Rihanna Müslümanlardan Özür Diledi

Rihanna Müslümanlardan Özür Diledi

Ünlü yıldız, Savage x Fenty defilesinde çaldığı 'Doom' (Kıyamet) adlı şarkıda kıyametle ilgili bir hadis kaydını kullandığı için müslümanlardan özür diledi.

Barbadoslu dünyaca ünlü yıldız Rihanna, geçen hafta kendi iç çamaşır markası Savage X Fenty'nin defilesini yaptı. Amazon Prime'da yayınlanan defile; hem şovları, hem dans ve müzikleri ile büyük ilgi gördü. Ama defileyi dünyanın gündemine taşıyan asıl olay, Rihanna'nın şovda kullandığı Doom isimli bir parçada geçen bir hadis kaydı oldu.

rihanna

Bunu farkeden bazı kişiler Rihanna'ya sosyal medya üzerinden sitem edince, ünlü yıldız tüm İslam dünyasından özür diledi.

Rihanna: Bu Masum Ama Dikkatsiz Hata İçin Özür Diliyorum 

Olayın ardından konu ile ilgili bir özür mesajı yayınlayan Rihanna, şunları söyledi: 

"Savage X Fenty defilesinde art niyetli olmayan incitici, büyük bir hataya dikkat çektikleri için Müslüman toplumuna teşekkür ederim. Daha da önemlisi sizden bu masum ama dikkatsiz hata için özür diliyorum.Tanrı'ya ve hiçbir dine saygısızlık etmem ve bu şarkının kullanılması tamamen sorumsuzluk. Bir daha böyle şey olmayacak. Anlayışınız ve bağışlayıcılığınız için teşekkür ederim"

rihanna

Yapımcı: Tüm Sorumluluk Bana Ait

Doom

Doom şarkısının sahibi  Cou Cou Chloe de tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirterek özür diledi. Chloe açıklamasında, 

Doom

"DOOM' adlı şarkımda kullanılan vokal örneklerinin verdiği rahatsızlık için içten bir şekilde özür dilerim. Şarkı, çevrim içi ortamda bulduğum Baile Funk parçalarından örnekler kullanılarak oluşturuldu. O zamanlar bu örneklerin İslami bir hadis metni kullandığından haberdar değildim.

Bu kelimeleri doğru bir şekilde araştırmadığım için tüm sorumluluğu üstleniyorum ve bunu bana açıklamak için zaman ayıranlara teşekkür etmek istiyorum. Şarkının tüm platformlardan acilen kaldırılması sürecindeyiz."

Şarkıda Hangi Hadis Kullanılıyordu?

Bahsi geçen şarkıda,  Ebu Hureyre'den rivayet edilen kıyamet ile ilgili hadiste  Hz. Muhammed'in şu sözlerine yer veriliyordu: "İlim kalkmadıkça, depremler, katliamlar çoğalmadıkça kıyamet kopmaz."


Yazarın Diğer Yazıları

Amiral Gemisi Snapdragon 875 İşlemci Yakında Piyasada! Önceki

Amiral Gemisi Snapdragon 875 İşlemci Yakında Piyasada!

Razer, Oyunculara Özel, Dünyanın İlk Işıklı Kredi Kartını Çıkardı. Sonraki

Razer, Oyunculara Özel, Dünyanın İlk Işıklı Kredi Kartını Çıkardı.

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.