden Ajan Smith ve Morpheus karakterleri Matrix 4'te yer almayacak olsa da yeni karakterlere ve oyunculara yer veren yapım umut vaad ediyor.

Matrix 4'te Neil Patrick Harris ve Keanu Reeves'e ilk kadrodan, Carrie Anne Moss (Trinity), Lambert Wilson(Merovingian) Jada Pinkett Smith (Niobe) eşlik ediyor. Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Matrix 4'ün önemli yeni isimleri arasında.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

TAM 6 KAT DAHA UZUN ÖMÜRLÜ CANAVAR | SteelSeries Rival 3

Sonraki

Bu Hafta Vizyona Girecek 5 Yeni Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.