Netflix, Beren Saat İçin Yayın Gününü Değiştirdi

Netflix, Beren Saat İçin Yayın Gününü Değiştirdi

Netflix, Beren Saat'in ricası üzerine yeni sezonları cuma günü yayınlama geleneğini bozarak Atiye'yi perşembe günü yayınladı.

Netflix, yeni bir dizi yayınladığında ya da mevcut bir dizinin yeni sezonuna başladığında yayın günü olarak cumayı seçer.  Saat olarak ise öğlen saatler 11:00. Bu standart akışını Beren Saat için bozan Netflix, Atiye'nin 2. sezonunu perşembe günü yayına aldı. 

Beren Saat'in Perşembe Günü Totemi 

Atiye, Beren Saat, Mehmet Günsür

Netflix'in kendi orjinal içeriklerini cuma günü yayınladığı halde Atiye'nin ikinci sezonunu perşembe günü yayınlanması, tamamen dizinin yıldızı Beren Saat'in isteği. Beren Saat, perşembe gününün kendisi için uğurlu olduğuna inanarak bu konuda bir "totem" yapıyor. Daha önce oynadığı ve O'na büyük ün getiren Aşk-ı Memnu dahil 4 dizisi de cuma günü yayınlanan Beren Saat, Atiye için de Netflix'ten böyle bir talepte bulundu. Ünlü oyuncunun talebini geri çevirmeyen Netflix, 11 Eylül cuma günü yayınlamayı planladığı diziyi 10 Eylül perşembe günü yayınlandı. Dizinin ilk sezonu ise 27 Aralık 2019 Cuma günü yayınlanmıştı.

Atiye 2. Sezonda Ne Anlatıyor?

Atiye

İstanbul'da yaşayan ve sürekli aynı soyut simgeyi çizen genç bir ressam olan Atiye ( Beren Saat ) Kendi çizdiği sembolün Urfa Göbeklitepe sit alanında görüldüğünü öğrenince, Arkeolog Erhan'ın ( Mehmet Günsür) yardımıyla kadim bir sırrın ve maceranın peşine düşer. 1 sezonun sonunda, Atiye, farklı zaman döngüsüne giriyor ve olaylar sil baştan başlıyordu. 2. sezon için ise Netflix diziyi şu şekilde tanımlıyor: 

“Tüm gerçekleriyle yüzleşip, kendini kabul etmeyi öğrenen Atiye; istediği her şeyin mümkün olabileceğini ve insanın gücünün sınırsızlığını gördükten sonra, ölen kardeşi Cansu'yu geri istemiştir. Göbeklitepe'deki boyut kapısından geçerek, kardeşinin hayatta olduğu bir olasılığa gider. Ancak bu olasılıkta hiç bir şey, alıştığı ve bildiği gibi değildir. Tanıdığı kimse Atiye'yi tanımamaktadır. Çünkü kardeşinin hala sağ olduğu bu yerde, Atiye ve hatta geldiği kapı olan Göbeklitepe hiç var olmamıştır…

Daha önce kendi yoluna yürüyen Atiye, bu kez başkaları ve toplum için hareket etmeyi öğreniyor. Bu seferki, onun kahramanlığının aşka ve insanlığa adanma hikayesi…”


Yazarın Diğer Yazıları

İşte Microsoft'un Yeni Nesil  Xbox S ve Xbox X Fiyatları Önceki

İşte Microsoft'un Yeni Nesil Xbox S ve Xbox X Fiyatları

Android 11 Güncellemesini Alacak, Akıllı Telefonların Listesi! Sonraki

Android 11 Güncellemesini Alacak, Akıllı Telefonların Listesi!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.