Microsoft Teams Zoom ile yarışıyor

Microsoft Teams Zoom ile yarışıyor

Görüntülü sohbet alanına hızlı bir giriş yapan Zoom, hakkında pek çok güvenlik skandalları yaşanırken, rakibi Microsoft Teams Zoom'un sahip olduğu arka plan özelliğini müşterilerine sundu.

Coronavirüs pandemisinin devam ettiği ve insanların artık hayatlarını evlerinde yaşadığı bu günlerde, en çok ihtiyaç duydukları araç, görüntülü sohbet uygulamaları haline geldi.

Görüntülü sohbet uygulamaları alanında birçok firma birbirleriyle devamlı rekabet halinde olduğu ve devamlı kendilerini geliştirmeye çalıştıkları gözlemleniyor.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcı olan Zoom uygulamasının, kullanıcılar acısından en güzel özelliklerinden biri olan, arka planları değiştirme yeteneği çok beğenilmişti.

Şimdi de Microsoft firması, Teams uygulaması ile Zoom'un arka plan değiştirme özelliğini müşterilerine sunmayı amaçlıyor.

 Arka plan değiştirme özelliğinin nasıl çalıştığını örneklemek gerekirse, Bir arkadaşız veya yöneticiniz ile sohbet etmeniz gerektiğinde, arkanızdaki kirli çamaşırlarınızı, karşı taraftın görmeyeceği şekilde gizli hale getirme konusunda, çok büyük bir yardımcı özellik olarak kullanılıyordu.

<a href='/microsoft-teams/'>Microsoft Teams</a> arka planları değiştirme

Microsoft Teams Zoom ile yarışıyor

Microsoft Teams'ın yeni yayınladığı özellik ile görüntülü sohbetiniz veya konfransınız sırasında arka planınızda görünmesini istemediğiniz kısımları gizlenecek.

Arka plan gizliliği özelliği şimdilik işbirliği platformu tarafından sağlanan çesiştli arka planlar arasından seçim yapılarak seçilecek. İşbirliği platformu üzerinden sağlanan bu özellik maalesef Zoom'daki kadar revaçta olmayacağı söyleniyor.

Teknoloji devi Microsoft arka plan ortam bulanıklaştırma için Al (yapay zeka) teknolojisini kullandığını açıkladı.

Microsoft firması yaptığı bu yeniliklere ek olarak, Teams'in en son güncellemesinde, gerçekleşen iş toplantısı sırasında söyleyecek bir şeyiniz olup olmadığını video konfresans sırasında “elini kaldır”  simgesine tıklayarak belirtebilirsiniz.

Son olarakta, organizatörler tarafından yapılan toplantı sırasında, bir düğmeye tek bir tıklamayla, aramayı sonlandırma gücü veren “toplantıyı sonlandır” seçeneğini Microsoft Teams olarak müşterilerine sundu. 

Bu özelliğinin avantajı, üst düzey bir eğitimci talebiyle, belki de bir çevrimiçi yayın sırasında, sınıf kaosa dönüştüğünde, öğretmenler ve profesörler görüntülü toplantıyı veya dersi hızlaca bitirebilecekler.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Android telefonlarda özel emoji nasıl yapılır Önceki

Android telefonlarda özel emoji nasıl yapılır

Samsung eski Sonraki

Samsung eski "S Voice" sesli asistanını bitiriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.